Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jó az angol...

Szerintetek jó az angol kokker spániel?

Figyelt kérdés
Az özvegy Nagymamámnak (65éves) szeretnénk venni egy angol kokker spánielt,hogy ne legyen egyedül.Mivel idős nem tudná sétáltatni, viszont nagy udvara van! Attól fél ,hogy a kertet szétszedné,nem tudom hogy így lenne -e.Szerintetek ideális neki ez a fajta? Személyes tapasztalatokat várok!:)
2012. jún. 3. 14:24
1 2 3
 1/24 Catz ***** válasza:

Cocker spániel :) Nem ajánlom, vadászkutya, rossz helyröl rengeteg betegsége lehet. (epilepszia, dühroham, szembetegség..)


Szerintem semmiképp ne vegyél kölyköt, mert annak rengeteg mozgás, foglalkozás, nevelés kell.


Azért 65 évesen még majdnem friss nyugdíjjas, azért simán tudná sétáltatni.


Ajánlom egy menhely, sintértelep felkeresését és egy idösebb 3-4 éves kistermetü, nyugodt természetü kutya választását, aki napi fél órás (pl. boltba elkíséri) sétával is megvan.

2012. jún. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
COCKER spániel. És ilyen idős ember esetében nem a fajta, hanem a temperamentum számít. Semmi esetre sem szabad egy kölyök vagy fiatal egyedet oda vinni, képtelen lenne kezelni. Csak idősödő, már nyugodt, nem pörgős kutya jöhet szóba ilyen esetben.
2012. jún. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
0%
Én a Golden retrivert,vagy a labradort ajánlanám inkább
2012. jún. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Szerintem még a 3-4 éves kutya is túl fiatal egy ilyen korú embernek. Az még ereje teljében van, ehhez mért mozgásigénnyel. Ő pedig nem tudná lemozgatni.
2012. jún. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a fajtát semmiképpen nem javasolnám. Nézzetek kicsit utána, mielőtt ilyen döntéseket hoztok. A spániel vadászkutya. Makacs, pörgős, és napi minimum 2 óra mozgás kell neki. Ha ezt nem tudjátok biztosítani, akkor ne vegyetek ilyen kutyát. Az meg a másik, hogy bármilyen kutyát vesztek, szüksége lesz sétára. Kellenek neki a felfedezések, a szagok, az ingerek. Attól, hogy nagy a kert, a kutya nem fog nekiállni magától rohangálni, meg lefárasztani saját magát. Szóval ha egyáltalán ne lenne sétáltatva a kutya, akkor nektek nem való egy ilyen állat. Azt mondom vegyetek inkább egy macskát. Egy idős embernek sokkal jobban megfelel. Nem kell sétáltatni, nem olyan macerás a tartása, mégis van egy társ, akiről gondoskodni lehet. Egy kutyának sokkal nagyobb igényei vannak. Le kell fárasztani, fizikailag, és testileg egyaránt. Szüksége van külső ingerekre, mert a kert nagyon ingerszegény környezet, halálra unná ott magát egész életében. Olyan lenne neki, mintha egy embert egy nagy szobába bezárva tartanának. Kapna enni, néha beszélgetnének vele, de beleőrülne abba, hogy nem tud mit csinálni. Gondolkozzatok el azon, hogy milyen áldozatokat vagytok hajlandók meghozni a kutyáért, és hogy tudnátok-e biztosítani neki a megfelelő életfeltételeket. Ha ez nem megy, akkor ne vegyetek kutyát.
2012. jún. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Szerintem sem való neki. Nagyon pörgős, hiperaktív kutyáról van szó. Valóban szétszedné a kertet unalmában, ráadásul nem is bírna vele, mert elég makacs fajta. Ha sétálni se vinné, akkor a szőrét se ápolná gondolom. Márpedig rendszeresen nyírni kell a füléből, a talpáról a szőrt, 3 havonta pedig illik trimmelni vinni kozmetikushoz.
2012. jún. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Én sem javasolnám mert nagyon aktív egy kutya főleg kölyök korában. Nekem is Angol cocker spánielem van és még 8 évesen is olyan hiperaktív ha napi 1 sétáltatást kihagyunk (néha muszáj) akkor képes szétszedni a házat. Ez mellett ugyan jó szobakutya okos és hálás egy jószág de sajnos ezek mellett sok bajuk is van főleg a fülére meg a szemére érzékeny nagyon, de ez inkább egyén függő.

Ha idősebbet szerzel neki akkor talán már jobb dolga lesz a nagy udvart szeretik néha jó séta helyett de nekem nincs nagy udvarom elvan ott de igényli a sétát. Ha szoba kutyát akarsz tacskót ajánlanám még neki vagy a csivava kutyákat.

2012. jún. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Nekem volt cocker spánielem, nagyon akaratosak és iszonyatos a mozgásigényük. Elvittük 20 km-es túrára és meg sem ártott neki, nap végén is ugyan úgy rohangált. Órákat sétáltattam mindennap de az semmi nem volt neki..
2012. jún. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, szerintem egy francia bulldogban érdemesebb lenne gondolkodni, ők kedvesek, játékosak, de nincs olyan nagy mozgásigényük.
2012. jún. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Inkább macskát vegyetek neki.
2012. jún. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!