Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cerberos vagy tükörsuli?

Cerberos vagy tükörsuli?

Figyelt kérdés
Az imént láttam egy másik kérdésnél válaszokat, ahol többen is mondták, hogy a cerberossal csak rosszabb lett a helyzet, a tükörsuli viszont szuper. Miért? Milyen módszerek vannak egyiknél, másiknál? Azért kérdem, mert én vidéki vagyok, járunk kutyasuliba, Csak nekem nincs lehetőségem tükörsulizni. Kíváncsi lennék, a "mi" itthoni módszereink miben mások.

2012. máj. 29. 16:15
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
14%
A cerberos tényleg rossz....
2012. máj. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
Kecskeméti vagy?
2012. máj. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
Én tükörsulis vagyok, de szerintem ne általánosítsunk, hogy egyik szar a másik meg jó! Nem ismerem a cerberost, de azt tudom, hogy sok múlik a gazdi hozzáállásán és ha a nem megfelelő gazdi akad össze a nem hozzá való oktatóval, akor iskolától függetlenül lehetnek olyan sérelmek, ami ilyen vagdalkkozásokban, egymás fikázásában nyilvánul meg. Pedig ez nem az iskola vagy a módszer hibája. Vagy az oktató, vagy a gazdi vagy mindkettő együtt vastagon benne van ezekben... Ha felétek csak Cerberos van, akkor próbáld ki és ha tetszik, akkor jó, ha nem tetszik, akkor meg otthagyod. Ez igaz fordítva is a tükörsulikra.
2012. máj. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
21%
A Cerberos az a tipikus "malinoisokat képzünk ki katonai célokra" suli... (nem szó szerint kell érteni, én azokra a sulikra használom ahol ez a fojtós, lábmellé ültetős elég kemény képzés folyik) Én majdnem 3 hónapig jártam a Cerbibe... utáltam, a kutyám se szerette, szerintem nem minden kutya jellemének felel meg ez a módszer
2012. máj. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
Én a kecskemétiről tudnék írni pár dolgot amit tapasztaltam, de nem szeretném ide leírni mert csak vita lenne belőle. Ha érdekelnek a sztorik írj üzenetet és leírom.
2012. máj. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Olyannal is találkoztam már, aki egyszerűen nem tud azonosulni a pozitív megerősítéses tanítással, mert alapból militarista beállítottságú. Ha ennek megfelelően választott fajtát és egy munkavonalas kutyája van, akkor számukra akár még jó választás is lehet egy keményebb kutyaiskola. De sajnos láttam már collie-t és westie-t is "húzd meg b@zdmeg" stílusú iskolában a németjuhászok között, és előbbiek láthatóan nagyon nem élvezték...
2012. máj. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Nyíregyházi vagyok. Itt nincs sem egyik, sem másik, de ahová járunk, szeretem. Csak van, hogy nem értek egyet a kiképzőkkel pár módszert illetően, és ilyenkor nem tudom, beszóljak-e vagy sem :)
2012. máj. 29. 17:51
 8/36 anonim ***** válasza:
59%
Én semmiképpen sem járnék egyikbe sem. Nem szimpatikusak. De ha problémás kutyád van akkor megfelelő. És ha már választani kéne akkor inkább a tükörsuli. Mégpedig azért mert nem tetszik a kannázás. Egyszer láttam róla egy videót, hát elég kiábrándító volt. Vannak esetek amikor hiába érdemel büntetést a kutya, árt neki a kanna. Azt mondják, hogy nem durva büntetés, csak azt felejtik el, hogy minden kutyának más jelenti a durvát. De mint mondom, nekem egyik sem tetszik.
2012. máj. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell kérdőjelezni a kiképző módszerét ha nem értesz vele egyet, én is meg szoktam néha de elmondja hogy mit miért csinálunk és ezáltal megértem a módszer lényegét. Volt már arra is példa, hogy az én módszerem szerint tanítottunk valamit. Szerintem egy jó kiképző nem fog megsértődni azon ha megkérdőjelezed a módszerét.
2012. máj. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
79%

Cerberosban lehet haladni valamennyire és ott még legalább nem altattak kutyát a kiképzők hozzánemértése miatt, a tüköriskolákban meg igen.

Nekem igazából egyik sem szimpatikus 100%-ban, de megbízhatóbb, jobb szakemberek vannak a Cerberosban.

Kannát, flakont meg a tükörben is dobálnak, sőt még fenyegetik és fenyítik is a kutyákat csakhát ez nincs a kirakatban, meg a tvműsorban(bár a kutya szemébe nézés közbeni morgás igencsak vakmerő fenyegetés, nem csoda, hogy Korom Gabikát sorra harapják meg a kutyák, már azon ritka esetekben amikor egyedül mer dolgozni! :)

2012. máj. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!