Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám megtanítani a 8...

Hogy tudnám megtanítani a 8 hónapos amerikai staffordshire terrieremet hogy mellettem fusson a bringa mellett?

Figyelt kérdés

nem tudom hogy kezdjem el,vagyis vannak elképzeléseim(tippjeim)de igazábol kiváncsi lennék a ti ötletetekre is.

viszont,az a baj hogy ha pl sétálunk is akkor ha meglát 1 kutyát a kertbe vagy 1 macskát egyből menne rá,persze nem durván csak játszani,szóval ezzel a problémával hogy tudnám megtanítani??? Köszi a válaszokat előre is. =)



2012. máj. 25. 12:33
 1/10 anonim ***** válasza:
1 éves koráig ne futtasd, annyit fusson, amennyit magától szeretne pl. játék közben.
2012. máj. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amíg nem tud normálisan sétálni, nem fogod tudni biciklivel sem vinni, szóval feküdj rá erre első körben.
2012. máj. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi=)
2012. máj. 25. 13:22
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
gondolom pórázzal nyilván. de honnan jön a teória hogy a kutyáknak futni KELL a biciklisekkel vagy a futókkal. bérházi kutyáknál még értem isde a kertesekbe lelkét kirohangálja akkor minek elcipelni még (sok ilyet láttam)remélem itt az elsö áll fent
2012. máj. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hova elcipelni? Úgy gondolod, hogy egy kertes házban tartott kutya magától lemozgatja magát? Illetve neki nem kell a külső inger?

Vigye csak a kérdező futtatni a kutyusát (de ahogy írtam, 1 éves kora után)!

2012. máj. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%

Én egyszerűen felültem a biciklire egy olyan helyen,ahol semmi nem veszi el a kutya figyelmét.És elindultam.Először lassan,aztán ahogy kezdett/kezdtünk belejönni gyorsítottam.

Semmi trükköt nem vetettem be,ez 3 hónapja volt kb.Azóta is heti 1-2 alkalommal megyünk és nagyon élvezi.


És valóban,attól hogy kertes házban van a kutya szüksége van a mozgásra,szóval nyugodtan vigyed!(Amint 1éves lesz persze)

2012. máj. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,Alexandra ment a zöld pacsi ;)
2012. máj. 26. 12:20
 8/10 anonim válasza:

Az, hogy játtszana, természetes,de ne aggódj erről leszokik egy idő után. A futtatást, szerintem úgy kéne, hogy először pórázon futtatni (gyalog),ha szépen fut: jutalom falat és ha el akar futni mellőled akkor bünteted azzal, hogy nem adsz neki, vagy rácsapsz (csak finoman, nem verésre gondoltam) a fenekére. <-- Először nyugis,majd forgalmasabb helyen. Ezt 1 hétig minden nap. Aztán ugyanez bicóval pórázon 2-3 hétig( vagy több ideig, sztem kb. ennyi idő, míg megszokja hogy nem mozdulhat mellőled). Majd póráz nélkül ugyanígy. legalább is én így csinálnám.

Amúgy azt nem írtad hogy pórázzal, vagy póráz nélkül azért írtam le ezt a verziót. De póráz nélkül én nem engedném.

2012. jún. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
probálgatom szoktatni,elég szépen haladunk=)
2012. jún. 4. 17:58
 10/10 anonim válasza:
nagyon egyszerű :) nekünk holnapután lesz 1 éves, és tök randomban kezdtük el 1,5 hónapja hogy bicajjal futtatjuk :D egyet gondoltam, ráültem a biciklire, egyik kezemben fogtam a pórázt és rögtön tudta mi van, szóval nem volt semmi gáz, persze azt leszámítva, hogy húzott..aztán tesóm is elkezdte ezt vele, akk se volt semmi gond. utána meg egyszer mondta, hogy na menjünk már együtt bicajjal. na és 1-2 hete így megyünk ki, mert ez vált be a legjobban :) a kutya köztünk van, rendszerint a tesóm fogja a kutyát, én meg néha begyorsulok, és a kutya automatikusan fut utánam, szóval nincs az, hogy inkább visszahúz, mert van ami motiválja :D ma volt egy macskás eset is, 2 macska futott át előtte, de ő csak egy pillanatra nézett oda, aztán pedig engem keresett, hogy mennyire hagytam le őket :D szóval szerintem próbáld meg valakivel együttesen..
2012. jún. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!