Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhász mennyire nehezen...

Német juhász mennyire nehezen kezelhető kutya?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ez a kutya mennyire nehezen kezelhető,mondjuk egy német juhász kan,ha viszem suliba meg következetesen és határozottan nevelem lehetnek gondok?

Briardról és német juhászról mi a véleményetek?


2012. máj. 27. 09:25
 1/4 anonim ***** válasza:
szerinte gyönyörű kutyák és van tekintélyük....nem volt még ilyen kutyám,de barátnőmét sokszor simogatom,nála az a tapasztalatom,hogy egyáltalán nem harap senkit se és ha rászólsz nem csinál h.ülyeséget :)
2012. máj. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
36%

Attól függ, milyen suliba viszed. Ha hagyományosba, valószínűleg egy nehezen kezelhető kutyát fogsz kapni. Olyan suliba járj vele, ahol nem a tanítás az első, hanem a kutya-gazda kapcsolat, a kötődés és ahol szabadon dolgoznak a kutyák, ennek következtében megfelelően szocializálódnak. Ahol nem használnak fizikai fenyítést, módszereket sem fegyelmezésnél, sem tanításnál, ahol téged tanítanak meg a kutya kommunikációjára, hogyan rendezd a viszonyotokat eredményesen és hogy elégítsd ki a kutya ösztön energiáit, hogy nyugodt és kiegyensúlyozott legyen.


A nj egy kiváló munka kutya, nem hiába használják katonai, rendőr, kereső kutyának. Okos, tanulékony, gazda centrikus, persze megfelelő nevelés mellett.

A briard szintén hasonlóan értelmes, tanulékony, bár tovább használták terelő kutyának, ennek következtében nem lehet olyan keményen dolgozni vele, mint a nj-al. A hagyományos nevelés nála véget ér. Ez egy érzékeny, szeretet éhes, családbarát fajta, én nagyon szeretem.

2012. máj. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

értem.

Miskolc körül melyik kutyasulit ajánlanád?

Borsod-dogsport elég jó?

2012. máj. 27. 09:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Mind a két fajta kutya nagyon értelmes, könnyen kezelhető, családbarát eb, én imádom őket. Nem vittem kutyasuliba, saját magam neveltem őket, és mégis mindent tudnak. Lehetőség szerint olyan sulit válassz nekik(ha már nagyon akarod) ahol klikkerrel tanítanak, hamar és látványos sikereket érhetsz el náluk. :)
2012. máj. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!