Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky! Jó lennék neki?

Husky! Jó lennék neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Igazából már nagyon régóta szerelmes vagyok a fajtába.. Most már 1 éve hogy meghalt a 11 éves közép schnauzer.. Van egy szuka Yorkin és egy 3 éves cicánk, hatalmas kertünk van de szeretném ha kinti benti lenne és a szobámban aludna. Napi kb 3 órám lenne foglalkozni vele suli előtt egy rövidebb eü séta és suli után egy 1 órás séta és este 1-2 óra ebben tanulás és séta/futás lenne.Hétvégén persze több:). Sokat olvastam már a fajtáról és nagyon tetszik hogy nem szolga lelkű kutya de azért szeretném hogy szeressen , odajöjjön hozzám mellettem aludjon. Jövő nyáron szeretném a kutyus hogy vele lehessek kiskorában és vinném kutya oviba/suliba is.

Szerintetek ezekkel a feltételekkel bevállalhatok egy ilyen kutyust?

Akiknek esetleg most is van is szépségük tudnának tapasztalatokat mondani? Attól hogy önálló szeret bújni? Meg tudtátok nevelni?

Előre is köszönöm a válaszokat!:)



2012. jún. 1. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen. Valószínűleg jó lesz így a kutyusnak, de engedd neki, hogy akkor menjen a kertbe, amikor szeretne, és akkor legyen a szobádban is, amikor szeretne. A husky független és önáll fajta, de szeret bújni, és kedves, ezért emiatt ne aggódj. A mozgás bőven elég lesz neki, főleg ha kertje is van, de csak az a lényeg, hogy futtasd sokat, mert nagy mozgásigényű.A kutyasuliba hamar szoktasd , hogy okos legyen később, és igen, meg lehet nevelni, ha kiskorától kezded. Mindent akkor taníts meg neki, add le a szabályokat, hogy lássa, ki a főnök, de legyél vele gyengéd, ha viszont nem jól viselkedett, legyél következetes! A yorkival hamar szoktasd össze, ha van lehetőséged, akkor a cicussal is, de nem garantált, hogy a macskákat is szeretni fogja:) Sok sikert a kutyihoz!
2012. jún. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az enyém nagyon jól nevelt de a macska és tyúk kergetésről nem lehet lebeszélni :(

Ja és a vérükben van a szökés...

Személy szerint az én kutyusom egyáltalán nem bújós ismerem a szüleit és jó pá testvérét féltestvérét is ők s azok sőt néha napján inkább elvonul előle, a mozgás a mindene.

Nagyon könnyen tanul de csökönyös is, fontos hogy következetesek legyünk vele. (csak a westie-mel nehezebb)Erdei kopóval lakik kint egy közel egy hektáros területen de estére mindig bokszba vannak zárva mert már többször meglógtak, nem szeret bent lenni pedig lehetne a másik két kutyám (dobermann westie) is bent van, ő Vadásszal jön ki a legjobban :D

2012. jún. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem jó lesz neki! Lehet őket tanitani, csak fontos, hogy időben elkezd, illetve, hogy következetes legyél, az is fontos, hogy ne unja meg, motiváld valamivel, illetve tedd érdekessé.

Az enyém speciel nem szökik, még nyitott kapunál sem, meglett neki tanitva.

Egyébként bújósak, szóval ez miatt ne aggódj, az enyém is kinti, benti kutyus, általában bent alszik a szobámba.:)

Egyébként tényleg nem szolga lelkűek, nem oylyan, mint más kutyák, de ettől függetlenül nagyon tudnak szeretni, csak bennük van olyan büszkeség féle, meg az enyém beképzelt is kicsit.xD

De biztosan jó kutyusod lesz majd sok sikert hozzá!

2012. jún. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat !

Még csak annyi hogy ha rendszeresen fésülöm akkor elviselhető mértékben hullik a szőre ?

És azt is halottam hogy nagyon vonyítósak... Amit viszont nem biztos hogy a szomszédok tolerálnának :S Ti kutyusotok vonyít? És ha megkérdezhetem honnan vettétek ? Tudtok jó kennelt ajánlani?:)

2012. jún. 1. 20:57
 5/9 anonim ***** válasza:

A szőre csak akkor hullik nagyon, amikor vedlik,d e ha fésülöd rendszeresen, akkor aránylag gyorsan túl lesztek rajta. De én mindenképp ajánlok heti 2szeri fésülést legalább, szebb lesz a szőre, meg ami hullana az úgy kijön:)

Nem vonyit, kivéve ha nem foglalkoznak vele, jó persze amikor akar valamit, vagy pl ha más kutyák ugatnak, akkor ő is vonyit, de oktalanul nem, bár is az enyém.:) De másnál se vettem észre, hogy vonyitana szóval:D


Én őt tudom ajánlani:

[link]

2012. jún. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Huh megkönnyebbültem köszönöm szépen !:))
2012. jún. 1. 21:20
 7/9 anonim ***** válasza:

Tatabányai tenyésztőt tudok...ha érdekel megírom...


Az enyém nem vonyít, szőre elégé hullik de csak vedlési időszakban én olyankor van hogy napi 2X is fésülöm...

2012. jún. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A Husky-nak nem elég 1 órás séta valamelyik kutyának 4-5 óra is kevés. A Husky-nak minimum 2-3 óra séta kéne neki!!!

Ha venni akartok egy Huskyt akor NE GYÁSZOLJATOK A MÁSIK KUTYA UTÁN MERT AZT MEG ÉRZI, ÉS DOMINÁNS ÉS AGRESZÍV LEHET!! Meg a Husky-nak nem elég 15 perces futás hanem több bicaljal vagy görkorcsolyával lehetne futtatni.!!!!!!

2012. jún. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Ha megtennéd hogy leírod azt nagyon megköszönném!:)

Nem egy órát sétálnék vele és nem is futnék vele 15 percet... Tudom hogy nagy a mozgásigénye.:) Már nem gyászoljuk a kutyánkat, tudjuk hogy elment és szeretnénk egy új kutyust!:)

2012. jún. 2. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!