Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egészséges, hibátlan dobermann...

Egészséges, hibátlan dobermann-t honnan tudok beszerezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olvasom és mondták is hogy nagyon sok dobermann szívbeteg,esetleg idegrendszeri gondjaik vannak.

Ha tényleg ennyire rossz a helyzet,miért nem szűrik meg a kutyákat hogy örökletes e a szívbetegség.

Magyarországon hol lehet egészséges kutyát kapni,ami mind egészségügyileg,mind idegrendszerileg rendben van?

Nem 5-6 évre akarok társat,hanem minimum 8-9 évre.


2012. jún. 2. 10:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
keresel egy jo kennelt es veszel kutyat. szuresekkel, szerzodessel, garanciaval.
2012. jún. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

értem,köszi.

Valahol szűrik a kutyákat szívbetegségre is?

Az nagyon jó,mert nem akarok úgy hogy beletippelek és hátha sikerül kifognom egy szép kutyát.

esetleg ilyen tenyészeteket nem ismertek?

2012. jún. 2. 10:55
 3/13 anonim ***** válasza:
a dobbermannoknál nem tudom,az én fajtámban van szürés (szívultrahang) egy és 3évesen
2012. jún. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A Tom Dober elég jó, úgy hallottam. Van több orosz import kutyájuk, még ott elég jó az állomány.
2012. jún. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

értem,még ezt néztem:

[link]

például ennek a kannak is van 3 munkavizsgája meg vagy 7 dologra megvan szűrve.

2012. jún. 2. 14:32
 6/13 anonim ***** válasza:

sajnos az a probléma, hogy hiába szűrik meg a kutyát, (DCM) attól még másnap ugyanugy felborulhat:( Sokan küldik ki a vért Amerikába, de ezek a vizsgálatok sem tökéletesek. Pl. válassz ugy, hogy nézd végig, hogy a szülők hány évesek, ill. a nagyszülők meddig éltek. Minden magára valamit adó tenyészetben megvannak szűrve a kutyák, szemre, szivre, csipőre. Amikor kiválasztod a számodra ideális kennelt, akkor a kiskutyák viselkedéséből azért le lehet szűrni, melyik a labilisabb.

A választott kennel nagyon jó, pont a napokban fognak kiskutyák születni.

2012. jún. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Azt tudom, hogy itt szűrnek szem, szív bajokra, DP-re meg mindenre ami fontos és garanciát is vállalnak rá (mindezeken kívül is tudom ajánlani a kennelt):

[link]

2012. jún. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A Di Caresi kennel jó lesz, hidd el.!!!!!! Aztán ő mindenben segiteni fog neked ez biztos. De szerezni nem tudsz tőle, max. vásárolni:)
2012. jún. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
persze úgy gondoltam :)
2012. jún. 3. 17:22
 10/13 anonim ***** válasza:
Kik a szülők? Eredmények? szűrések? és mi az a 20 e ft??????????????? ennyiből nem jön ki még 1 kiskutya felnevelése sem.
2012. júl. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!