Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem futhatnak a kistestű...

Miért nem futhatnak a kistestű kutyák bicaj mellett?

Figyelt kérdés
Olvastam egy cikket erről, és azt írták, hogy kistestűeket és rövid lábúakat, soha ne futtassunk kerékpár mellett. Ez miért van? Persze, itt nem arra gondolok, hogy edzés szerűen, de ha fokozatosan hozzá van szokva, nem futhat néha? Komolyan, olyan, mintha ezeket a kicsi fajtákat életképtelennek tartanák (ne lépcsőzzön, ne fusson, stb ..). Végül is ez csak futás, nem? Akkor nekik miért nem szabad ?
2012. máj. 30. 07:19
 1/5 anonim ***** válasza:
46%

Ez hülyeség, nyugodtan futhat, ha fokozatosan, az ő igényeinek megfelelően csinálod.

Az egyetlen baj, hogy semmilyen kutyával nem lehet kerékpározni, mert megbüntetnek ezért is... :( (Több tízezerre)


Szerintem ne olvass ilyen idióta cikkeket. Mozogjatok minél többet, érezzétek jól magatokat, a többivel pedig ne törődjetek! :)

2012. máj. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%
Ja és értelem szerűen lehetőleg füves helyen futtasd, betonon egyik kutyát sem szabad futtatni! :)
2012. máj. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi az infót... Komolyan, már a könyökömön jön ki, hogy a kistestű kutyákat úgy kezelik, mintha mind kis életképtelen szőrgombóc lenne. Van egy hiperaktív kistestű keverékem, és most szeretném hozzá szoktatni a bicaj mellett futáshoz, mert egyszerűen képtelenség lefárasztani most már csak játékkal meg futkározással, és arra gondoltam, mehetnénk majd bicajjal a parkig meg vissza. Igen, sajnos a büntetéssel tisztában vagyok ..:/ Viszont kis városban lakok, és sokan fényes nappal is így járnak a kutyával, úgyhogy ha engem találnak meg a 10 kilós kutyámmal, akkor tehetnek egy szívességet!;)
2012. máj. 30. 07:56
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy egy kistestű kutyával nagyon lassan kell ahhoz haladni a kerékpárral, hogy bírja melletted a lépést. Hacsak nem valami kis termetű terrier vagy whippet. Szerintem jobb keresni egy nagy területet, lehetőleg dombbal és dobálni neki a labdát, amit visszahoz. Ugyanúgy lefárad, de nem teszed ki magad és a kutyádat sérülésnek, illetve nem követsz el szabálysértést sem (ugye a KRESZ szerint állatot kerékpárral vezetni tilos).
2012. máj. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ez hülyeség.. keress valami szép nagy természetes területet aztán te bicajjal ő meg majd szépen megy veled(elengedve mert ugye ragaszkodik hozzád és nem fog elfutni/elszökni max. szaglászni) vagy ha tényleg nagyon nehéz fárasztani akkor jön a monoton futás egy csíkba.. ez annyit takar hogy póráz aztán lassan elindulsz vele ő megszokja ezt a monoton menést majd gyorsítasz 1-2 hónap és szerintem száguldozni fogtok. azért figyelj oda hogy ne ki fulladásig futtasd ha látszik hogy már tényleg fáradt hagyd abba.
2012. máj. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!