Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyán lévő sebet lehet...

A kutyán lévő sebet lehet betadinnal fertőtleníteni?

Figyelt kérdés

van egy pincsim és a szeme alatt ugye neki könnyen begyűlik a kosz és a csipa, emiatt gyakran takarítom neki. ám most egy hatalmas csipatömeget szedtem ki egyik napról a másikra és alatta horzsolásszerűen véres volt a bőre egy foltban, mint felázott volna vagy mintha ki lett volna onnan tépve a szőr. nem én téptem ki, vízzel szoktam kimosni neki, az kioldja a koszt, végül fülpálcikával áttakarítom.

hogy ne fertőződjön be a seb bekentem betadinnal. kutyákon is lehet használni? mára már nem vörös, hanem gyógyultnak néz ki az a rész, de azért elgondolkodtam hogy nem lehet-e baja tőle.

köszönöm!


2012. máj. 31. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nagyon közel van, inkább neogranormonnal kend be neki óvatosan, ha úgy gondolod, hogy fertőzésveszély van, akkor jó a betadine is, szabad használni, de ha bizonytalan vagy, inkább hívd fel az orvosod és kérd ki a tanácsát a biztonság kedvéért, ő tudja megmondani a tutit. :)
2012. máj. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Neogranormon, és Betadin sem való a szembe. Ügyelni kell, hogy ne menjen bele. Betadin a világ legjobb szere még kutyákon is !
2012. máj. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Persze, a szemébe nem került semennyi sem, arra vigyáztam. De akkor nyugodtan lehet használni, köszönöm!
2012. máj. 31. 14:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Van, aki bórvízzel tisztítja, ha csipás, esetleg azt megpróbálhatod... Az én kutyámnak, mikor gyulladt volt (érzékeny egy kicsit a szeme, belvárosban meg a por nagyon piszkálja neki)az állatorvos tetran kenőcsöt adott.

Én szoktam kisebb sebeket betadinozni, de a szeméhez inkább nem nyúlnék vele.

2012. máj. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!