Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen módszerrel lehetne...

Milyen módszerrel lehetne leszoktatni a patakba menésről?

Figyelt kérdés
2 éves westie, a kutyafuttató ahová járunk egy patak mellett van. Amint leveszem a pórázt a kutyáról az első dolga, hogy csobban egyet. Télen is. Szóval probléma. Még ha más kutyák is vannak ott, akikkel esetleg pórázon játszott, ha elengedem, már nem érdeklik csak a patak. Aztán hívom és fél percen belül vissza is jön, de addigra már csurom víz és általában tiszta kosz. Ezen kívül semmi gond vele. Ha patak, folyó és tó mentes környezetben vagyunk igazi kisangyal.
2012. máj. 25. 17:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nincsen semmi gond a kutyával, csak a gazdája nem szereti minden alkalommal tisztába tenni a kutyát. Még nem láttam vízmániás westie-t, hát istenem, van ilyen. Szerintem csak határozottság kérdése, hogy azelőtt megtiltod neki, mielőtt elindulna a patak felé.Ha már eldöntötte, hogy csobban, akkor mondhatsz bármit.
2012. máj. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Erre a tiltás az egyetlen megoldás. Rászólsz és nem megy bele. Vagy ha csak az a problémád, hogy szobakutya és koszos lesz, akkor vehetsz egy kutyaszárító gépet, amivel 2 perc alatt száraz lesz és még a koszt is kifújja belőle.
2012. máj. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Megtiltod neki, hogy belemenjen, ennyi. Igen, eleinte egy fél óra alatt nagyjából ötvenszer kell neki megtiltani, de előbb-utóbb leesik neki a tantusz. Ha meg nincs elég tekintélyed a tiltáshoz, akkor nem a patak a legnagyobb gondotok :)
2012. máj. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!