Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichonomnak száraz a bőre,...

Bichonomnak száraz a bőre, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nagyon viszket is neki, sokáig havonta fürdetem, de láttam hogy száraz a bőre és most próbálom 1,5-2 havonta fürdetni.

vmi külön sanpon kell rá vagy mi??

Az okozhatta,hogy nem hígítottam fel a sampont??

bobi meg panzi samponokat szoktam venni..


2012. máj. 28. 20:49
 1/7 VBeata81 ***** válasza:
Fürdesd ritkábban, válassz jó minőségű kozmetikumot, és kérj tanácsot a kutyakozmetikustól. Vagy az állatdokitól. És a sampont higítva kell használni. Az is jó, ha kondicionálót is teszel rá.
2012. máj. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezeket a gagyi samponokat felejtsd el, kérj állatorvostól olyan gyógyhatású sampont, ami nem szárítja ki a bőrét.
2012. máj. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A sampon az oka. A bobi meg a panzi egy nagy trágya (kivéve a panzis fültisztítót, az világbajnok). Ha már mindekipp olcsó samponnal akarsz fürdetni, akkor a NAGYARNCSSÁRGA feliratos WU2. Higyj nekem, 6 év és több ezer kutya utáni tapasztalat mondatja ezt velem :)

(a legjobb kutyakozmetikus ezt használja, gazdik imádják, kutyáknak megfelel, árban jó)

A sampont (legyen az akármilyen) viszont mindig higítani kell.


Ami még rengeteg embernek bevált (csak drága) A Groomer's Edge ULTIMATE nevű samponja.

2012. máj. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!!
2012. máj. 29. 20:45
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem tudtam ,hogy rossz minőségi samponok..de a wu2 kipróbálom
2012. máj. 29. 21:06
 6/7 A kérdező kommentje:
Nincs pénzem több ezres gyógysamponra, ettöl ritkábban már nem tudom fürdetni,met fehér szörű és már egy hónap után kezd büdi lenni és koszos..1,5-2 hónap szerintem ez ritka egy szobakutyához képest..
2012. máj. 29. 21:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha inkább tényleg kéthavonta fürdetnéd. Igaz, a "nagykönyv" szerint az 1 hónap is ideális, de én inkább akkor is ragaszkodnék a kéthavihoz. A havit meg az annál gyakoribbat hagyjuk meg a kiállítási ebeknek.
2012. máj. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!