Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáknál előfordulhatnak...

Kutyáknál előfordulhatnak mentális betegségek, vagy minden, , csak"nevelési hibának fogható fel? Ha már a kiképzők és a gazdi (és családja) is csődöt mondanak, a kutya pedig egyszerűen kiszámíthatatlan, lehetséges, hogy valamilyen, , zavara"van?

Figyelt kérdés
2012. máj. 25. 17:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát nézd, szerintem beszélj szakemberrel,lehet,hogy olyan idős már, és így ütközött ki rajta a betegség... ebben az esetben jobb ha elaltattatod állatorvossal...
2012. máj. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A gond az,hogy kölyökkora óta ilyen,már 8 éves...Hihetetlen.Elfogad falkavezérnek,mindig és minden helyzetben engedelmes,kapun is én megyek ki előbb,mindig az történik,amit szeretnék.Ennek ellenére ma hazatérő egyik családtagunkat is megtámadta,úgy szólt nekem,hogy menjek ki,engedjem be.A gyerekekre morog,hörög őrülten,pedig soha nem bántották,nem okoztak neki fájdalmat-épp ellenkezőleg,kaját adnának neki,azt el is fogadja csóválva.Amíg kaja van...Néha nagyon érdekes reakciói vannak,még velem szemben is.Hosszan tudnám sorolni,már két éves kora körül azt ajánlotta az orvos,altattassuk el,de nem volt szívünk.És szeretem is nagyon,mert mindenben társam,együtt sportolunk,mindig hallgat rám...Mégis,egyszerűen féltem a többieket,és főleg a gyerekeket.Három kicsi van,a kutyák szabadon,elkülönítés egyelőre még nem megoldható(láncon pedig nem tartunk semmilyen esetben sem kutyát)
2012. máj. 25. 17:27
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Kiszámíthatatlan kutya = veszélyes kutya.
2012. máj. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj most ez hülyén fog hangzani, de: a kutyának is van agya nem? Ha pedig van akkor meg van az esély, hogy "elromlik". Ilyen egyszerű. Miért ne lehetnének egy kutyának mentális gondjai? Vannak gyenge idegzetű kutyák, nem mindig a nevelés az oka.
2012. máj. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi az a pont, amikor a kutya megváltozik? Váratlanul történik, vagy nagyjából megtudod mondani mikor fog viselkedik másképpen?


Ugyanis lehet valamilyen betegség van a háttérben, csak nem volt rendesen kivizsgálva eddig, ezért nem tudtad pontosan körbeírni a gondot. Természetesen vannak selejtes kutyák, de arról nem hinném el, hogy 8 évig együtt él a családdal. Leírásod alapján csak téged nem bántott eddig, ami a kiszámíthatatlanságot kizárná szerintem. Hiszen egy kiszámíthatatlan kutya mindenkivel kiszámíthatatlanul viselkedik. Lehet a te kutyádra a "hamis" lenne a helyes kifejezés, gondolom nincs előjele a támadó szándékú viselkedésének.

2012. máj. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem,sajnos a kiszámíthatatlanság rám is igaz.Vannak esetek,amelyekben biztos,hogy agresszívan/félve fog reagálni,de vannak teljesen eltérő megnyilvánulásai.Például,idegen gyerekekkel sokszor egészen elvan,hagyja,hogy simogassák,aztán hirtelen megmerevedik és hörögni kezd.Nem engedi-még nekem sem-hogy mindenütt simogassam,egy kullancs kiszedéséhez is átkötjük a száját,mert morog.Sokszor indokulatlanul fél tőlünk,sandán néz,morogva elvonul,pedig soha nem bántottuk.Tudnám sorolni,basszus :(
2012. máj. 25. 18:37
 7/14 anonim ***** válasza:

Én biztos félteném a családomat egy ilyen kutyától.

Főleg, ha olyan sunyin is néz néha az már rég gyanús. Egy macskánál még elmegy, de kutyánál?

2012. máj. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Külső szemlélő elsőre azt mondaná-én is azt mondanám-hogy gond van a falkavezérséggel,na de akkor hogy lenne 100%-ban mindig behívható,engedelmes?A kapun,ajtón kienged,mindig a mi akaratunk érvényesül,érkezéskor is őt üdvözöljük utoljára.Érdekes egyébként,hogy három hónaposan,amikor megtaláltuk és befogadtuk,a város egyik legforgalmasabb útja közepén feküdt,az autók úgy kerülgették,holott nem volt elütve,nyoma nem volt sérülésnek.Senki nem csapta el,mégis,,kifeküdt"mintha tudatosan az autók alatt akarná végezni.Bár nem hiszem,hogy ilyen van,mai napig nem tudni az okát.
2012. máj. 25. 18:40
 9/14 A kérdező kommentje:
A simogatás is érdekes,inkább nem is simogatom,pedig szeretném.Néha bújik,nem győzi fúrni magát a simogatásért,máskor már alapból csúnyán néz,a testtartása merev lesz,van,hogy morogni is elkezd a sima simogatástól.Amikor viszont,,hangulatánál van",akkor a gyerekek is simogathatják,mi is...Mint a mániás depressziónál,amikor az emberek hangulata egyik pillanatról a másikra 180°-os fordulatot vesz.
2012. máj. 25. 18:43
 10/14 anonim ***** válasza:
18%

Húha, hát azért szerintem nem ennyire szörnyű a helyzet!

Nagy kár, hogy eddig vártatok a megoldásával!


Sajnos ki kell, hogy ábrándítsalak, nem te vagy a "falkavezér".

Ha az lennél, azonnal le tudnád tiltani a morgásról.

Annak meg, hogy ki megy ki előbb az ajtón, meg hogy csak parancsra kezdhet enni, semmi de semmi köze a falkavezérséghez.

De tényleg semmi.

Sajnos rengetegen terjesztik ezt az információt.



Így látatlanban nem adhatok tanácsot, mert életveszélyes lehet és ennyi infó alapján még nem is lehet normális képet alkotni a kapcsolatotokról.


De azt javaslom, keressetek fel egy tükörsulit.

Ott valószínűleg javasolni fognak egy terápiát, utána egy alapfokot.

Tudom, kicsit drága.

De hidd el, annyira megéri!


Ha kételyeid vannak, mutatnék pár videót:

[link]


A 4. egy agresszív Cane Corsoról szól.

A 8. ismét a Corso, csak már a tükörsulin, élete 2. foglalkozásán.

De ami szerintem a legmeggyőzőbb, az a 10. videó.

A Noé állatotthon 4 legvadabb kutyáját választják ki...



A videókat nem azért mutattam, hogy utánozd le otthon! Az veszélyes lenne, ezt - ahogy Gábor is mondja - csak kiképző jelenlétében csináld!



A másik:

Létezik már homeopátia kutyáknak is.

Ezek közül több nyugtató.

Én még nem próbáltam ilyesmit, csak gondoltam, megemlítem...

Egy próbát megér...

Bár több kutyás ismerősöm dicséri.



Kitartás, ez 98%, hogy nem elmebetegség.

De tényleg vihettétek volna előbb is jobb kutyasuliba.:( Szegénykém egy életet élt le ilyen lelkiállapotban...



kutyasuli.hu



Sok sikert!!!:)

2012. máj. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!