Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy a keverék...

Miért van az, hogy a keverék kutyák ellenállóbbak a betegségekkel szemben, mint a fajtatiszták?

Figyelt kérdés

2012. máj. 27. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:

ez így nem igaz.

Ha megnézed a statisztikákat akkor a fajtatiszta kutyák sokkal egészségesebbek.

A keverékeknél,akik "ridegtartáson " vannak, aki beteg elpusztul. Nincs oltás,nincs genetikai szűrés,már születés után elpusztul aki gyenge.

ha ezt is beleszámítod akkor a fajtatiszta kutyák sokkal egészségesebbek.

(ma pl allergiás kutya már több van a keverékek között mint a fajtatisztáknál.

2012. máj. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nincs különbség.
2012. máj. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez nem teljesen igaz, a kutya annyira ellenálló egy betegséggel szemben amilyen az immunrendszere az, hogy fajtatiszta vagy keverék a betegségeket nem befolyásolja,
2012. máj. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem,mert volt egy műsor ahol a keverékről és fajtatisztáról volt szó.Abban egy orvos mondta,hogy a keverék ellenállóbb.De az indokot már nem hallottam.Félig-meddig tudtam nézni.
2012. máj. 27. 21:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Maximum arról lehetett szó, hogy kevert genetika miatt a nagyon mix kutyák ellenállóbbak lehetnek de ez is maximum bizonyos örökletes betegségekkel kapcsolatban
2012. máj. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jó orvos lehetett.

Azért, mert valaki orvos, még nem biztos, hogy minden megállapítása helyén való. Van orvos, aki ma is azt állítja, a szukának egyszer legalább szülnie kell. Holott ennek ellenkezőjét ma sokkal több orvos állítja.

A tudósok sem egyeznek mindenben. Így az orvosok sem.Nem kell mindent 100 %-nak venni, amit a TV-ben látsz, hallasz.

2012. máj. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A valóban fajtatiszta kutyák jelentősen ellenállóbbak. A statisztikát egyrészt a fajtatisztának titulált, egyébként keveréknek számító szaporított, beteges kutyák húzzák le. És azt se felejtsük el, hol tart a magyar állattartási kultúra. Aki 100e-ért vesz egy kutyát, valószínűleg az megfontoltan, felelősségteljesen vásárol állatot, így később is viszi orvoshoz, ha baja lesz. A doki ezt látja, ez kerül be a rendszerbe. Azonban az emberek legnagyobb része, aki keverék kutyát tart nem foglalkozik a kutya egészségével, betegségeivel. Nekem is van több ismerősöm, aki úgy gondolkozik, hogy mindegy ha meghal a kutya, ingyen tud szerezni egy másikat. Ezek az emberek hírből sem ismerik az állatorvost, persze, hogy kiesnek a statisztikából. És a keverék, szaporított kutyáknál nagy arányban fordul elő örökletes betegség, csak mivel az orvos nem látja ezt, megint nem szerepel az összeírásban.
2012. máj. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

tegnap 23:09

Rendben.Ezért tettem fel a kérdést.Érdekelt mit írtok.Főleg,hogy nekem nincs kutyám,nem is volt.Gondoltam jobban értetek ehhez.

Azt meg tudom,hogy mindent nem kell elhinni.Nyuszim van,tájékoztattak már félre az orvosok olyan alapvető dolgokban,hogy csak figyeltem,hogy mit beszél..

2012. máj. 28. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!