Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Orijen VS Taste of the Wild?

Orijen VS Taste of the Wild?

Figyelt kérdés

Mindkettőt próbáltad?

Neked melyik vált be és miért?



2012. máj. 30. 07:16
 1/4 Maxitabi ***** válasza:

Szerintem teljesen mindegy, melyik. A kettő a legjobb a hazai piacon. Nagyon hasonlóak.

Orijent etettünk,nagyon pozitív tapasztalataink vannak, szőr nagyon szép lett- dúsabb,mint előtte (pro plan)és a végtermék is kevesebb lett. (Igaz, a napi 2x ürítés 2-2 részletben zajlik, és a vége egy nagyon kicsit mingig lágyabb...). A kutya érzékeny gyomrú, és nekem mániám lett a gabonamentes táppal való etetés (persze csonti van mellé). A Happy Dog gabonamentesére allergiás lett- erősen vakarózott, ami az átállás után eltűnt. Nem kell belőle sok, nekünk min 1.5-2 hónap egy 13.5 kg-s zsák, sőt..(border, kb 17-19kg, kan)Sok külföldi oldalt olvastam a kutyatáplálásról, így akadtam erre a tápra. Már gondolkodtunk a ToTW-ra váltáson, de óvatosak vagyunk az érzékenysége miatt. A fehérje "túltengést" nem tapasztaltuk, a hiperaktív kutyánk nem lett még aktívabb. Hozzátenném, hogy nem munkakutya, nem sportkutya, "csak" hobbikutya, lakásban lakik, napi 4x mozog, ebből 2 intenzív. Egy baja van az orijennek- az ára...Szerintem mindkettő ajánlható, végeredményben úgyis a kutya fog dönteni!

2012. máj. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves Maxitabi!

Köszönöm a kielégítő (nem úúúgy! :) ) válaszodat!

Szóval igazából mindegy melyik, mert mindkettő nagyon szuper, majd a kutya eldönti. :)

Nekem egy kb. 23-24 kg boxer szukám van (1 éves), neki a 15 kg RC szintén 1,5-2 hónap alatt fogy el.

Ezek szerint ezek a tápok viszont 13 kg-k, tehát hamarabb fognak elfogyni, kicsit sűrűbben kell venni.

Egyelőre még lájtosan foglalkozom vele, még "kölyök", de lassan emelni akarom a szintet eljutni oda, hogy később szeretnék vele őzrőzni, flyballozni, frizbizni mellette.

Persze egyiket sem orrvérzésig, de egy kellemes egyensúlyt szeretnék találni ezek között ( ha a kutyának is tetszik). :)

Már most rengeteget járunk kirándulni, és persze a napi lemozgatás sem marad el nálunk sem! :)

2012. máj. 31. 08:35
 3/4 Maxitabi ***** válasza:

Bocsi, hogy csak most válaszolok!

Hülyeséget írtam, a táp kb 2.5 hónapra (majdnem 3 )elég!!Azt hiszem, akkor kienne a vagyonunkból..(bár így is.....)

2012. jún. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a javítást, így az én számításaim is sokkal kedvezőbbek!! :)
2012. jún. 11. 07:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!