Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valami baja a rottweilerem...

Van valami baja a rottweileremnek?

Figyelt kérdés

Szoktam menni a szuka 1 éves Rottimmal sétálni és akkor se fut meg semmi csak sétálgat.


De MA futtatni vittem bicajal voltam és éppen hogy jött mellettem,de volt olyan visszafele egy 100 méteren hogy megindult és futott de utána leált.


De ha itthon van fut ugrándozik meg minden,még őrzi a házat is mert ugat és megy a kapunak fele de,mit tok csinálni hogy fusson?


vagy megszokta volna hogy csak sétatempót megyek?



2012. jún. 4. 18:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Esetleg javasolnék egy csípő-röntgent. Lehet, hogy fájdalmat okoz neki a futás.

Ha a csípője rendben van (először mindig az egészségügyi problémákat szűrjük ki, utána jönnek az egyéb megoldások...), akkor is csak fokozatosan szoktasd a futáshoz.

2012. jún. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs semmi baja! Mert ha pl. azért nem futna mert fáj a lába azt látnád rajta! Szerintem simán nincs hozzá szokva h futsz vele! Fokozatosan futkorásszál vele!:) Először 2percet fussatok utána 5percet és mindíg jutalmazd ha ügyesen fut!:)
2012. jún. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy egyszerűen ellustult? Eddig mennyit mozgattad? (nem azt értem zene, hogy naponta levitted-e sétálni) Jártál vele futni például?
2012. jún. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Tartom a véleményemet: először zárd ki az egészségügyi problémákat. A diszplázia alattomos betegség, nem minden esetben látszik! (láttam olyan boxert, ami súlyos dp-vel IFA-platóra ugrált le-fel, rajta sem látszott)!

Egyebekben óvatosan a futtatással, eléggé igénybe veszi az ízületeket (betonon a talppárnákat is!) - de ez embernél is így van. Ha van lehetőséged, inkább úsztasd.

2012. jún. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát futni még soha se voltam vele,csak most,de debrecenben nem tudtok akkor valami Rötgen helyet?
2012. jún. 4. 19:05
 6/11 anonim ***** válasza:
Net Vet. Nógrádi Mátyás utca (én is debreceni :-)).
2012. jún. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm,és nem tudjátok mennyibe fog kerülni? KB?
2012. jún. 4. 19:41
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, sajnos. 15re tippelek, de lehet, hogy több. Vagy kevesebb. Tényleg nem tudom - mi sajnos nem jutottunk el odáig, az imádott bullmasztiffunk 10 hónaposan meghalt a babéziában, hiába volt a kezelés... :-(
2012. jún. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
H-H milyen kezelés?
2012. jún. 4. 20:00
 10/11 anonim ***** válasza:
Én 10e Ft-ért csináltattam könyök és csípő röntgent +altatva is volt a kutya, de nem arra lakok amerre te.
2012. jún. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!