Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most mitől lettek az amstaffok...

Most mitől lettek az amstaffok ekkora divat kutyák?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kertvárosban lakom, és ezen a héten már a harmadik szomszédunk állít haza amstaffal.


A közeli lakótelepet szintén ellepték, ami különösebben nem zavar, mert hiszek abban, hogy a kutya viselkedése nem a fajtája miatt lesz agressziv. Legalábbis nem mindig.


De a lakótelepen egy csomó tejfeles szájú kiskamasz parádézik ezekkel a kutyikkal, és lépten nyomon uszítják őket.


Egy 7 hónapos kölyök oda rohant pár napja hozzánk, rám ugrott és karon harapott, majd a kiskutyámat vette célba.


Gondolkodás nélkül belerúgtam, ami használt és elpucolt a kuty.Az ilyen kalandok után nem csodálom, hogy a legtöbb ember retteg ettől a fajtától.


2012. máj. 25. 15:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Követik a "kutya" divatott. Én sem értem miért követik az Emberek a vitatot. xD


Egyébként szerintem azért mert egyre ismertebb és elterjedtebb és megtetszett nekik

2012. máj. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Ezért hordok magamnál sprét.
2012. máj. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy házőrzőnek jó,mert elég agresszív kutya.
2012. máj. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Mert nagyon könnyen vad ,kiszámíthatatlan ,minden más kutyára támadó őrjöngő kutyává nevelhető és mert rossz a híre a harcikutya ősök miatt. A tulajok nagy része menőzésből a többi kutyás és ember megfélemlítése miatt vesz ilyen kutyát.Persze nem mindenki,de aki rendesen neveli ,annak nagyon nehéz bebizonyítani az ellenkezőt a fajtáról ,mikor előtte már 3-4 rajgyerek "pitbulja" rátámadt az emberre vagy kutyájára.
2012. máj. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Ajajj. Az a baj, hogy nagytöbbségük szaporítós, ideggyenge kutya. Nyilván, ha egy alapból ideggyenge kutyát nem nevelünk, akkor agtesszív lesz! Gondolom láttál már folyton vicsorgó, pattogó csivavát. (a napokban volt 'legetőségem' ilyet látni: a kutya hámon, ha rossz helyre ment, a gazdi megemelte a pórázt, és arréb himbálta a kutyát. A kutya elkezdte a mi kutyáinkat ugatni, erre a gazda rávisított, és még 2x megütötte a már földön fekvő kutyát. Azt hittem odamegyek, és seggbe rúgom a gazdát)

Na, és most elöntik a környékeket a neveletlen, ideggyenge, ennek következtében agresszív staffok, mire mindenki elkönyveli, hogy ez a normális a fajtánál. Pedig nagyon nem! Hát igen, így kell tönkretenni és megutáltatni egy fajtát a jónéppel! Gratulálok az emberiségnek.

2012. máj. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Én is most veszek:)

Egyszerűen jó házöröző szép tekintélyt parancsoló a kinézete,egyszerűen tökéletes ja és imád játszani:))))))

Sajnos ez mind a nevelés hiánya miatt van:((((Egyszerűen nem vitték kutya oviba majd kutya suliba biztos nem lenne ilyen akkor

Sajnos a fiatalok vissza élnek a kutyák erejével azt hiszik Ők a királyok:(((

2012. máj. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Az amstaff nem jó házőrző, mert nem a territóriumot védi, hanem a gazdát. Nyugodtan lehet utána olvasni, mielőtt házőrzésre megveszik aztán itt jön a köv. kérdés, hogy miért nem akarja megenni azt aki bejön a kertbe.

Vad őrjöngő kutyává meg pont, hogy nem kell nevelni, mert a nevelés teljes hiánya és az agresszió az ami miatt megvadulhat, ugyan úgy, mint az összes többi kutya.

Mindig vannak "sláger kutyák", most az amstaff az egyik. Régen meg a német juhász volt.

Az a b.rom, aki azért vesz kutyát, hogy feszítsen vele a telepen, ugyanúgy megvenné a különböző dogokat, masztiffokat is ha az lenne a szomszéd Bélnak.

Nekünk is van egy staffink, aki érdekes módon nem akart még se embert se állatot elfogyasztani. A gyerekekre vigyáz, másokhoz bújik, mint egy kiscica. Egy böhöm, aki minden idegszálával arra koncentrál, hogy a gazdinak megfeleljen, mert annyira szüksége van a szeretetre, dicséretre. Nem jártunk kutya oviba vele, de szeretnénk majd az alap engedelmességit letenni vele és Ö-Vzni.

(amúgy nem első kutyánk)

2012. máj. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Utolsó.?Mennyi idős a kutyusotok?
2012. máj. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Amstaffot házőrzésre nem vennék,nincs meg a fizikai erejük hogy egy betörőt földre vigyenek.Mindegy ha egy jelző kutyát veszel ugyanott vagy vele sőt még jobban is jársz mert éberebbek, HÁZŐRZÉSRE RIASZTÓ A MEGOLDÁS nem kutya
2012. máj. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
9% -ot sem láttam még itt:D Nem kell földre vinnie elég ha ráfog a karjára és rázza ,hidd el nem fogja megköszönni a betörő.
2012. máj. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!