Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hajnalban ugat a kutyám. Mit...

Hajnalban ugat a kutyám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Magyar vizsla, 2012. márc. 10-én született, udvaron van 7 éves szuka kutyámmal :) (jól kijönnek)

2012. máj. 25. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Nekem is pont ugyan ez a problémám. Éjszaka amikor már mindenki alszik, Csönd van. Egyszer csak ilyen vérmes ugatást hallok. Kinézek hát nem a mi kutyánk volt? xD


S hiába szóltunk rá, nem hagyta abba. S vagy 3-4 órán keresztül kisebb megszakításokkal ugat.


Már felengedtük a teraszra is, mert a szomszéd kutyával ahol egy puli és németjuhász van, acsarkodik, de így is ugat. Így szerintem reménytelen.

De ha van jobb ötletetek szóljatok!! ( az én kutyám 4,5 hónapos, németjuhász :D)

2012. máj. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%

Szájkosár az elsö éjjel, hogy rájöjjön, hogy olyankor ha ugatni akar az nem fog menni. Aztán amíg csinálja rárakni éjjelente.


Szerintem abba fogja hagyni egy idö után.

2012. máj. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Nem rászólni kell, hanem kimenni és rendesen leszidni, esetleg elzárni valahova, hogy rájöjjön, hogy a zajongás semmi jót nem jelent számára.

Ha ez nem működik, és társaságért hisztizik, akkor meg egyszerűen csak ki kell várni, amíg ráun, ez van. A kutya hangos állat, pláne ha kicsi és vizsla és ki van vágva a kertbe. Tulajdonképpen be is vihetnéd éjszakára, a kölyköknek amúgyis ajánlott az első pár hónapot a családdal együtt tölteniük, hogy rendesen összeszokjatok.

2012. máj. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem fordulj a másik oldaladra, ne foglalkozz vele. Ha kimész leszidni, vagy bármi mást csinálsz, akkor összeköti a két viselkedést. Én ugatok,akkor kijön a gazdi. Ahhoz, hogy hasson a szidás a kutya mellett kellene állnod mire elkezdi. Ez viszont nem kivitelezhető, ezért jobb nem foglalkozni vele, mert azzal is egy nem kívánatos viselkedést rögzíthetsz a kutyában. Ha a szomszédot is zavarja, akkor vegyen füldugót. A kutya azért kutya, hogy ugasson.
2012. máj. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:))
2012. máj. 25. 21:32
 6/6 Domcsaaaa válasza:
32%
lehet embert ugat akik elmenek de nagy valószinüséggel beszélgetnek minden kuya este kezd el beszélgetni a többi kutyákal (logikusan arrol hogy mien volt a napja)
2012. máj. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!