Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám vemhes. Attól tartok,...

A kutyám vemhes. Attól tartok, hogy nem fogja gondozni a kölyköket, mert nem szereti az állatokat. A kutyákkal nagyon ellenséges, még az apróbbakkal is. Szerintetek fogja gondozni a kölykeit?

Figyelt kérdés

2012. máj. 29. 12:20
1 2
 1/18 klopusz ***** válasza:
100%

Sza!


Ha ő nem, akkor te. Minden e3setre nézz körül a lakóhelyeden, lehet-e dajkakutyát szerezni. Ha nem, akkor nincs más, mint a cumisüveg (állatfelszerelés boltban kaphatsz újszülött kutyáknak valót és anyatej-pótló port is).

Én a kölykök két hetes korától csináltam (9-en voltak), mert az anyaállatnak emlőgyulladása és vészesen magas láza volt, nem akarta etetni a csemetéit.


Mindettől függetlenül lehet, hogy a kutyád a kölykeivel másképpen fog viselkedni, mint idegen blökikkel.

2012. máj. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A cumis üvegre én is gondoltam, de a dajka nagyon jó ötlet, nem is tudom, miért nem jutott még eszembe :)Cicát már neveltem fel cumis üveggel, amikor a lakótelepen elütötte a mamát egy autó és ott maradtam a 3 napos cicák.
2012. máj. 29. 12:31
 3/18 anonim ***** válasza:
89%

Két észrevételem lenne.


Az egyik: ha tervezett volt az alom, akkor erre mért nem gondoltál azelőtt, hogy felcsináltatod a kutyádat?


Másik: ha nem volt tervezett, akkor még korántsem késői elvinni kiivartalaníttatni, mert így is tele vannak a menhelyek és gyepmesteri telepek.


A kérdésedből kifolyólag kétlem, hogy egy felkészült tenyésztő lennél.

2012. máj. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Kedves natesséklétezik! Nem vagyok tenyésztő, tehát ez az észrevételed helytálló. Az ivartalanítással azért vártunk, mert az állatorvosom azt tanácsolta, hogy legalább egyszer legyen egy alom, mielőtt kipakoltatom a kutyát, ugyanis ezzel megelőzhető elég sok betegség. Az orvos akkor is elmondta, hogy a nehéz természete miatt lehetnek gondok az alom megtartásával, de mivel a kutyától nem tudom megkérdezni, hogy hogyan tervezi a kölykök sorsát, esetleg észhez tér-e arra a 6-8 hétre és félreteszi az egóját, ezért teszem fel itt a kérdést, hátha valaki volt már hasonló helyzetben. A kérdésem az volt, hogy szerintetek fogja-e gondozni, nem az, hogy tenyésztő vagyok-e, vagy hogy kiirtassam-e a kölyköket (amiket mellesleg nem az állatmenhelyre tervezek bedugni, hanem már most kerestem nekik gazdit, egytől egyik olyat, akit ismerek és tudom, hogy szeretni és gondozni fogják a kölyköket)
2012. máj. 29. 12:53
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

Az állatorvosod egy barom. Már bocs hogy ezt mondom. Ha utánaolvasol a neten, akkor két dolog közt oszlik meg az állatorvostudomány. Meg kell e várni az első tüzelést vagy sem. Állatorvos válogatja, hogy melyiket javasolja. Az állatorvosod elavult régimódi, még az oltását sem bíznám rá ennek az infonak a tudatában. Azt már meg sem merem kérdezni mennyi idős a kutyád. És valóban úgy gondolod, hogy akár 10 ismerősödnek is szüksége lesz kutyára éppen? Én valahogy kétlem...

A te döntésed, a te kutyád, azt teszel amit akarsz, de előre sajnálom azokat a kölyköket, akiket nem tudtok elpasszolni, és nem tudtok majd mit csinálni velük, és rájöttök, hogy 10x annyiba kerül az ellátásuk, mintha ivartalanítottátok volna rögtön a kutyátokat.


Gratulálok az "állatorvosodnak"... Nem értem, hogy engedhetik az ilyen idióta barmokat praktizálni egyáltalán.

2012. máj. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
5 éves és 3 évesen került hozzám, mert az előző gazdája az utcára dobta. 3 kölyök lesz és 5 lehetséges gazdi van, így ha minden jól megy, 2-en hoppon maradnak. Ha csak 2 kölyköt tudok gazdihoz helyezni, egy pedig megmarad, arra édesanyám tart igényt. Attól nem félek, hogy nem lesz gazdijuk. Az állatorvossal kapcsolatban lehet, hogy Neked van igazad, nem tudom, nem vagyok állatorvos, de azt tudom, hogy biológiailag is az a természetes, ha egy nő/szuka szül. Egy ismerősömnek például daganatos lett a kutyája és elpusztult. Az ő állatorvosa is azt mondta, hogy fialáskor a szukában "cserélődik a vér" (ez nem tudom, mit jelent pontosan), ha legalább egyszer fialtatták volna, valószínűleg nem lett volna ilyen "nőgyógyászati" problémája a kutyának.
2012. máj. 29. 13:17
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez a példa amit hozol kb azzal egyenértékű, hogy lesznek olyan emberek is tüdőrákosak akik életükben mégcsak egy szál cigit sem szívtak el. Szóval korántsem biztos (sőt tutira semmi köze a kettőnek egymáshoz), hogy attól lett daganatos a kutyája.


Ezt szerintem olvasd el, és ha van rá lehetőséged válts állatorvost, mert ha ilyen a szakmai háttere, akkor isten óvja a kutyádat, hogy bármi baja legyen, mert ez a doki tuti nem fogja tudni megmenteni...



Ezt érdemes elolvasni: (nem egy magánvélemény, hanem egy szakvélemény, aminek szerintem azért lehet manapság hinni)

[link]

2012. máj. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen állatorvosok a piacon vették a diplomájukat és hülyeségeket beszélnek. Ezt olvasd el:

[link]

2012. máj. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nagyon sok témában eltérnek az orvosi vélemények, nem csak ezen a téren. Az én problémám most nem az, hogy ajánlott-e, vagy nem. Én inkább azon izgulok, hogy minden rendben legyen és kellemesen csalódjak a kutyám természetében.
2012. máj. 29. 13:39
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy tévhit. Éppen hogy a korai ivartalanítással előzhetőek meg ezek a betegségek, mert akkor nem termelődnek olyan hormonok, amik kiválthatnák. Legtöbbször a nem megfelelő tápok okozzák (Pedigree, Chappy és társai), mert tele vannak színezékkel, ízfokozókkal és hasonló mérgekkel.


És nem természetes a fialás, mert például a farkasfalkák legtöbb szukája sosem vemhesül, csak álvemhes lesz, és az alfanőstény (ami legkorábban két évesen fial) kölykeinek gondozásában segít dajkaként. Nagyon kedves volt tőled, hogy befogadtad őt, de olyan pici volt akkor, hogy semmi sem maradt meg benne az anyai viselkedésről, és ahogy írod, más kutyára is ellenségként tekint. Lehetséges, hogy az ösztönök felülírják ezt, és jó anya lesz, de mi történne, ha ehelyett lemészárolná a piciket? Meg tudnád emészteni? Én az orvosváltást és az ivartalanítást javasolnám...

2012. máj. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!