Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most vettem észre, hogy...

Most vettem észre, hogy kullancs van a kutyában, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Még nem olyan nagy, nem szívta meg magát annyira. Kivegyem most vagy várjak 5-ig (akkor lesz állatorvos)?

2012. máj. 31. 11:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy magadban biztos, inkább várd meg az orvost, mert a lényeg, hogy úgy legyen kivéve, hogy ne "köpjön vissza" a kutyába, mert akkor megbetegedhet a kiskedvenced.


Esetleg telefonon próbáld meg elérni a dokit, rendelési időn kívül mi is mindig telefonon keressük fel, ha ilyen kérdésünk van. :)

2012. máj. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Akár csipesszel, de kézzel is kiveheted. A bőrnél közvetlen megfogod és kihúzod. Vegyél a patikában kullancskiszedő kanalat és ,ha ismét találsz, azzal könnyű kivenni.

Ne rakj rá semmit, ne tekergesd, csak kikapod és kész. Ha benne marad a feje, majd kilökődik. Az kevésbé káros, mint az, hogy benne van és lehet, már délben szívni kezdi magát. Mert ha fertőzött, akkor már fertőz.

2012. máj. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi a válaszokat, de olyan ideges voltam, hogy nem tudtam várni, felhívtam a dokit, és mondta hogy nyugodtan vigyük be.

Kivették, kapott oltást szegényke, de jól van!

2012. máj. 31. 12:30
 4/4 Filus Alexandra válasza:
0%
Ha meggyőződtél róla hogy kullancs akkor probáld kivenni de ha nem birod akkor sajnos várnod kell.
2012. máj. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!