Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nyest nem fogja bántani a...

A nyest nem fogja bántani a kiskutyánkat?

Figyelt kérdés

Ugye Bichon Havanese kiskutyát kapok,és a városban,föleg erre éjjelente jár a nyest.

Tegnap reggel vettük észre,hogy valami madár tollai voltak az udvaron.

Ma reggel medig egy vakondot találtunk kb. 1,5 méterre

Ha lesz kiskutyám őt fogja bántani? Vagy majd bekell zárni,míg kicsi?



2012. máj. 27. 09:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

A bichon kifejezetten egy szobakutya, őt nem is szabad kizárni, a kertben tartani. Nem erre tényésztették ki. Legalább estére a házban kell lennie, hidegben és esőben pedig különösen. Nem is értem, hogy jutott ilyen marhaság az eszedbe, hogy egy kölyök társasági kutyát kicsapnál a kertbe! Ha kerti kutya kell, akkor más fajtát válassz, ami bírja is ezt az életet.


És mellesleg minden kutyának legalább fél éves koráig a lakásban lenne a helye a megfelelő szellemi fejlődéshez, hogy rendesen szocializálódjon az emberekhez.

2012. máj. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

ehhez neked semmi közöd.... ugyan is a tenyésztő is már eleve kinntre tartja mind a három bichonnát,és a barátunk is tőle vették és nem fagyott össze!!! Ha lehet a kérdésre válaszolj ne arra ami nem a kérdés!

Bocs,hogy ilyen vagyok,de egyszerűen megőritenek az ilyen válaszok(már értem sokan mér irják ki,hogy normális válaszokat kérnek).

2012. máj. 27. 09:29
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Bocs, csak azt szeretném, ha minél kevesebb felelőtlen állattartó lenne. Persze, semmi közöm, épp csak felingerel, mikor valaki nem a kutya igényeit tartja szem előtt. Az a nyest már az első estén megölheti a kiskutyát, de még felnőttként sem lesz védett tőle a bichon. De persze úgy tartod, ahogy akarod. Örülök, hogy még egy felelőtlen kutyatartót ismerhettem meg.

Amúgy megmondanád a "tenyésztőd" kennel nevét? Csak kíváncsiságból kérdem.

2012. máj. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én nem hinném, hogy bántaná. A biztonság kedvéért engedd be az előtérbe. Én ismerek olyan embert, aki a csivaváit kint tartja télen nyáron, mondjuk van nekik építve egy fűthető szoba.
2012. máj. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

# 2/4 Időpont ma 09:29


Én azt szeretném megkérdezni,hogy mennyiért vette a barátod, vagy te a kutyát mennyiért fogod?

2012. máj. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hát ő is meg én is 40-45 ezer ft. között
2012. máj. 27. 11:56
 7/15 anonim ***** válasza:
59%
Ennyi pénzért szerintem örüljél,ha csak a nyest fogja kinyírni csóri kutyát és nem valami öröklött betegség. Amire persze előzőleg rengeteg pénzt költesz az állatorvosi kezelések miatt,de a végén úgy is kampec lesz. Inkább Törzskönyves kutyát vegyél! És a szoba kutyát ne kertben tartsd.Azért ne hiszem hogy az a pici test kibírja telente a -10-15 fokos hidegeket.
2012. máj. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A bichon, az szobakutya! A nyest igenis bánthatja, főleg amíg kicsi, de nagyobb korában sem lesz tőle biztonságban.

40-45 ezerért meg ne vegyél nyesteledelt, akkor már inkább válassz egy beagle-t inkább való udvarba, és mivel vadászeb, így a nyest ellen is inkább meg tudja védeni magát! Csatlakozom az előttem szólókhoz: hogy lehetsz ilyen felelőtlen, hogy kint akarod tartani? Jó, hogy nem egy yorkit akarsz kirakni az udvarra..

Itt nem arról van szó, hogy megfagy-e vagy sem, hanem, hogy a bichon egy társasági kutya, muszáj ember közelében legyen, mert szó szerint öleb.. Udvari kutyának tényleg valami vadászkutyát, vagy legalábbis valami nagyobbat keress, a bichonnak kínszenvedés lenne kint lennie, mikor a "szeretett" gazdi meg bent van.. Egyszerűen kell neki az emberek közelsége!

2012. máj. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Tudtam volna kise teszem ezt a kérdést! nem tudtam,hogy ilyen szívtelen,gorombák válaszolnak! Amugy meg baráti áron adja,mert ismerősünk,de amugy meg 60 ezer lenne

ja és apu a házat éppen készíti ami hőszigetelt lesz! ugyhogy nem kell aggódni!

2012. máj. 27. 15:02
 10/15 A kérdező kommentje:

AMUGY MEG AZT NEM TUDJÁTOK ELOLVASNI HOGY AZ APJA,ANYJA IS KINN ÉL?? A TENYÉSZTŐ IS MONDTA,HOGY KINNT LEHET TARTANI!

MEG MINÉL KISSEBBET SZERETNÉK!

2012. máj. 27. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!