Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutya ivartalanítás...

Szuka kutya ivartalanítás után a pólót, hogy kell ráadni?

Figyelt kérdés
Tegnap este volt a műtét, egész éjjel nem aludtunk, a tölcsérrel a fején csak állt szegény kutya, lógatta a fejét. Végül levettem róla hajnalban, akkor eldőlt, azóta alszik. Nagyon zavarta a tölcsér, nem szeretném visszatenni rá. Olvastam itt, hogy többen is pólót raktak műtét után a kutyusra, hogy ne bántsa sebet, de azt nem fejtették ki, hogy ezt, hogy tették úgy rá, hogy az alja ne csússzon fel, ne férjen a sebhez?
2012. jún. 5. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:
A seggén összecsomozód.
2012. jún. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Biztosan kellemetlen neki, de az ő érdeke. A mi kutyusunkat szintén most ivartalanították, igen érzékenyen viselte, de két nap alatt megszokta. Persze addig szomorú volt nem evett megriadt ha nekiment valaminek, de túlélhető. Mi is nagyon vártuk a levételt akkor nagy volt az öröm, de kitartottunk és rajta hagytuk végig. A gazdinak talán u.olyan nehéz.Én a tölcsér mellett szavaznék mert a pólóval sokat fogsz macerázni, a sebet meg ne harapdálja mert kibontja pillanatok alatt a varrást, hiszen a szaga is zavarja, nyalakodna, viszket neki stb. Ha pólót raksz rá nagyobbat , hogy meg tudd csomózni.
2012. jún. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Piszkálja egyáltalán a sebét? Csak mert az én kutyámon is kb 1 órát volt összesen, aztán levettem, mert nem tudott lefeküdni aludni.

Egyszer hajolt oda a sebéhez, rászóltam, hogy nem szabad, és soha többé nem piszkálta.

2012. jún. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A pólót anno úgy adtam rá, hogy a póló hátrésze volt a kutya mellkasán ( eleje hátul) Az ullait levágtam mert zavarta, meg beráncolódott nagyon, a comb résznél meg masnit kötöttem úgy hogy tudjon pisilni kakilni és nem is csúszhatott fel. De ha küldesz egy mail címet küldök fotót.
2012. jún. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A póló nálunk semmit nem ért, feltolta, akárhogy kötöttük meg. Így kitaláltam egy jobbat, amit még a doki is megdicsért: két harisnya derekéat levágtam (a harisnya tetejétől odáig, ahol a lábak helye kezdődik) az egyiket a mellkasától/hasától a seb végéig húztam, és mivel a hasán feszült magától, csak a seb oldali végén csomóztam meg a hátán. A másikat a seb elejétől a nemiszervéig húztam. Azt a részét, ami a seb elejénél van, ráraktam oda, ahol a másiknak a hátán van a csomó, (a második harisnya fedte az első csomóját) így az tartotta, de a biztonság kedvéérrt egy kis csomót oda is kötöttem) A nemi szervénél pedig újabb csomót kötöttem, pontosabban hajgumival fogtam össze. (az összes csomó alatt hajgumival való összefogást értek, sokkal praktikusabb, csak jól rá kell tekerni) Így ha az egyik el is csúszott, a másik takarta, és még pisilni is tud kényelmesen, plusz a harisnya illeszkedik, de nem olyan szoros. Ha van bioptron lámpád, lámpázd a sebet, szépl lesz tőle. Az első 5 napban a 2 harisnya alá, a sebet leragasztottam olyan tapasszal, ami a seb mellé tapad, de fedi a sebet. Nekem bevált ez a harisnyás módszert :).
2012. jún. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez neilon harisnya volt vagy olyan vastagabb féle?
2012. jún. 5. 15:12
 7/9 anonim ***** válasza:

Az állatpatikákban tölcsér helyett lehet "ruhát" kapni, ami a tölcsér szerepét tölti be, de olyan, mint a ráhúzott póló, csak kimondottan a kutyára szabva, hogy "kényelmes" legyen neki. Már amennyire kényelmes lehet, hogy ráhúzol egy textíliát.. :)


Szerintem egyébként érdemesebb egy otthoni pólót feláldozni a fentiek szerint, legalábbis anyagilag.

2012. jún. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez a vastagabb téli harisnya, pamut (?), ami azért felveszi a formát, de nem szűkül. De az se gond, ha már kinyúlt,a fonots a derekánál a gumis rész, meg a hajgumi megfogja. Na a derekán, ahol kezdődik, van az a 2 centis gumis rész, az az elsőnél a hasára/hoz kell, hogy fogja, az a fonots rész, a másodiknál pedig a nemiszervéhez essen a gumis rész.
2012. jún. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A kutyám sebét anno sebragsztóval "varrták" ezért nem kellett semmi rá, mert nem bántotta. Így utólag jó döntésnek bizonyult. A te esetedben sem pólót raknék rá. A harisnyás sem rossz ötlet, de egy gyerek atéta jobb. Le kell vágni a vállát, és ráhúzni a kutyára. Akkora méretet válassz, ami nem lóg rajta.
2012. jún. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!