Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermannt csak lakásba?

Dobermannt csak lakásba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon szeretnék egy dobermannt venni.

Mindig letudnám mozgatni,fejben is elfárasztánam fejben és fizikailag is.Suliba is vinném.

Az a baj hogy fázik télen,de szüleim nem engedik hogy behozzam.Esetleg fűtés helységbe vagy kis 3x3 m-es házba ellene? Persze sokat járnák hozzá mondjuk 1,5 séta és még vagy 2 órát vele ennék mindennap.


2012. jún. 1. 16:49
1 2
 1/11 tanya ***** válasza:
7%
Hát......Egyrészt suliba? Ott hova tennéd. Amúgy szerintem kint is elvan télen, ugyanúgy mint bármelyik másik kutya. De ha mégis fázik esetleg garázsba lehetne betenni estésre. Napközben nyugodtan hagyhatod kintt.
2012. jún. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Haha, gondolom az a suli kutyaiskolát jelent, nem a saját iskoláját!
2012. jún. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
tulajdonképpen a dobermannál az a legnagyobb "probléma", hogy ő akkor teljesedik ki igazán, ha a gazdája fenekében lehet folyamatosan. ha te kint vagy -15 fokban egy egész napot, ő is kint van veled, és nem fázik. Ő nem szeret egyedül lenni. Ha nem viheted be a lakásba, akkor mondj le róla, télen a bundája megvastagodik, csunya sprőd lesz, és a hideg telek később az izületei rovására mehetnek. Egy fűtött garázs nem rossz ötlet, de mondom neki a legnagyobb gondja, hogy ne legyen egyedül.
2012. jún. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Télen a fűtött garázs vagy kutyaház jó megoldás, de kint nem maradhat a hidegben.

Az a napi 3.5 óra nagyon kevés. Ez első sorban egy munka kutya, gazda mániás, nem tesz jót neki a kinti tartás. 3.5 óra egy kutyánál sem elegendő, de én azt mondom, erről a fajtáról mindenképp tegyél le, ha ennek sokszorosát nem tudod neki biztosítani. Neki úgy napi 7-8 óra kell minimum, amit a gazdival tölthet. Nem kell állandó aktív foglalkozásnak lennie, csak annyi kell, hogy ott legyen a gazdi közelében. És télen kétlem, hogy kint ülnél a hóban 5-6 órát.

Egy kutyánál nem szabad kiszámolni, hogy ennyit sétálok vele naponta, ennyit foglalkozok még pluszban, ezt ossza be. Annyit kell vele törődni, ami kielégíti az igényeit maradéktalanul. Munka kutya, lételeme a munka. A suli az alap, ÖV-re kell majd vele járni és komolyan tanítani. Nem ideális tapasztalatlan gazdának. Mennyi idős vagy?

2012. jún. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

16,5 éves koromtó vannak kutyáim,apám segítene a nevelésében és suli mellett nem hiszem hogy lenne gond,amúgy is elég határozott vagyok,szerintem.

Apámékkal még igazán nem beszéltem meg,csak mindig mondják hogy nagyon szeretjük a kutyákat (am tenyésztők vagyunk) de házba azért nem hoznák be.

Meg akik házban tartják a kutyát,nem értem én otthon mindig zokniba mászkálok a kutya csak úgy bejönne sárosan és leheverne mondjuk a kanapéra? vagy hogy oldjátok meg séta után fürdés? gyakrabban takarítotok?

nálunk anyám egy héten 1x hétvégén takarít,gondolom ha kutyánk lenne kedden csütörtökön és szombaton is takarítani kellene,bár mondjuk ez nem nagy gáz

2012. jún. 1. 20:50
 6/11 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha nem csak anyád takarítana, hanem Ti is kivennétek belőle a részetek?

Ha esős idő van kint, akkor át kell törölni egy törülközővel, vagy beleállítani egy lavórba és lemosni, aztán száraz ronggyal megtörölgetni és máris nem retkes az egész ház.

2012. jún. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
azt mondom hogy nem gáz,hogy segítek takarítani,én is így gondoltam
2012. jún. 1. 21:46
 8/11 anonim ***** válasza:
nem az a jó tartás, ha a kanapén döglik:))) pl. az előszobában elvan, legyen egy kis keritett rész, hallja, lássa, hogy a család a közelében van.
2012. jún. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Húha. A takarítást bocsi de már előbb el kellett volna kezdeni, pl segíteni szüleidnek a házimunkában. Nyugtass meg, hogy fiú vagy. De akkor is. Na mindegy.

Szóval nekünk lakásban van 2 kutya, kisgyerekek mellett. Amióta megvannak, jócskán megsűrűsödött a takarítások száma. Ugye ráadásul még nem is szobatiszták. De gondolom nálatok eleve van kert, szoval kevesebb tócsa és kolbász lenne a lakásban. Nálunk minden nap minimum egyszer az egész lakást fel kell mosni flóraszeptes vagy hipós vízzel. Ezeken kívül még pluszban, amennyiben mégis találok tócsát ezekután. A lakásban SEHOVA nem mehetnek föl, se kanapéra, se fotelbe. De még csak fel ágasodni sem szabad. Ezt nagyon hamar megértik, csak minden egyes próbálkozásnál rájuk kellett hördülni, azonnal. Eszükbe sem jut.Vannak helységek, ahova nem jöhetnek be, pl étkező. És tök jól elvannak. Ja, ha sárosak akkor fürdőkád, vagy lavor, bele a lábukat és törölköző! Ennyi!

2012. jún. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
értem,fiú vagyok,szoktam segíteni,csak nem olyan gyakran,de ha lenne egy benti kutyám gyakran segítenék.
2012. jún. 2. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!