Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy zajlott a kutyák fül...

Hogy zajlott a kutyák fül kupírozása?

Figyelt kérdés
NEM(!) akarom csonkoltatni a kutyám!!!!De ez hogy zajlik?Azaz mivel már nem lehet higy zajlott?Sosem értettem teljesen...
2012. jún. 1. 17:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
körbevágták
2012. jún. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Igen, de hogy?Hogy néz ki egy sablon?És az orvos vagy a gazda választja.ki a "típust"?
2012. jún. 1. 17:55
 3/20 anonim ***** válasza:
Minden fajtának megvan-volt az egyedi méret, forma. Külön a szukának és a kannak. Anno nálam elektromos kauterrel vágták körbe a kutyák fülét. Nagyon gyorsan begyógyult.
2012. jún. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
ez egy fém sablon, amibe behelyezik a kiskutya fülét, majd megszoritják. Igy elzárja az ereket, és szikével vágják, még vérzés sincs. utána pedig összeöltik, és felhelyezik egy keretre, hogy a gyógyuló seb zsugorodását megakadályozza. A hivatalos elnevezése kupirozás.
2012. jún. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

ma 19:15

A szikénél modernebb az elektromos kauter. És pl a snaciknak nem kellett semmi keret, varrás, kapocs.

2012. jún. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
én dobermannról nyilatkoztam:) nekik más tipusu fület vágnak, és kell a keret!
2012. jún. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Miért kell külön a kanoknak ès a szukàknak?:)A fejméret különbsèg miatt?
2012. jún. 1. 21:56
 8/20 anonim ***** válasza:
Nyilván a fejméret nem ugyanakkora .
2012. jún. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
A sablon egyforma, kanoknál, és a szukáknál is. és a fül mérete,formája is azonos. a sablont azt sokféleképpen el lehet helyezni, itt nincs minden fajtához külön. ugyanazzal tudsz rövid fület is, és hosszút is vágni. Próbáltam neked képet kereseni róla, ha meglesz, felteszem.
2012. jún. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek.

Fölleg neked utolsó!;)

2012. jún. 2. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!