Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért kell a Rottweilerből...

Mért kell a Rottweilerből pincsit csinálni?

Figyelt kérdés
Mért kell egy rottweilernek jó kutyának lennie? Azért bolundulnak meg mert nincs semmi tennivalójuk,és nincs mit őrizniük,nincs dolguk.

2012. máj. 30. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi bajod van? Igen,attól a kutyák nagy része megbolondul ha nem foglalkoznak vele.

De abból sem szokott semmi jó kisülni,ha valaki otthon "csibészelteti" a kutyáját saját szakálára. Az,hogy jó kutya nem azt jelenti,hogy ülnie kell egyhelyben egész nap nulla mozgás,feladat,játék,nevelés stb nélkül

2012. máj. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azt hogy mindenki azt írja ne harapjon akkor se ha engedély nékül bemegy valaki az udvara.

Mért ne harapjon az a dolga hogy őrizzen és védjen nem az hogy simogassák őrző védő kutya nem macska

2012. máj. 30. 20:44
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért a rottweilerből könnyű kihozni a fenevadat.
2012. máj. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk azért mert a gazdát bünteti meg a rendőrség, mégha betörő is volt az illető akit megharapott te észlény -.-'
2012. máj. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ilyet senki nem szokott írni,hogyha engedély nélkül bemegy valaki az udvarra akkor ne védje azt.Már ha betörésre gondolsz.

Amúgy egy paprika spray is elég egy kutya leszerelésére.

Másrészről,egy kiképzett örző védő kutyának tudnia kell mit csinál,nem mehet nyakra,nem haraphat félholtra senkit stb

Akit egy roti külleme nem riaszt vissza,az hidd el fel van az őrkutyára készülve. Harapásra otthon tanitani,buzditani pedig nagyon veszélyes, ezért próbálják itt lebeszélni a faszajanikat erről. Mert a legtöbben nem normális öv kutyát akarnak faragni belőle (sulival) ,hanem elvadítani,csibészeltetni

2012. máj. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerintem behozták azt a törvényt hogy az udvaron belül meg lehet védeni akárhogy is a területet,én még azért nem láttam elvitetni rottit hogy egy betőrőt megölt
2012. máj. 30. 21:01
 7/9 anonim válasza:
Ezek őrző-védők. Ha ki tudják élni a vadász ösztönt semmi baj velük. A 3 éves unokahúgom egrecíroztatja és még csak rá se vakkant. Viszont ha velem van játék és ÉN megengedem neki hogy vaduljunk akkor vadulunk. Amíg ÉN nem nem engedem ő nem vadul. Nevelés kérdése.
2012. máj. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%
sajnos a dobermannból is ölebet csináltak.:(((
2012. máj. 31. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy jó ÖV kutya (nem csibészkaron felnőtt, használhatatlan dög) nem azzal fogja kezdeni h kettéharapja valaki nyakát, hanem először is megpróbálja nem elengedni az illetőt fizikai kontaktus nélkül. Ha menne tovább vagy épp menekülőre fogja, akkor már erőszakkal, de ott tartja. De akkor se a megölés a cél, hanem az ottartás addig, míg jön a gazdi, ő majd eldönti h mi legyen.


A rotiból rendkívül könnyű jó örzőkutyát csinálni, de ugyanilyen könnyű totál elrontani is. Akik házilag akarják csibészelni, azokat záros határidőn belül meg is harapja a saját kutyájuk.

2012. máj. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!