Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet abból valami gond, ha...

Lehet abból valami gond, ha az van egy kutyám ami sem a törzskönyvön sem az oltási könyvben nem az én nevemen van?

Figyelt kérdés

Van egy kutyám, akiről lemondott a gazdája. A probléma az, hogy ezt csak "szóban" tette. Eddig sem bánt túl jól vele, plusz most én tettem szívességet amiért befogadtam a kutyát.


Arra gondoltam, aláírathatnék vele egy tulajdonosváltási nyilatkozatot, hiszen mostantól az én kutyám és nem akarom, hogy pár év múlva visszakövetelje. Nincs valamilyen ok, amiért ezt neki muszáj lenne aláírni? Nem tudom, nem büntethet a rendőr vagy akárki, ha elkérik az oltási könyvet és nem én szerepelek benne? Hiszen nálam van egy kutya, ami minden papír szerint más tulajdona.


Nem ellopni akarom, a tulaj önszántából, hálásan adta nekem, de nem bízom benne. Túl gyorsan váltogatja a véleményét és elképzelni sem merem milyen hatással lenne erre a kutyára, ha két évenként rángatnánk ide-oda..


2012. máj. 31. 19:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Postán küldd el neki levélben a szerződést és akkor lehetőleg nem fog vacilálni.
2012. máj. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Postán nem lesz jó, a következő pár évre Svédországba költözik a férjéhez, azért is kezdődött a gazdikeresés a kiskutyának. Két héten belül elmegy és telefonos kapcsolatban vagyunk, szóval elég rosszul venné ki magát, ha csak kapna egy levelet..

Valami ürügyet keresek, amiért alá kéne írnia..

2012. máj. 31. 19:35
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
mond azt hogy az állatorvos mondta azt,hogy alá kell írnia egy ilyen szerződést,mert azt hihetik hogy te elloptad a kutyát vagy vmi... meg arra a névre kell átíratni a kutyát ahol jelenleg lakik,nem tudom vmi hasonlókat kéne mondanod ürügynek, de csak úgy nem írná alá a szerződést??
2012. máj. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kutyát ellopják, te nem követelheted így vissza. Ha eltűnik és valaki megtalálja, nem köteles neked visszaadni. Jog szerint nem a tiéd a kutya, ha valami gond lesz vele, bármiért feljelentenek téged, elkobozzák a kutyát, te megint csak nem kérheted vissza. És úgy tudom, így biztosítást se köthetsz rá. Nagyon megérné, ha a tiéd lenne végleg. Kérdezz meg egy jogászt, de mintha a szóban történő megegyezés is jog szerű, ha két tanú jelenlétében történik.
2012. máj. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Rendben, nagyon szépen köszönöm! Nagyon jó dolgokat mondtatok!

Nem valószínű, hogy bekövetkezik, de gondolom ha megharapna valakit, akkor is fontos lenne, hogy az én nevemen legyen. (egy tibeti terrierről van szó)


Köszönöm a válaszokat!

2012. máj. 31. 20:06
 6/14 anonim ***** válasza:
Menj be a MEOE egyik szervezetéhez, és gyorsan irasd a kutyát a nevedre. nem szoktak kéeni semmilyen papirt. Az oltási könybe beirod magad tulajnak, és a dokiddal a chip-et is irad át. Ennyi.
2012. máj. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A MEOEban általában adásvételit kérnek. Plusz fizetni kell az átírásért. Az oltási könyv szigorú számadásu lett. Abba csak az állatorvos írhat.
2012. máj. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Itt a tulajdonosváltási igazolás, ezt töltsétek ki és átírathatod a nevedre:

[link]


Mondd meg, hogy ez muszáj, mert pl. útlevelet akarsz neki csináltatni hogy tudd magatokkal vinni nyaralni, és enélkül nem megy! :)

2012. máj. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem akarom a kérdezőt feleslegesen ugráltatni, de tőlem még az életben nem kértek adás-vételi szerződést. Az oltásiba pedig átlehet irni a tulajt, az utlevélbe nem lehet. Az regisztrált okmány, az oltási nem.
2012. jún. 1. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
De ha a törzskönyvet is át akarja íratni, akkor kell a tulajdonos váltási igazolás. És egyébként is az a tiszta, ha van róla papír.
2012. jún. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!