Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S. - Mitől lett ilyen a...

Macs1209 kérdése:

S. O. S. - Mitől lett ilyen a kutyám orra?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Az egyik kutyámnak, Dorkának érdekes dudor jelent meg az orrán tegnap, nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, gondoltam beverte és felpúposodott. Amikor már több dudor is megjelent, akkor állatorvoshoz vittem. Adtak neki 3 féle injekciót, allergia ellen, gyulladáscsökkentőt és mégvalamit, viszont az állapota egyre rosszabb.


Jelenleg így néz ki:


[link]


Ha valaki találkozott már ilyennel, és tudja a választ,

kérem segítsen.


Talán az fontos lehet, hogy állandóan nyalja az első lábait. Egyébként semmilyen más változás nincs, vagyis

ugyanolyan, mint mindig, vidám, eszik, alszik, ugat :)


A másik 3 kutyán nem láttam hasonlót.



2012. máj. 25. 16:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
49%
Mosogasd le kamilla teával, és kend be neki Betadinnal is. Nem lehet, hogy megcsípte valami, és elvakarta?
2012. máj. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

De az így elterjedne?

Mert először egy duzzanat volt...

Lehet abban volt valami, amit elvakart, és közben megfertőzte több helyen, ahol belekapott a mancsával ?

2012. máj. 25. 17:03
 3/18 anonim ***** válasza:

vidd olyan helyre ahol rendesen kivizsgálják.

Mert ezek szerint diagnózis nem volt,csak találomra elkezdtek adni neki mindenfélét

2012. máj. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ezek a jelek utalhatnak allergiára, de még vagy ezer másik dologra is. Az orvosod sem tudja hogy mi van, különben nem adna neki ennyiféle gyógyszert, hanem csak és kizárólag a betegségre kezelné. De gyulladáscsökkentő és allergia elleni is egyszerre? Vidd el egy másik dokihoz, aki normálisan kivizsgálja, és a felállított diagnózis alapján kezeli, nem csak úgy találomra bead neki ötféle gyógyszert, hátha valamelyik jó lesz.
2012. máj. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Lehet hogy süni szúrta meg. Az én kutyámnak is hasonló volt és elég lassan gyógyult. Ugyan így vérzett neki is és puklis volt. De a kammilla az tényleg segíthet :)
2012. máj. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
kamilla* bocsi.
2012. máj. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, jöhetnek még "tippek". Kamillatea oké, beszerzés folyamatban. Városban az alföldön, központban, kis kertes ház, ahol kevés a zöld rész: emiatt süni valószínűségét minimalizálnám.
2012. máj. 25. 17:23
 8/18 anonim ***** válasza:

Még tavaly mondta az állatorvosom, hogy az egyik legnagyobb és legelterjedtebb tévhit, hogy a kutyánk bajait kamillateával kell kezelni. Általában inkább árt, vagy semmilyen hatása nincs, de szinte soha nem segít. Nekem kifejezetten megtiltotta, hogy kamillateás kezelést alkalmazzak, bármi baja is van a kutyámnak, ez akkor volt, mikor gyulladt volt a szeme.


Én elvinném a helyedben a Szent István egyetemre, ha Budapesti vagy. Ha vidéki, akkor interneten keress egy hozzád legközelebb lévő állatorvosi rendelőt, de olyat, ami jól felszerelt és ki tudják vizsgálni a kutyust, nem csak találomra belenyomnak 3 injekciót, ez nekem nagyon unszimpatikus és nem is valami "profi". Persze a vizsgálatoknak ára van! Egy allergia vizsgálat 50 és 80 ezer forint között van, ezért azt a vizsgálatot hagyják mindig utoljára, és ha minden ki van zárva, akkor van az allergia teszt.


(a házi orvoslást meg felejtsd el, pl.: kamilla és betadin, lehet, hogy csak még nagyobb bőrirritációt okozol vele)

2012. máj. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel a te állatorvosod is mondhat butaságot ha már van olyan hogy beadnak a kutyának össze vissza injekciót. Szerintem a kamilla tea biztos nem árt. Lehet hogy nem is segít de ártani nem árthat.
2012. máj. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Hugomék elvitték állatorvoshoz (másikhoz), aki valamilyen

baktérium fertőzést állapított meg (hugom elfelejtette a nevét, valami "kókusz". "kókusz" végű baktérium van egy pár... Nade, kapott rá kezelést, holnap megint vinni kell reggel, néz eredményeket meg meglátjuk, hogy alakul az éjszaka folyamán.


Sajnos nem vagyok pesti, egyik előző kutyám ott kötött ki (labrador retriever, fertőző májgyulladás spec esete, amit már sok éve nem diagnoztizáltak magyarországon. Ez az orvos diagnosztizálta, "jó hülyének" nézték, aztán késöbbiekben kiderült, hogy igaza lett. Ennek 10 éve már, akkor volt Amáta két éves, sajnos 9 éves korára visszajött a betegség, és akkor már el is vitte :()


Szóval bízom ebben az orvosban, remélem hamar javulás lesz a kutyus állapotában.


Köszönök minden segítséget, osztom a zöld kezeket.

2012. máj. 25. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!