Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tudni a Francia...

Mit kell tudni a Francia Bulldogról?

Figyelt kérdés

Szeretnék egyet.

Van egy kutyánk aki jól kijön más kutyákkal, szóval ez nem lenne gond. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen betegségek fordulhatnak elő (mennyire gyakoriak), mennyire betegesek és mire kell odafigyelni. Gondolom érzékeny a melegre és a hidegre, szóval általában bent kell tartani. Kertes házban lakunk.

Inkább tapasztalatokra lennék kíváncsi nem weboldalakra (főleg nem wikipédiára).

Előre is köszönöm.



2012. máj. 27. 17:35
 1/8 Horváth Dorina 11 válasza:
Ne maradjon kint a napon mert högutát kap a tünetei: feldagatt nyelv és a grabancánál ilyen ráncos. Am és ha nem áll fel a füle akkor fel kell kőttni a füleit :)
2012. máj. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A meleget nem szereti, nagyon hamar kifárad, akkor árnyékos helyet kell neki biztosítani, illetve nyáron rengeteget iszik. Legyen neki mindig friss vize. A telet nem tudom h viseli mert az enyém még csak most fél éves. Kint a kertbe semmiképp ne tartsd, mert megsértődik és úgy veszi h kivan közösítve és hajlamosak akkor tüntetésből nem enni.

Nagyon makacs. Nehezen kap levegőt, sokat röfög ilyenkor, meg ha alszik akkor nagyon tud horkolni. Illetve az enyémnek van 1 betegsége, ez gyakori a nyomott arcú kutyáknál, elvileg genetikai örökség, hogy ha nagyon felizgatja magát játék közben, vagy sokat ugrál akkor a szemének a fehér része kidülled. Elsőre elég félelmetes látvány, de nem vészes. Harmadik szemhéjnak is nevezik. A miénknek sokszor kijön, van h kicsit eres is lesz, de aztán vissza szokott neki menni szépen. Viszont ha egyszer mégsem menne vissza akkor meg kell műteni. Más betegségről nem tudok :)

2012. máj. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy nem szabad neki sokat lépcsőzni meg megerőltetni és hogy horkol meg ilyenek :)

Csak azt olvastam, hogy kicsit beteges fajta. Szeretnék egyet csak félek a betegségektől.

2012. máj. 28. 20:01
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2/3


ne várd meg míg magától visszamegy, óvatosan nyomd vissza neki


ha úgy marad,könnyen begyulladhat!

2012. máj. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél egyet. nagyon aranyosak kényesek szeretik ha velük foglalkozol. Sokat kell vele törődni.napi 3,4 aká 5 séta . NYáron sok vizet telet bírják (jól érzik magukat a hóban)

Igen röfök,horkol,szellent is :D de ez evvel jár.

Inkább lakásban mint a kerben legyen. Betegségekről meg annyit hogy mindegyik kutya hajlamos a maga betegségeire.

2012. máj. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
köszönöm a tanácsod a szemes dologgal kapcsolatban, a múltkor valahogy sikerült visszanyomnon , csak még gyakorolnom kell :)
2012. jún. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
nekem van egy francia bulldogom és mi kint tartjuk az udvaron már egy kicsit idős és még egyszer sem volt beteg maximum belement egy kullancs.De semmi több.Szerintem nagyon cukik és hűségesek
2012. aug. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 n.zsani. válasza:
Hát a hozzászólásokat olvasva meglepődtem.Az enyém egész télen a kandalló előtt ül közvetlenül és a tüzet bámulja.ha elküldöm onnan megsértődik és zokog.A tiétek is szó szerint sír ha "megsértitek"?nálunk még szerencsère nem volt betegség,de írtunk papírt a tenyésztővel is diszplázia stb. esetére.bár az sajnos nem gyógyítaná meg.Ha az ostobaságot betegségnek veszed akkor beteg egy fajta.:-D:-D;-)
2012. szept. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!