Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen az a kötődési tréning?

Milyen az a kötődési tréning?

Figyelt kérdés
Az előző kérdésbe javasolták nekem de konkrétan nem találtam semmit róla. Mégis hogyan kell ezt csinálni hogyan kell kezdeni stb. Valaki le tudná nekem írni?

2012. jún. 3. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez úgy zajlik, hogy a kutya otthon nem kap tálból kaját, hanem csak kézből etetsz és csak akkor kap ha együttműködik veled. Sétáknál rád figyel, otthon. ül fekszik stb Minden falat hozzád kötődik. csak teljesítésre kap falatot. Egy egy séta után nem szabad a maradékot odaadni. Ez több hétig is eltart. Lényeg, hogy amíg ez tart csakis te adhatsz neki kaját és csak kézből.
2012. jún. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
értem és ez kb. Menyi ideig tart 3-4 hét és mikor lehet már javulást látni rajta vagy ez egyedtől függő?
2012. jún. 3. 21:35
 3/7 anonim ***** válasza:
5 hete írnak így várható tartós eredmény. Nem kell csodálkozni ha az első 2 hét után nem lesz jobb hanem rosszabb, mivel a kutya ösztönenergia szintje megemelkedik. A 3. hét után várható javulás. De tényleg vigyázni kell, h sehonnan ne kapjon kaját, mert az egész addigi munkád kárba vész, és a tréninggel kívánt eredmény ellenkezőjét érheted el.
2012. jún. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ki fogjuk próbálni minden kép de akkor ezt a családdal is meg kellesz beszélni mert hát persze egy ki nasi mindig jut a kutyusnak XD
2012. jún. 3. 21:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Még annyit hozzáfűzök, hogy a kutya 8 hónapos kora után érdemes hetente 2, nem egymást követő napot kihagyni a tréning alatt, mikor szigorúan egy falatot sem kap. Ez jobban megemeli az ösztönhőmérsékletét, nagyobb eredmény várható így. A kötődési tréningnek van néhány szabálya.

Az 5 hetet mindenképp be kell tartani legalább (bullterriereknél 7 hét kell.)

A napi adagját kell odaadni, csak kézből.

Lehetőleg séta közben kapja meg, olyan szituációkban, ahol egyébként feszült szokott lenni vagy csak egyszerűen kevésbé figyel a gazdára pl. kutyák, emberek között, erdőben, stb. Ezt neked kell tudnod. Feladatokra, behívásra, figyelemre kapjon enni.

Csak egy ember csinálja ezt, az, aki a legtöbbet foglalkozik vele most is és előre láthatóan a jövőben is. Míg ez tart, lehetőleg egyedül ő adjon enni a kutyának, más ne.

Ne tudjon lopni sehonnan, ne találjon kaját a kertben, utcán, ne adjon neki jutalomfalatot se a szomszéd, se gyerekek, se senki ez alatt az 5 hét alatt.

Lehetőleg a nagy büntetéseket erre az időre fel kell függeszteni.


Sok sikert!

2012. jún. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
uh nagyon köszönöm. Sokat segített. És mondjuk ha be vesz a szájába az utcán egy kaját és én rászólok kiköpi akkor veszíthetek valamit? Igaz nem szokott előfordulni de sokan etetik itt a macskákat és egyéb kóbor állatokat.
2012. jún. 4. 16:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem, dehogy! :) Csak az eredmény számít, hogy ne tudja megenni a talált falatot. :)
2012. jún. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!