Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámnak megy a hasa és a...

Kutyámnak megy a hasa és a székletében apró fehér pöttyök vannak (kb. gombostűfej nagyságú). Mi lehet az? Baj van?

Figyelt kérdés
2012. máj. 31. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Féreg. Szerintem venni kell neki féreghajtót, de a biztonság kedvéért hívd fel az állatorvosotokat, hogy megerősítse a dolgot. Egy telefonhívás kb. 100 forint, ennyit megér. :)


Esetleg kavics is lehet, azt néha én is találok az én kutyáméban, de azért nem "pöttyös" a széklete.

2012. máj. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
most kapott havonta fél éven keresztül féreghajtót...akkor is létezik, hogy az???? Agggódom, mert babát várok és van egy 1éves kisfiam...de az a legjobb, ha felhívom a dokit...
2012. máj. 31. 11:10
 3/6 anonim ***** válasza:
a féreghajtóval nem lehet megelőzni, csak kezelni ha már férges. Lehet , hogy adsz neki és egy hét múlva meg összeszedheti... Ezért kell rendszeresen féregteleníteni
2012. máj. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok.


Nem jelent semmit. A féreghajtó nem megelőzésre való, hanem a már meglévő férgeket hajtja ki.


Ráadásul nem havonta kell adni a kutyának, hanem beadod, majd ha férges, akkor ismét adsz neki egyet 2 hét múlva. Ha csak havonta kap, akkor a lárvák (vagy mik) annyi idő alatt kikelnek, és tovább szaporodnak, újabbakat raknak le, és 1 hónap múlva megint csak a férgek jönnek ki, a lárvák maradnak. Remélem érted, nem tudom megfogalmazni.


Szerintem hívd fel az orvost, az a tuti, és nyugi!! :)


Jó babázást! :)

2012. máj. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kap véletlenül tejet a kutya? Az ugyanis hasmenést okoz és van, hogy emésztetlenül távozik...
2012. máj. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 zsuzsabazsa ***** válasza:

El tudom képzelni, hogy megemésztetlen táp van a székletében.

Amikor a kutya hasa megy akkor általában olyan grízes is.

2012. máj. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!