Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam pelusra a...

Hogyan szoktassam pelusra a kiskutyám?

Figyelt kérdés
Ma kaptam egy 8 hetes csivavát, és nem szabad levinni amíg nincs meg minden oltása. Vettünk neki kutya pelenkát és valamilyen arómát is ami elvileg odavonzza, hogy ott végezze a dolgát, de nem használ. Ötletek??

2012. máj. 31. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

ne is ezt komolyan mondom! Utána mindig a lakásba akarja végezni a dolgát ha már felveszed a pelust,mert ha eddig odalehetett most miért ne lehetne? persze idő után javulna a helyzet,szobatiszta lenne de nagyon nehezen!

Orvosok igen azt mondják nem lehet,de ez főleg arra vonatkozik hogy más kutyákkal ne találkozzon! Lényeg hogy vidd le ölbe,majd rakd le olyan helyre ahol kevés a kutya! Amint pisil kakil nagyon dícsérd meg adj neki jutalomfalatot! Először általában 2 óránként meg kell ezt ismételned minden evés/ivás/játék után de később persze hosszabb lesz ez az idő! Ha már megvetted a pelenkát add oda menhelynek ők tudják hasznosítani az öreg kutyusoknál!

2012. máj. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Zsizsik666 ***** válasza:
0%
Add rá valami alsógatyáját, olcsóbb. Barátnőm is így csinálja.
2012. máj. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%

gondolom a leterítős pelus van

én úgy csináltam hogy ha rossz helyre pisilt akkor felitattam a pelussal és akkor igaz nem azonnal de rászokott hogy rá kell pisilni...persze nem mindig ment a célzás a legjobban :)

utána ha már oltások megvannak persze mehet a sok séta :)

2012. jún. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy! Sokkal nehezebb dolgod lesz ha most rászoktatod.Nuygodtan le lehet vinni,olyan helye ahol nincsenek kutyák.ne engedd neki,hogy a szájába vegyen bármit+kutyaszr közelébe nem mehet. Amít így összeszedhet,azt a cipőtalpadon is simán hazatudod vinni.
2012. jún. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szólónak igaza lehet, bár az enyémet a lakásban pelusra neveltem. Én azt olvastam korábban a neten hogy a kiskutyák minden inger hatására wc-ni akarnak. Ha tehát felébred reggel, eszik, iszik., játszik vagy bármi azután majdnem biztos hogy pisilnia is kell. Ezért pl. kajázás után vidd oda a pelusra és simogasd, dícsérd. Érdemes a pelust a saját pisijével átitatni és ha már megvan a fix szag.. azt keresni fogja újra és visszamegy rá-- de persze vidd is többször. Ha pedig magától megy oda és pisil és pont elkapod. Amint végez, tartsd a peluson és nagyon dícsérd meg, hogy megértse jól csinálta.

Az én kutyám néha anyámnál is van kertes házban. Most 2 éves múlt, és kint nála pl. szól ha ki kell mennie. Odamegy hozzájuk és addig nézi őket, és vár amíg ki nem engedik. Tehát ilyen szempontból már szobatiszta. Náluk az udvaron végzi a dolgát.

És az is igaz amit mások írtak, mindenképp vidd le is, próbáld meg inkább leszoktatni. Persze ne menjen oda senkihez, senkit ne engedj hozzáérni és ne egyen semmit sem meg. Így nem lesz baj, és legalább nem lesz félős az utcán, parkban.

2012. jún. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!