Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek 3 éves a havanese...

Ramos15 kérdése:

Mit tegyek 3 éves a havanese kutyám és még mindig nem teljesen szobatiszta?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez nem csak a kutyán múlik, igyekszem minél többször levinni, de iskolába járok és van, hogy hazaérek és már egy tócsa fogad. Vagy pl. nem bírja ki az estét és szintén tócsára kelek reggel és olykor még kaki is van.

Bármit megteszek csak szűnjön meg ez a helyzet, mert ez a kutyának és nekem sem jó.



2012. máj. 30. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

hányszor viszed le egy nap??


nekünk is van egy havanese-ünk és egy bichon frise-ünk

nálunk úgy van,hogy kijelöltünk egy helyet(konyha) ahova mehetnek a kutyák wc-ni újság papírra, délelőtt amikor suliban vagyunk és éjszaka is csak oda járnak sehova máshova!! reggel összeszedjük a papírt és felmosunk és délután amikor haza jövünk akkor is, nekünk se bírták ki,de nem megoldható hogy délelőtt is lent legyenek..


mi most így visszük őket :

reggel :10 perc

délután: 2-3 körül 30 perc

este: fél hét körül 30-40 perc séta


régen este 9 kor is voltak lent de ugyan úgy bepiszkítottak így azt a sétát elhagytuk..

2012. máj. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Mi lenne, ha egy macska-alom szerű cuccot kitennél és oda próbálnád a kutyust szoktatni. pl.:minden evés-ivás után kivezetnéd oda, hogy oda végezze el a dolgát. Max mindig kivinnéd a "szemetet"!
2012. máj. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

első vagyok:


2-nak, a kutyát alomra nem lehet szoktatni mert nem macska!!

mi is próbáltuk régen és semmi, azért maradtunk az újság papírnál..

2012. máj. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Hovarju ***** válasza:

Egy ilyen kis termetű kutyus is lehet szobatiszta, csak kitartás kell hozzá.

Mennyit sétál egy nap? 3 évesen már 6-8 órát simán ki kéne bírnia pisi-kaki nélkül.

Érdemes lenne állatorvossal megvizsgáltatni, mert lehet, hogy valami baja van (pl.felfázott) ami miatt nem tudja visszatartani.

2012. máj. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első válaszoló! A te kutyáidnak elég napi 1,5 óra séta?:O Nekem is havanese kutyám van, de minimum napi 3 órát vagyunk lent vele és még így sem fárad el mindig.:S


Szerintem semmiképpen ne szoktasd se kutyapelenkára, se újságpapírra, se semmire. Nálunk is nehezen indult a dolog, de 5 hónaposan teljesen szobatiszta lett. Annyi volt a nyitja, hogy gyakran jártunk le vele (2-3 óránként) és ha lent végezte a dolgát, akkor iszonyatosan megdícsértük, akár még jutalomfalatot is kapott. Viszont, ha fent rajtakaptuk, akkor leszidtuk, néha még picit a fenekére is csaptunk, de csak jelzésértékűen, nem is fájhatott neki. De ha nem láttuk, amikor éppen pisilt, akkor nem szidtuk, mert már nem volt értelme. Igazából ennyi az egész. Ha nem tudtok vele 2-3 óránként lejárni, akkor kicsit nehezebb, de akkor is a dícséret és szidás legyen meg szerintem, hogy megértse, hogy hol szabad és hol nem szabad pisilni/kakilni. Remélem sikerrel jártok!:)

2012. máj. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

első vagyok:


igen elég nekik, a Bichon Frise már idős szóval ha egy nap csak 20 percet lennénk lent akkor is aludna egész nap(egyszer egy nagyon esős nap volt és akkor egész napi séta 30 perc volt,mert ha vizes a föld nem megy bele hiába rántgatom bele) a havanese kölyök(11 hónapos),de 2 naponta elvan engedve és akkor lefárasztjuk, ebbe a melegbe nincs nagyon kedve rohangálni,vmelyik nap is 15 perc labda dobálástól már kidöglött,szóval ilyen melegbe nem nagyon igénylik a sétát árnyékot keresik és fekszenek a hüvös fűbe..hétvégenként meg szünetbe többet sétálunk..meg ha hüvösebb van akkor is mert lehet rajtuk látni hogy akarnak sétálni..


nálunk a 2-3 óránkénti levitel nem megoldható a szüleim dolgoznak tesómmal suliban vagyunk..

inkább egy helyre szoktattuk őket és akkor nem szanaszét a lakásba piszkítanak..

2012. máj. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Abszolút nem akarom, hogy bent wc-zen se pelusra se semmire. Most van pelusa, de azt se mindig használja és én se szeretem mert megszokja... lehet ezzel lett elrontva.

Most jön a nyár és lesz több időm foglalkozni vele szóval többször is letudom majd vinni.


egyébként napi 3x-4x viszem le.

Reggel:20-30 perc

délután:30-40

este: 1-1:30 percekre


igyekszem lefárasztani őt, de nem igazán tudom, mert nem harap a labdára meg semmire amivel letudnám fárasztani, szóval ha arra vannak ötletek azt is megköszönném. Mert ha ki van fáradva akkor sokat kibír!!

2012. jún. 3. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!