Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám most először volt...

Kutyám most először volt agresszív, amikor kértem a csontját. Mit tehetünk?

Figyelt kérdés
Először csak nem akarta odaadni a kérem parancsra, aztán amikor közelebb léptem, hátracsapta a fülét, kidüllesztette a szemét, felborzolta a hátán a szőrét és vicsorgott mindezt hangtalanul. Labradorom most 11 hónapos, kan. Sokat foglalkozunk vele, kutyákkal, emberekkel nem volt eddig domináns, két gyerkőcünk is van, velük is csodálatosan viselkedett eddig. Kiskorától kezdve igyekszünk a nevelésére nagy hangsúlyt fektetni, falkavezérségre odafigyelni szakképzett oktató útmutatásai alapján. Most viszont teljesen tanácstalan vagyok. Valószínűleg az ivarérés közepén lehet. Okozhat ez ilyen nagy mértékű viselkedés változást?

2012. jún. 4. 18:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon úgy néz ki, hogy nem sikerült a falkavezérségre kellő figyelmet fordítani. Javaslom Jan Fennell Kutyapszichológia című könyvét és egy komolyabb kutyaiskola felkeresését. A megoldás hosszabb időt vesz igénybe és elég bonyolult ahhoz, hogy az ember leírja. Sok szerencsét.
2012. jún. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Labradorom van és voltam ebbe a cipőbe! Simogattam amikor evett és volt, hogy rám morgott! Akkor megfogtam a grabancánál elhúztam az ételtől és el vettem tőle a kaját (volt, hogy egy pofont is kapott és rákiabáltam(ettől tudta, hogy rosszat csinált)) vártam fél órát és úgy etettem meg utána h legugoltam a földre mellé és fogtam a tálját és úgy ette meg az adagját! Párszor ezt eljátszod amikor morog vagy vicsorog akkor megfogja tanulni! Remélem segítetetm :)
2012. jún. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az előttem szóló ötletével az a baj, hogy ha erre az akcióra a kutya reakciója a támadás lesz. Az nagy gond. Én biztosan nem próbálnám ki 11 hónapos kutyával (három-négy hónapossal valszeg). Amit még ki lehet próbálni az az, hogy elveszed előle az ételt és aznap nem kap enni. De ez nem lesz elég. A kutya bepróbálkozott és nyert. Eddig el kellett jutnia, vagyis voltak már korábban is jelek, amik észrevétlenek maradtak. Ezt visszafordítani nem lesz annyira egyszerű, hogy egy grabanc-rázással meg lehessen oldani.
2012. jún. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen, mi is ezt csináljuk az etetéseknél, a táljába is belenyúlok, a kezemből eszik. Ebből nincs gond, annyi van csak hogy ilyenkor jobban habzsol. Amíg nem mondjuk tied, addig nem nyúl hozzá. Akár egy órán keresztül sem.

Első válaszolónak: köszi a könyv tippet. Olvastam, már jó ideje alkalmazzuk a benne szereplő gyakorlatokat.

2012. jún. 4. 19:22
 5/13 anonim ***** válasza:

A gyorsabb habzsolás azt jelenti, zavarod a köreit és utálja. Addig még nem jutott el, hogy oda is kapjon, de már csak egy lépés. A következőt javaslom akkor: add neki oda a kaját a megfelelő vezényszóval, aztán vedd el tőle. HA gond nélkül tűri, hogy elvedd előle, nagyon dicsérd meg és tedd vissza elé. Ha bármi olyat látsz rajta, ami gyanús (nem veszi ki a fejét, habzsol, esetleg morog, odakap), NE kapja vissza a kajáját.

Ki nem néztem volna egy labiból... :-)

A bullmasztiffjaink táljában (szájában, fülében, orrában) gond nélkül tudtunk nyúlkálni, kivenni, beletenni, sőt, a fiatal kanom, ha meglátta, hogy közelítek a tálja felé, míg ő eszik, két lépést hátrált (pedig se nem vertem, se nem volt egy hamvábaholt jószág - úgy látszik, eleve ilyen fajták. Na hát ezért - is - imádom őkat).

