Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez már szabályszegés?

Ez már szabályszegés?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem mert egyszer sétáltam,és láttam 1 pit bull-t,gazdája 4 méterrel arrébb,a kutya szájkosár és póráz nélkül.Úgy tudom hogy ez szabályszegés elvégre harci kutya,aki,ha megharap,nem tud elengedni.

2012. jún. 1. 16:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Na megint egy okostojás. Azok a kutyák hidd el jobban szeretik az embereket mint bárki mást. Nem az idiótákat biztos nem tudja elengedni ha elkapja
2012. jún. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

nem harapott meg?

am egy tacskó sokkal vérengzőbb tud lenni :-)

2012. jún. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%

Ha a helyi rendeletben kötelezik a póráz és szájkosár használatára akkor igen, olyan besorolás, hogy harci kutya hivatalosan nem létezik. Veszélyes ebek vannak, de fajtától függetlenül, ők kötelesek mindenhova pórázzal és szájkosárral menni. Ha a helyi rendeletben ezen kívül nincs egyéb szabályozás, akkor országosan úgy van meghatározva, hogy a gazda felügyelete alatt kell lennie. Erre már pontosan nem emlékszem de azt takarja, hogy 50 vagy 200m-nél nem lehet távolabb és természetesen a gazda hang illetve kézjelekkel a távolból is képes legyen irányítania a kutyát (pl behívni).

Ha a kutya szabadon bóklászik a gazdi meg rá sem hederítve pletykál a szomszéddal, akkor egyértelműen nincs a felügyelete alatt a kutya, ez már szabályszegés.

2012. jún. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
47%

nem.illetve igen:)

jelen pillanatban ,ha jól tudom ,nincs fajtára ,megkülönböztetés. Magyarul ,nincs veszélyesnek tartott kutya.

volt ilyen , alapból a veszélyesnek tartott kutyák 14 vagy 15 féle : pit bul,rotweiler,stb,stb és ezek keverékei voltak vagyis a harapási erősségtől és nem a testmérettől függő dolog volt!A veszélyesnek tartott kutyákat közterületen is nyakörv-póráz-szájkosárral szabadott csak sétáltatni !!!

mivel minden kutyára közterületen kötelező a nyakörv-póráz, így gyakorlatilag a szájkosár használata volt a kötelező pl: a pit-bulra !

na-de most : más a szitu.

a város jegyzője dönt arról hogy milyen kutya kell hogy viselje a szájkosarat . ezt pedig úgy nevezik : VESZÉLYESNEK NYILVÁNÍTOTT EB !

külön elbírálás kutyánként , azaz nem a fajtára értik, hanem azok egyes egyedeire!

ez fontos különbség, mert a harapós kutyák pl: chiwawa,vagy a dalmata előbb kap szájkosarat, mint egy roti, vagy németjuhász,esetleg egy pit-bull !

tehát az a kutya kell ,hogy hordjon szájkosarat ,akinek a gazdáját erre az önkormányzat jegyzöje kötelezi !

( és ez csak ,szakemberek ,azaz kutyakiképzők javaslata alapján történik).tehát alapból ,minden kutyára kell a nyakörv-póráz, de a szájkosár nem !!!

ha a gazdi a kis yorkiját sétáltatja ugyan úgy mint az általad leirt gazdi a pit-bulját, hát mindketten szabályt sértenek . de valószínűleg előbb harap meg a yorki,mint a pit:)

bár mindkettő harci kutya !

csak az egyik kutyák ellen harcol, a másik meg patkányok ellen, legalábbis a kitenyésztésük lényege ez volna :)


most, ( ha jól tudom ) ezt megszüntették, és

2012. jún. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
34%
Na megint egy hozzá értő ember! :S
2012. jún. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Elsőnek:arról nem tehetek ha egyszer valaki teletömi a fejemet hülyeséggel.És mellesleg,bevallom,igaz hogy nem értek hozzá,épp ezért kérdeztem meg itt,és ebbe igazán nem kéne belekötni,csak válaszolni.Azt hittem hogy ez az oldal kérdezésre van,de ha felteszek 1 kérdést valaki biztos beleköt vagy piszkál.De innentől az értelmetlen válaszokat figyelmen kívül hagyom.
2012. jún. 1. 16:43
 7/15 A kérdező kommentje:
4. válaszolónak: kösz,te legalább mondtál is valami értelmeset
2012. jún. 1. 16:46
 8/15 A kérdező kommentje:
Ja és a 3. nak is köszi a választ
2012. jún. 1. 16:47
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen itt a gyakorin sokan az ember torkának ugranak-mint a veszélyesnek nyilvánított kutyák.... néhány emberre is elkelne egy szájkosár, vagy inkább szájra tapasz... nagyon sok itt a b.nkó ember! Örülök, hogy Te elismered, ha valamiben nem jól vagy tájékoztatott. Egyébként anno én is elhittem ezt a pitbull nem ereszt és veszélyes szöveget, amíg nem lett kutyám (nem pitbull), és ezáltal kezdtem találkozni stafford stb hasonló kutyákkal. És meglepően annyira barátságosak tudnak lenni. Nagyon is a gazdától függ, mert itt a környéken pl van egy hasonló fajta, de az már támadott nem is egy emberre. Mert a gazdája nem fegyelmezi meg. De a többi 10 ugyanilyen meg tök cukin eljátszik a kölyök kutyámmal, és nagyon tud hízelegni, ha simogatom. Szóval én már úgy vagyok vele, hogy egy yorkit vagy egy csivavát jobban félnék megsimogatni. Főleg, hogy pórázon sétáltatott egy nyanya egy ilyen kis mitugrálsz dögöt, és a kislányom elment mellette. Nem állt meg a gyerek, nem szólt a kutyához, és mégis kb 3 cm-en múlott, hogy a kis r.hadék nem kapta el a lábát. Ja és nem a gyerek ment olyan közel, hanem a kutya ugrott oda!!! Nem tudtam hirtelen, hogy melyikre legyek dühösebb, a kutyára vagy a gazdájára. De aztán átgondoltam és erről is a h.lye vénasszony tehet!!!! Szóval az ilyenek a veszélyes ebek, és még pórázon is!
2012. jún. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A pitbullok, amstaffok a legemberbarátabb kutyák, szigorúan kiszelektálták azokat a példányokat, amik emberre támadtak, mert nem tudták volna szétválasztani, vagy csak verekedtetés után megfogni őket. Általában nem is jó házőrzők. Kutyákkal szemben szoktak problémásabbak lenni. Persze van néhány bevadított példány (főleg "C" kategóriás állampolgároknál), de általánosságban nagyon barátságos, kedves ebek.
2012. jún. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!