Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen arányban keverjem a...

Milyen arányban keverjem a kutyakonzervet a száraz táppal?

Figyelt kérdés
2012. máj. 30. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogy érted ezt a kérdést?
2012. máj. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 VBeata81 ***** válasza:
Nem is feltétlenül kell konzervet adni, ha mégis úgy döntesz (én is így etetem), akkor minél kevesebb legyen a konzerv, mert a szárazban (ha jó minőségű) több a tápanyag. Mondjuk negyedrész konzerv, háromnegyed pedig száraz.
2012. máj. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én a nagyobb 1250 grammos kiszerelést három adagban etetem meg. Egyszer megkapja az egyharmadát, plusz egy pohár táp. Ezt megeszi. Sima száraz sem marad ott, de jobban kedveli a nedves állagot. Persze emellett főtt ételt is kap
2012. máj. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Minek kell keverni? Ha nem eszi meg üresen a szárazat, akkor max egy -két evőkanálnyit hozzá keverni.
2012. máj. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az az ideális, ha 1:0 kevered arányban a száraztáp javára :P A konzervek 80%-a víz, ízesítőnek jók, de nem táplálékok. Ennek fényében kevergesd bele :)
2012. máj. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Maxitabi ***** válasza:

Semmilyenben. Nem egyforma az emésztési idejük. Csak egyik, vagy csak másik egyszerre.

Természetesen csak min 60% húst (nem állati mellékterméket) tartalmazó konzervet, gabona és cukor nélkül!! Hiába a nagy része víz, azért vitaminok vannak benne és a kutya sem iszik annyit a száraz tápra, amennyit kellene. Következmény: vesekövek és más problémák.

Amúgy inkább jobb a friss nyers v fűszer nélkül főzött hús (sertés tilos nyersen), mert az tisztítja a fogakat a csonttal együtt és még rágásra is ösztönzi a kutyát.Van olyan kutya, amelyiknek lehet egyszer tápot, másnap csontot, húst adni- vagyis vegyesen etetni, van, amelyiknek a gyomra nem bírja. Ki kell tapasztalni.

2012. máj. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!