Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2kilós kutyába sok kullancs...

2kilós kutyába sok kullancs ment bele tegnap (5-6), kisebbek, lárvák, nem szívták még meg magukat. Az orvos nem tudta kivenni, nem lehet őket megfogni, a kutya is kapálózik. Jó ez amit adott erre? Lenn bővebben

Figyelt kérdés
Adott egy nyakörvet,ami 24óra múlva hat,azt mondja ettől majd megdöglenek(Foresto márka).Várjam meg mi történik,vagy elvigyem valahova ahol talán ki tudják szedni? Ez a Foresto jó az ilyen esetekre?
2012. máj. 30. 13:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Jónak jó, de biztos, hogy 24 óra elég a hatóanyag felszívódásához? Szerintem egy spot-on hatásosabb lett volna. Mellesleg mi az, hogy nem tudja kiszedni a kullancsokat, és miért kapálózik a kutya? Ilyen esetben leszedálja az orvos és máris tud rajta dolgozni.
2012. máj. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én mondjuk fognék egy Frontline spray-t, és lefújnám, de azért túl fogja élni a kutya, ha csak holnap esnek ki belőle. Viszont egyrészt legközelebb védekezz a kullancsok ellen, másrészt meg tanuld meg kezelni a kutyádat annyira, hogy például kullancsot tudj belőle kiszedni.
2012. máj. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, hogy nem tudja a doki kiszedni...
2012. máj. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Van csepegtetős kullancsirtóm,3hete raktam rá,havonta egyszer kell rárakni,ilyet vettem.Mégis belemennek,az idén volt már benne egy.Mondtam a dokinak hogy valami nyugtató kellene neki,attól lehiggadna,és akkor ki lehetne talán venni őket.24órát mondott,hogy akkor hat.Egyet megpróbált kivenni,de nem tudta.Most rajta van a nyakörv,csepegtessek rá Frontline cseppet is,nem lesz az sok egyszerre?

A kutya a dokinál mindig megőrül,alig lehet lefogni.

2012. máj. 30. 13:16
 5/17 anonim ***** válasza:

Frontline-t ne csepegtess rá, attól ugyanúgy belemásznak a kullancsok, csak megdöglenek utána. Mármint persze csepegtethetsz, de szerintem nem a legjobb megoldás. Ha meg most van rajta nyakörv, akkor hagyd, ne keverd a vegyszereket. De amúgy spray-t mondtam, nem cseppet, mert attól öt perc alatt kihullik belőle minden, ami él és mozog. Az nem hosszú távú megoldás, de ilyesmire jó.

Amúgy meg fenntartom, hogy a nevelés sokat segíthet. Nem törvényszerű, hogy a kutya megőrül az állatorvosnál, sőt.

2012. máj. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
0%

amikor a kullancsot minden féle szerrel elkezdik buzerálni akkor ereszti bele a kutyusba a mérgeit,ezért vagy otthon csipesszel ki kell őket egy határozott mozdulattal venni,és nem kenyegetni,csavargatni,vagy hagyni kell kipotyognak idő után maguktól is a kullancsok,a vadállatokat sem viszik el orvoshoz és nem a kullancsok miatt halnak meg...

Semmi baja nem lesz a kutyusnak.

2012. máj. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat,most megnyugodtam picit,nagyon rendesek vagytok!!!Akkor hagyom így ahogy van,és majd megdöglenek.
2012. máj. 30. 13:25
 8/17 anonim ***** válasza:

Minél tovább van a kutyában egy kullancs, annál rosszabb. Ha szerencséd van, és egyik kullancs sem fertőzött, akkor tökmindegy, hiszen nem kaphat el semmit a kutya. De ha ne adj' Isten babéziával fertőzött valamelyik, akkor 24 óra múlva már bőven megfertőzi. Az első 15-20 órában csak vért szív a kullancs, ezután kezdi el a vért visszaöklendezni a kutya testébe.

Ezért kell minél előbb kiszedni őket. A kutyádat pedig neveled meg, mert az, hogy most nem tudod kiszedni belőle a kullancsokat, akár az életébe is kerülhet.

A Foresto jó termék, de annak folyamatosan a kutyán kell lennie. 24 órán belül kezdi el kifejteni a hatását a kutya bőrén, ami azt jelenti, hogy ha azután megy bele a kullancs, akkor rövid időn belül el is pusztul.

2012. máj. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

sztef, tudod Te mekkora marhaságot írtál?

Tudod Te hány száz/ezer kutya pusztul el kullancsfertőzés miatt? Csak az én ismerőseim között tavaly 3 kutya halt meg bebéziában.

Ez nem olyan betegség, amit a kutya erős immunrendszerrel legyőz. Ez nem egy vírus, hanem egy parazita, ami 1-2 nap alatt elpusztítja az összes vörösvérsejtet a kutyában. Ha nem kezelik időben, akkor az állat pár óra alatt elpusztul.

2012. máj. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A foresto biztos jó, de tényleg jobb lenne minél előbb kiszedni a kutyából őket, mert nem biztos az sem, hogy 24óra alatt kifejti teljesen a hatását. Én vennék egy ampulla neostomosant (4-500Ft) és megfürdetném, ez már pár óra alatt kifejti a hatását és a foresto meg remélhetőleg gondoskodik a továbbiakról. De a már említett frontline spray is tökéletes lenne erre, az talán gyorsabb is.
2012. máj. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!