Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom rávenni a kutyáma...

Tomi88 kérdése:

Hogyan tudom rávenni a kutyámat, hogy eleressze a lent megszerzett "zsákmányát"? (csont, szemét, kajamaradékok)

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben, ha lent megszerez valami csontot, vagy kuka mellett bármilyen kaját, nem lehet tőle elvenni. Ha a közelébe megyünk arrébb megy és morog. 3 éves Beagle. Otthon minden rendben van vele. Nagyon jól viselkedik. Lent is ha én adok valamit, és mondom,h ereszd el, rögtön elereszti. Azzal van a gond, ha ő szerez meg valamit. Nem tudom milyen módszerrel lehetne leszoktatni róla. Előre is köszi a válaszokat!
2012. máj. 29. 21:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%

Nem moroghat rád semmiképp.


Adj neki valamit cserébe és akkor vedd el. És ha ez megy akkor próbáld direkben, csere nélkül is.

2012. máj. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Cserébe? Hisz akkor a kutya azt érzi, h tök jó a felszed valamit, hisz cserébe kap valami mégjobbat.


Én nem mondom meg kérdező h mit tégy, mert én leszek egyből az állatkínzó, de én tuti nem állnék még le cserélgetni a kutyával.

2012. máj. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Azért egyszer megnézném kedves Little Red a módszereidet a 80 kilós kutyáimnál.

Mert hogy őket nem borítod a földre az biztos.

Tudod a nevelés arról szól, hogy rávezetem a kutyát mit akarok tőle. És azt megkövetelem.

2012. máj. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Már pedig igaza van a 2. válaszolónak. A kutya egy pillanatra sem veheti át az irányítást....Ha hagyod ezt, akkor azt hiszi, félsz a morgásától.

Amúgy ha Te vagy a falkavezér, akkor egy 80 kilós kutyát is földre kényszerítesz, fizikai erő nélkül!:-)

2012. máj. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Hogy "szerzi" ezeket? Pórázon van? Eleve nem kellene megengedned, hogy mindent összeszedjen, ki tudja, mit kap be.

2012. máj. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

nem kényszerítem, mert szólok neki, hogy lefekszik és ő lefekszik.

Itt arról van szo, hogy 3 éves beagle-velvan gond.

Ha egyből földhöz vered, attól még nem fogja visszaadni amije van, csak elkezd sunyiskodni.

Sokkal értelmesebb először megtanítani neki,hogy én elkérhetek tőle dolgokat cserével és ha ez megy akkor elhagyni a cserét.

ezzel tanít az ember apportírozni is.

2012. máj. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Persze, nem kell egyből erőszakot alkalmazni! De ha morog, támad, akkor nem szabad hagyni, mert elszabadulhat a pokol.
2012. máj. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ki a franc mondta h földre akarnék kényszeríteni egy kutyát? Nekem se zsebkutyám van és előtte se zsebkutyám volt...
2012. máj. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha "adsz neki valamit", az jutalom, vagyis ahogy már valaki korábban is írta, a helytelen viselkedést jutalmazod. Ez a jutalomfalatos dolog rendben van akkor, amikor az általad eldobott labdát hozza vissza, és akkor még azt is megtanulja, hogy ha leteszi a labdát, jutalmat kap. (Különösen praktikus ez a módszer, mert ahhoz, hogy meg tudja enni a jutalmat, le kell tennie, ami a szájában van).

De itt egészen másról van szó! Ilyenkor nem jutalmazunk és pláne nem könyörgünk a kutyának, hanem erélyesen felszólítjuk, hogy fejezze be ("pfúj", "nem szabad" stb.). Ha nem teszi le, ki kell venni a szájából, de a lényeg, hogy mindenképpen helytelenítsd a viselkedését.


A morgás viszont már komolyabb gond, egy kutya soha nem moroghat a gazdájára, sem a 1,5 kilós csivava, sem a 60 kilós rottweiler.

Javaslom, lépj közbe, ne hagyd rá, érvényesítsd az akaratodat. Ekkor két eset lehetséges. Vagy behódol, vagy megpróbál megharapni. Utóbbi esetén viszont nagyon keménynek kell lenni. Nekem a labradorral ilyen problémám soha nem volt, de az előző német juhász keverékemmel igen. Egyszer vicsorgott rám, és meg is akart kapni. Ekkor megfogtam a bundájánál fogva és szó szerint bevágtam a sarokba. Semmi baja nem lett, de egy életre megoldódott a probléma. NEM vagyok állatkínzó, a falkában is a falkavezér - ha kell - a fizikai erőfölényét ilyen fellépéssel teszi vitathatatlanná.

Nem állítom, hogy egy beagle esetében ennyire keménynek kell lenni, de mondjuk az összetekert újságpapírral való rácsapás hatásos lehet. (Egyáltalán nem fáj, de nagyot csattan).

2012. máj. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kerüljétek ki a kutyát, és ha mégsem lehet, akkor előzd meg.


A kuka és a kutya között helyezkedj (esetleg tesztnek előtte készíts oda valami finom falatot), és mikor a kutya egyáltalán ránéz, vagy ha lemaradtál és elindul rárabolni a finom falatra, akkor egy határozott, morgós "NEM!", ezzel egy időben rántasz egy határozottat a pórázon (hogy ne érhesse el a falatot, de vissza is lazítasz, nem húzod a kutyát, csak rántasz!), elhátrálsz a kutyától, hívod a kutyát, és amikor odament, megjutalmazod a zsebedből (jutitáskából).

Azért fontos, hogy azonnal a tiltás után behívd, mert akkor kap egy rossz élményt a rászólás és a póráz megrántásával, viszont ha odahívod és kap jutit, akkor rájön, hogy rád kell figyelni, mert te adsz neki finomat, és nem azért kapja, mert felszedte, hanem mert odament, és nem szedte fel.

Ha ezt mindig következetesen betartod, gyakorlod, akkor hamarosan leszokik erről. :)

2012. máj. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!