Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pekingi Palotakutya hordhat...

Pekingi Palotakutya hordhat nyakörvet?

Figyelt kérdés

Azt olvastam sok helyen, hogy kistestűeknek, főleg Csivavának nem ajánlott a nyakörv, mert ezeknél a kutyáknál gyakori a légcsőszűkület, ilyesmi. A Pekingi Palotakutyánál is?


Az én kutyám nem igazán tud pórázon közlekedni (hámot használunk) és kellene nyakörv, hogy megtanítsam a pórázos sétára. Szabad szerintetek a nyakörv használata?


2012. jún. 1. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:
persze, nekünk is van rajta nyakörv és semmi baja :-)
2012. jún. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi is nyakörvvet használunk és a flexit felejtsd el azzal nem fog megtanulni szépen sétálni!

Annyi hogy nagyokat ne rántsál rajta mert kieshet sajnos a szeme!

2012. jún. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én annó azért váltottam hámról nyakörvre, mert az állandó használattól kezdett egy kicsit "kopni" a szőre a hónaljánál. Először nagyon megszenvedtünk, rendesen mint egy vad kutya úgy vergődött rajta... De hamar megszokta :) Most már van pár nyakörve, felváltva használom. A hámot igazából jobban szeretem, mert egy ilyen kistestű kutyának jobb az. Sétálni hámon is tökéletesen megtanult, ha jó a módszer mindegy, hogy hám vagy flexi van a kutyán. Flexim is van, fojtó nyakörvem is úgy a poén kedvéért :)

Szóval ha teheted, inkább hám. Maximum vissza váltasz majd a nyakörvről, ha megtanult sétálni.

2012. jún. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem használunk flexit, rendes póráza van, csak így hámmal hiába igyekszem, nem nagyon akarja tanulni a dolgot. Mindenképpen vissza váltanék majd nyakörvről hámra, csak addig kellene, míg megtanul rendesen sétálni. A hámon nem érzi úgy a rántást, mint egy nyakörvön. Köszi a válaszokat!
2012. jún. 1. 21:39
 5/5 anonim ***** válasza:
A mi kutyusunk állatorvosa a hámot javasolta,pont a légcsőszűkület miatt.
2012. aug. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!