Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 7 és fél hónapos...

Van egy 7 és fél hónapos középtermetű keverék kan kutyám. Eddig szobatiszta volt. Éjjel bent alszik. Körülbelül 2 hete kezdődött, hogy reggelre bepisilt, aztán azóta már többször is. Mit csináljunk vele, hogyan szoktassuk le róla?

Figyelt kérdés
Családi házban lakunk, nappal többnyire kint van, éjjel beengedjük, bent alszik.Amikor először bepisilt, azt gondoltam, hogy azért, mert elég későn keltünk, és későn engedtük ki reggel (8 után). Igaz, azelőtt is megtörtént már, hogy később lett reggel kiengedve, de semmi gond nem volt. Azóta ez a bepisilgetés többször is előfordult, sőt még napközben is, amikor 1 órát bent volt, és egyedül maradt. Egyébként este 23 óra előtt mindig kiengedjük, és reggel 6, fél 7 körül szintén. Ezt idáig kibírta bepisilés nélkül. Hiába szidtam meg, semmiféle dorgálás nem segített, sőt olyan, mintha csak azért is csinálná.
2012. máj. 31. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Állatorvosnál voltatok? A kutyák is felfázhatnak meg összeszedhetnek mindenféle betegségeket, amiktől folyamatosan vizelniük kell. Szerintem éjszaka nem kelne fel csak azért, hogy jelölgessen, ezért elsősorban valami betegségre gyanakszom. Aztán ha a doki azt mondja, hogy semmi baja, akkor neki lehet állni nevelni, de ha viszont beteg, ráadásul már két hete, akkor sürgősen kezelni kell.
2012. máj. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
először mindenképp orvos. Cukorbetegség is lehet,fertőzés, vesemedence gyulladás.....
2012. máj. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Anno nálunk akkor volt ilyen probléma, amikor felfázott a kutyusom, hólyaghurutot is kapott.

Menjetek el dokihoz. Vigyetek vizeletmintát, mert kérni fogja, ha ő is erre gyanakszik majd.

2012. jún. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Először vidd orvoshoz.Szerintem felfázott.

Vagy egyszerűen 'összedőlt' a sétáltatási rend.

Amikor egy állat szinte ugyanazokban az időpontokban megy sétálni azaz elvégezni a dolgát akkor az megszokja ezt.És ha egyszer azaz egyszer mondjuk 2-3órás késéssel viszed ki akkor felborul a rend..Pisilés szempontjából megzavarodik az állat...

2012. dec. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Májusi kérdés, szerintem már nem aktuális ;)
2012. dec. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!