Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezzel ártok a kutyámnak? :-O

Ezzel ártok a kutyámnak? :-O

Figyelt kérdés

Van egy 2,5 éves Német juhászom.

Láncon tartjuk( 6,5-7m hosszú),de ha kint vagyunk az udvaron,elengedjük,(hadd fusson ) vagy játszom vele,tanítom.

Eleinte futottam,sétáltam vele napi 2 km-t(az utcán),ám én nem tudtam tartani vele az iramot...

Kitaláltam,hogy kerékpárral tesszük meg.Én biciklizem,ő fut mellettem.Néha az ő tempójában megyünk,de valamikor meghajtom,hogy kellőképp kifáradjon az edzés végére.

Nos.Úgy tudom,ez a fajta hajlamos a csípőproblémára.Nem árt neki,ha ilyen gyorsan fut? Nem ellenkezik,de látom,hogy megpróbáltatja ez a feladat. Kb 20-27 km/h-s a leggyorsabb sebességünk.A válaszokat előre is köszönöm! (:


2012. máj. 25. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem is annyira a futás sebességével, mint inkább a betonnal van a gond.

Az nagyon sokat árt az ízületeinek.

ha van rá módod, inkább terepen bringázzatok!


Én is szoktam így futtatni a kutyáimat, de én nem teszek rájuk pórázt.

Így lehagyom őket, ha mondjuk meredek leejtőn haladunk. van egy pici, ő ott is beér.:D

De a németjuhász keverékem akármilyen jól bírja és imádja, az sok neki.


Szóval nem tudom, ezt te látod.

Túlhajtani szerintem azért nem jó, mert pláne melegben hőgutát kaphat.

(A mi falunkban sok a patak, így 10 percenként meg tudnak mártózni és lehűtik magukat...)

De erre nagyon figyelj nyáron, nehogy túlhevüljön!


Azt csináld inkább, hogy az "ügetésnél" csak kicsit menj gyorsabban, és csak amíg nem terheli túlságosan.

2012. máj. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az a baj,ha füvön futtatom,mindig megáll szaglászni és jelölni.... :ss
2012. máj. 25. 18:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Még mindig jobb, ha szaglászik, mint hogy 6 évesen végleg lesántul. Ha tenyésztőtől van, akkor tudnod kell a szülők dp eredményeit, abból azért elég jól lehet következtetni a ti kutyátokéra is. Ha szaporított kutya, valószínűbb, hogy dp-s.

Első sorban szellemileg kell lefárasztani egy kutyát, ez eredményesebb is, de persze kell a napi fizikai lemozgatás is.

És lehet, hogy újat mondok, de az életvitel szerű láncon tartás állatkínzásnak minősül. Az, hogy naponta 2-3 órát szabadon van, semmit nem jelent. Engedjétek el azt a szerencsétlen kutyát a láncról, mielőtt egy normális, jóérzésű és felelősségteljes ember nem jelent titeket a körzeti jegyzőnél.

2012. máj. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem én döntöttem a lánc mellett.Ha rajtam múlna,szabadon lenne.A környékünkön sok kutya él a nap 24 órájában láncon... Én foglalkozom az enyémmel. Én sem tartom helyesnek,de ez van.
2012. máj. 26. 09:16
 5/5 anonim ***** válasza:
De valahogy akkor is meg kéne oldani. Még a kennel is ezerszer jobb lenne neki. A kerítést nem tudjátok jól megcsinálni? Ez neki így csak szenvedés. Ilyen körülmények között nem is szabad kutyát tartani. Hidd el, nem hiába mondom, hogy állatkínzás, ezért egy feljelentéskor igen magas pénzbüntetést szabnának ki rátok és elkobozhatják a kutyát is -valószínűleg jobb lenne neki úgy. És az, hogy mások így tartják a kutyáikat, számotokra nem mentség. (Én is falun lakok és már jó per ember miatt szóltam a jegyzőnek. Egyszerűen undorító a magyar állattartási kultúra és ehhez sajnos ti is hozzá járultok.) A kutyák megőrülnek, ha állandóan láncon vannak. És az a 2-3 óra naponta szinte elhanyagolható.
2012. máj. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!