Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hovawart vagy Berni pásztor?

Hovawart vagy Berni pásztor?

Figyelt kérdés
Igazából októberben költözünk kertes házba,ahová szeretnénk kutyát,családi barát,őrző-védő kutyának,mivel a párom sokat van kinnt Németországban.A kutya a 15 éves fiamnak lenne,nagyon szereti az állatokat minden könyvet beszerzett összesen nyolcat és van tapasztalata is.Melyik lenne számára az ideálisabb?Tudná vinni sétálni,stb...
2012. jún. 3. 13:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
hol laksz? én ismerek hovawart-tenyésztőt (nagyon jó kutyái vannak), és nagyon barátságos fajták. nekem is volt tőle egy, de már sajnos elpusztult :( olyan ismerőseim is vannak, akiknek berni pásztorjuk van, de én inkább a hovawartot ajánlanám. egyik rokonunknak van mind2, és náluk a hovawart játékosabb, a berni pedig bújósabb. :)
2012. jún. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Én is hovawartot szeretnék!

Válaszoló ha esetleg megtennéd hogy leírod melyik kennelből vetted?:) Kevés infó van róluk a neten mivel szerintem itthon még nem túl elterjedt de ez nem is baj:)

Én a hovawartra szavazok!:)

2012. jún. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nekem a Vöröshegyi Hovawart kennelt ajánlották.Októberben lesz alomja.Egyébként,ha tudsz németül interneten lehet németül könyvet szerezni rólluk.
2012. jún. 5. 20:46
 4/19 anonim ***** válasza:

Nekem is őt ajánlották de nekem tetszik még a Pusztai-Pandúr is bár róluk még nem halottam tapasztalatot..

Sajnos németül nem tudok:S

Melyik színváltozatot tetszik? Nekem a tiszta fekete a szerelmem:)

2012. jún. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nekem a rajzos.:D Bár amikor voltunk tenyésztőnél csak szőkében volt neki kan és az nagyon szép volt. De ha Ő érdekel nyugodtan feltudod hívni,nagyon közvetlen ember,Amúgy én most a leonbergin is gondolkodom.
2012. jún. 5. 22:11
 6/19 anonim ***** válasza:

Én sajnos még soha nem láttam élőben ilyen kutyát:(

Láttam róla egy cikket , szimpatikus ember. És ha nem gond kérdenék párat mivel te már láttál élőben, mekkorák? mármint tisztában vagyok a margagasságukkal de úgy élőben mégis más :D És a jellemük ? Olyan intelligensek, büszkék amilyennek mondják őket?:)

2012. jún. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
A Leonbergi olyan gyönyörű nagy maci:)
2012. jún. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Hát nem kis kutyák az biztos. Amikor 2 lábon állt akkora volt,mint a 170 cm körüli párom. A kanok jóval nagyobbak.AZ biztos,hogy nagyon jó házőrző,hiszen amikor még nem mentünk be nagyon ugattak voltak vagy 5-6,amikor kijött a gazda és beengedett minket,semmi baj nem volt,lehetett őket simogatni,megengedték,volt egy ami nem jött oda,de nem is ugatott mikor bementünk,csak neki nem volt kedve odajönni.Néha elég makacs tud lenni,vagy önfejű,de ez nem baj,hiszen egy adott helyzetben döntőképes kutya. Azok a kutyák agilityznek is ,ezért mikor felvett egy fadarabot teljesen bezsongtak,és ugráltak meg minden,amikor rájuk szólt akkor tudták,hol a helyük.
2012. jún. 6. 14:30
 9/19 anonim ***** válasza:

Itt van a honlapja: [link]

Nekem tőle volt kutyám, nagyon jó vérvonalból származó kutyákat tenyészt, és nagyon jó eredményeket érnek el kiállításokon is. A tenyésztő nagyon barátságos, közvetlen, jól ismeri a kutyákat, nem hantázik, tényleg a valós dolgokat mondja el. :)

2012. jún. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
És a working-dog.eu-n is fentvan (anonymus egres) és ott van az egész családfája is.
2012. jún. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!