2012. jún. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ilyenkor kell azonnal határozottan kivenni a szájából a csontot, mert ha engedsz neki, megtanulja, hogy agresszióval kontrollálhat téged. A legtöbb kutyát elég egyszer - az első próbálkozásnál - helyrerakni ilyen téren, és ha elszalasztottad ezt a lehetőséget, akkor külön figyelj rá, rendszeresen vidd bele ilyen szituációkba és gyakorolj vele. Valahol normális, hogy bepróbálkozik, kamaszkorban ezt minden kutya csinálja, szóval nyugi, nincs minden veszve, csak ne engedj neki.
2012. jún. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Szilvi & Argos ***** válasza:

Mit csináltál, amikor rád morgott, vicsorgott? Ráhagytad a dolgot? A csontot ott hagytad nála? Volt vmi következménye a dolognak??? Ha nem, akkor a kutya most egy jelentős csatát nyert meg! Nagyon nehéz lesz a tekintélyeteket megszilárdítani...


Amikor a kutyám hozzám került menhelyről, bizonytalan volt, enni is alig akart...egy hét múlva már úgy viselkedett, mintha nálam nőtt volna fel. 9 hónapos volt ekkor. Kajáláskor mindig megpaskoltam a hátát és hagytam enni...egyszer kb. a második héten megfeszült ekkor...gondoltam, nincs visszaút, ezért a nyakához nyúltam...rám morgott halkan, de biztosan...elkaptam a grabancát, földre nyomtam és elvettem a kaját, másnap estig nem is kapott enni...akkor már nem morgott.

Azóta még egyszer előfordult morgás, akkor hanyatt vágtam, ráültem és a pofáját megszorítottam, szidtam morogva a szemébe nézve, kaját persze elvettem...azóta nem volt ilyenre példa kaja terén.


Ne hagyd, hogy a fejedre nőjön...most még bizonytalan 11 hónaposan, most kell megfogni az ebet, hogy elismerjen titeket főnöknek!

2012. jún. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket. A tálját hagyja elvenni bármikor, és csak akkor nyúl megint hozzá, ha kiadom a vezényszót. Ez ok. A csontos kalandnál megpróbáltam leszorítani a földre, magam alá "gyűrni" ahogy eddig is tettem ilyen helyzetekben amikor szükségét láttam(egyébként erre eddig nagyon ritkán, csak indokolt esetben került sor),de most először sehogyan sem sikerült, birkóztunk egy darabig (én 55 ő 30 kiló, akkor kezdett ő is bepörögni igazán, végül fogtam és bevonszoltam a szobakenneljébe és bezártam. Két napja ki van parancsolva az előszobába, tehát ki van rekesztve a család életéből, amit nagyon utál, csak rövid sétákra megyünk ki. Nem beszélünk hozzá, nincs játék, simi. Egyébként azóta kenyérre kenhető, szót fogad, jobban mint előtte, nagyon figyel rám az utcán is. Egy hülyeséget asszem csináltam, hogy még az ominózus napon kapott még egyszer csontot (ezzel lehet a bünti végéig várhattam volna), hogy lássam mit csinál, simán odaadta.

Benyúlhatok a szájába, kivehetek bármit most is. Ezért volt furcsa, mintha egyszer csak bekattant volna.

2012. jún. 4. 22:02
 9/13 A kérdező kommentje:
Ja a csontos szitunál végül sikerült elvennem a csontot, eleresztette, és utána zártam csak be. Félgyőzelem? Bennem csak most tudatosult, hogy fizikailag erősebb nálam...
2012. jún. 4. 22:04
 10/13 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor egyszerűen azt csinálom, hogy megfogom a csontot, és egyre beljebb fogom a szája felé, amíg kénytelen magától elengedni. Utána meg leteszem elé, és nem nyúlhat hozzá, így világos lesz a számára, hogy az márpedig az enyém. Nem is kapja vissza, csak később, és akkor is tudatosítom benne párszor, hogy az baromira az enyém, nála csak kölcsönben van. Egy ilyen miatt azért nem kell lebírkózni, bőven elég "fájdalmas" lesz neki az is, hogy lesz*rod a fenyegetőzését :)
2012. jún. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!