Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A westie-nek milyen tápot jó...

A westie-nek milyen tápot jó venni? Hallottam, h. a csirkés nem jó. De nem tom megvenni a drága Royal Canning tápot sem, van valami olcsó és jó táp nekik? És mennyit kell nekik adni? Elég egy nagyobb marék táp naponta? Reggel v. este célszerű etetni?

Figyelt kérdés
2012. jún. 1. 14:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Bármilyen táp jó neki, ami az életkorának és az aktivitásának megfelel. A csirkéstől előfordulhat ugyan, hogy allergiás lesz, de azért ez még mindig elég ritka jelenség, nem kell kiutálni miatta a csirkés tápokat a világból. Mindenesetre nem kell a legdrágább tápokon tartanod, etetheted középkategóriás táppal is, pl. Happy Dog, Josera, Brit, meg még ami nagyjából ebben az árkategóriában van. Azt nézd meg, hogy az összetételében első helyen szerepeljen valamiféle hús, kerüld a főképp gabonát vagy szóját tartalmazóakat.

Az adagolás nem marokra megy, ez minden tápnál egyedi, majd megnézed a csomagoláson és aszerint eteted, illetve nyilván igazítasz rajta, ha látod, hogy elhízik vagy lefogy tőle a kutya.

Este a legcélszerűbb etetni a kutyákat, amikor már nem mozognak teli hassal.

2012. jún. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mennyi idős egyáltalán a kutyusod?

Amúgy pl ez jó táp és csak 660 ft kg-ja

[link]


és ha még 12 hónaposnál fiatalabb a kutyád,akkor junior-ba vegyél!

Etetés szintén attól függ mennyi idős?

2012. jún. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

[link]

[link] (van 3kg-os kiszerelésben is)

Ezeken kívül még a josera és susa tápok is egész jók. Csirkés csak akkor nem jó, ha allergiás rá. Annyit kell neki adni ami az etetési útmutatón szerepel, ha az sok (hízik tőle nagyon), akkor kevesebbet, ha kevés, akkor meg többet.

Persze ha kölyök kutyáról beszélünk akkor a juniort ajánlanám az összesből és reggel-este kell etetni, felnőtt korában a kistestű kutyát elég 1x. Amikor neked jobb, csak ne össze-vissza.

2012. jún. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

A kutyák 5 és 3,5 évesek. Most darling tápot kaptak, úgy láttam ízlett nekik. Ez 500 Ft/kg körül van. De csirkéset vettem. Akkor elsősorban a lényeg a tápoknál, hogy húst és zöldségeket tartalmazzon?

2012. jún. 1. 21:04
 5/11 anonim ***** válasza:
darling a pedigree a chappy..ezek a legszarabb tápok amit adhatsz is nekik!! Tele vannak színezékkel,nem tudják jól megemészteni,nincsenek benne ásványi anyagok,nyomelemek..Semmi értelme ilyennel etetni,pont ezért tömik tele ilyenekkel hogy a kutyáknak ízlen pedig itt nem ez a lényeg!
2012. jún. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A darling (hús és gabona)ipari hulladékokból áll egy csomó tartósítószerrel hozzáadott színezékekkel és ízfokozókkal. Max 4% húsipari tartalommal (nem hús!: pata, köröm, bőr, belek... minden gusztustalansággal tömve).

A britnek ezzel szemben 40-45%-os hústartalma van, ami valódi hús, a joserának (kivéve pro dog és economy) is legalább 20%, a Susa tápok szintén árban elfogadhatóak és jó minőségűek.

2012. jún. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
végül dog chow tápot vettünk, bárányhússal és rizzsel. Még azt szeretném kérdezni, hogy nem baj, ha mindig csak tápot esznek? Lehet nekik adni néha maradékot is? Mondjuk levest? Vagy nem jó semmilyen maradék?
2012. jún. 8. 19:23
 8/11 anonim ***** válasza:

A dog chow már mérföldekkel jobb, mint a chappi, de a minőségéhez képest elég drága, ha elfogyott szerintem váltsatok tovább még eggyel jobbra ami ebben az árban van (pl brit 7-8e Ft/15kg, ecopet 8-9e Ft/20kg, josera, susa...).

Amúgy ha elolvasod az összetevőit ebben is van bőven csirke, csak tettek bele pár %-nyi bárányt is.

Kaphat mellé maradékot, ami nem túl fűszeres pl húsleves, szendvicsek, rántotta, főzelékek (kivéve K betűsök, mert azok puffasztanak) de erős, borsos, csípős ételmaradékot ne adjatok neki.

2012. jún. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem is westie-m van és Pro Plan lazacos tápot szoktam venni neki.


[link]

2012. jún. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Royal Canin alapja csirkehús.
2013. febr. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!