Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtákat ajánlanát...

Milyen kutyafajtákat ajánlanátok, amikre jellemzőek az alábbiak?

Figyelt kérdés

- Kisebb testű, de nem túl kicsi, olyan (15-18) kg körüli testtömegű

- Télen-nyáron nagyon rövid szőrű, és nem hullajtja (hasonlóan a rövid szőrű magyar vizslához)

- Határozottan kutya formájú, tehát nem olyan nyomoronc, mint a mopsz vagy a palotapincsi vagy azok a mókuskutyák.

- Intelligens, rendkívül nyugodt természetű és nagyon ragaszkodó.


Ezek a tulajdonságok együtt milyen kutyafajtákra jellemzőek?



2012. máj. 25. 09:41
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
73%
Amerikai staffordshire terrier.
2012. máj. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
100%
A rövid szőrű kutyáknak egytől egyig hullik a szőre.
2012. máj. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
Ó, Alexandra, ez nekem új. Köszönöm a felvilágosítást! Valójában úgy gondoltam, hogy ne legyek nyakig levakarhatatlanul szőrös, ahányszor az ölembe ugrik a kutyus, és ne legyen a tenyerem ugyanilyen, ahányszor megsimogatom. A vizslánál nem tapasztaltam ilyet, azért kérdeztem így.
2012. máj. 25. 09:47
 4/46 A kérdező kommentje:
Ez a staffordshire terrier nagyon jó tippnek látszik elsőre. Köszönöm szépen!
2012. máj. 25. 09:51
 5/46 Sn0wf0x ***** válasza:
Amstaff vagy Beagle :)
2012. máj. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:

Nem nagyon ismerek olyan embert, ahol 2-3 naponta ne lenne szükséges porszívózni a kutyaszőr miatt, legyen az rövid vagy hosszú szőrű.

Ezt egyedül az olyan fajtákkal tudnád kiküszöbölni, akiknek nem hullik a szőrük.

2012. máj. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%
Méghogy a vizslának nem hullik a szőre? Az de szép világ volna...
2012. máj. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:
Látszik, hogy sosem volt saját kutyám, nagyon el vagyok tévedve. :) Van olyan kutya, aminél tényleg nem feltűnő, ahogy hullik a szőre?
2012. máj. 25. 10:20
 9/46 anonim ***** válasza:

Én is az amerikai staffordshire terriert tudnám javasolni, szukák nagyjából ebben a méretben mozognak és határozottan kutya formája van. A természete meg, ódákat tudnék róla zengeni...DE (!) azt vedd figyelembe, hogy nem való mindenkinek. Olvass utána.

Egészséges kutyának csak vedléskor hullik a szőre, köztes időszakban ha naponta egyszer átkeféled, nem leszel szőrös.

2012. máj. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:

Van, de tartok tőle, hogy neked nem fog tetszeni. Nekik egyáltalán nem hullik a szőrük:

Yorki, uszkár (több méretben is van, első kutyának tökéletes és nem muszáj idióta pom-pomosra megnyiratni), bolognese - hirtelen ennyi jutott eszembe, a többiek biztos írnak még.

2012. máj. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!