Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség, mit tegyünk? Van...

Segítség, mit tegyünk? Van egy 6 éves bichon bolognese kutyánk! Már régebben kezdődött, de kb 1 hónapja durvult el a helyzet.

Figyelt kérdés
Családunk tagjai közül mindenkivel barátságos, még az idegenekkel sincs baja. Viszont, engem folyamatosan támad, . Mivel legutóbb meg is harapott, azóta elzárva tartjuk tőlem, de ha meglát egyből ugat, vicsorog stb. És amint mondtam csak engem, pedig soha egy ujjal nem bántottam, nagyon szerettem! Már nem tudjuk mit tegyünk:S Valakinek nincs ötlete?
2012. máj. 27. 21:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

ez a vége,ha az emberek azt hiszik, hogy egy kistestű kutyát nem kell nevelni,mert úgysem árt senkinek.

Tehát meg kéne nevelni a kutyát

2012. máj. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
én meg gondoltam, hogy itt ilyen kedves emberek fognak válaszolni, mint te! :) amint olvasod a baj már megvan, elég nagy... de köszi a hozzászólásodat, igazán nagy segítség volt! :)
2012. máj. 27. 21:29
 3/15 anonim ***** válasza:
Hát rám is vicsorgott egyszer a kutyám mikor kajáját féltette. Úgy földhözteremtettem hogy csak úgy nyekkent leszorítottam a nyakát és elég rendesen leszidtam.Persze rottweilerem van ,tudom egy bolognesel ez sokkal sokkal nehezebb :D
2012. máj. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
:'DDD tényleg sokkal nehezebb, mivel folyamatosan ezt csinálja, és még ha kicsi is a kutya hidd el nem olyan kellemes hogy belémharap!
2012. máj. 27. 21:37
 5/15 anonim ***** válasza:

első vagyok és tényleg nem tudsz mást csinálni,mint rendre tanítani. Gondolom a kutya a főnök, akkor fogad szót ha akar, nincsenek feladatok,nincs "szótfogadás"

senki nem tud olyan módszert mondani amivel egyik pillanatról amásikra ezt megoldható. Az alapoktól kezdve engedelmességre kell nevelni.

OKé,most téged harap, de mi lesz, ha egy gyereket? és akkor elaltatják. És nem a kutya hibája lesz, hanem a tiétek,mert nem foglalkoztatok vele.

2012. máj. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
De ezt nem szabadna hagyni. Ki a gazdája igazából?Valószínűleg valami oka csak van ,ha így haragszik rád,de régen nem tette. Ráléptél ,megijesztetted, tudomisén . De azért nehogy egy ilyen zsebkutya terrorba tartson,elvileg neked kellene lenni a főnöknek, erélyesen rá kell szólni ,de ne olyan "nemszabadfifike csúnyakutyi" hangnemben hanem fenyegetően, határozottan. És ne ijedj meg tőle,mert azt megérzi és kihasználja.Ne menekülj ha morog,maradj nyugodt.El kell vinned sétálni ,kicsit megrángatni pórázon ,hogy tudja hol a helye,feladatokat adni neki ami alól nincs kibúvó.De végső esetben nyugodtan le is szoríthatod a földre ,ha fizikailag támad ,amíg megadást nem tanúsít.
2012. máj. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Megteszi, mert megteheti. Érzi, hogy tartasz tőle, és ezzel rögtön visszaél, és támad. Szerintem a legtöbb kutyában megvan az az ösztön, hogy próbál a ranglétrán feljebb kerülni, és amint talál egy rést, amin előrébb kerülhet, akkor azt kihasználja.


Mikor támad Rád? és mit csinálsz olyankor? Kicsit bővebben is kifejthetnéd. Kijön a nappaliból, Te ott állsz a konyhában, és csak úgy ráront a bokádra?

2012. máj. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
30%

ma 21:48

Én pont az ilyen helyzetekben nem vagyok híve (meg mondjuk amúgy sem) a leszorításnak. Egy agresszív kutyát agresszívan "nevelni"? A tiszteletet ezzel nem lehet kiharcolni, csak egy időre elfojtani.

2012. máj. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
49%

ma 21:58

Akkor mondjuk leírhatnád, hogy te minek vagy a híve, ha már egyszer írtál "választ".


A kérdésre: tényleg kifejthetnéd kicsit bővebben úgy könnyebb lenne válaszolni.

2012. máj. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy?

Mióta támad rád? Nem tettél-e valamit, ami miatt fél tőled? Akár játékból is?

2012. máj. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!