Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez mennyire igaz? (Rottweiler)

Ez mennyire igaz? (Rottweiler)

Figyelt kérdés

Ezt olvastam nem egy fajtaleírásban:


"Rottweiler

Harapása végzetes lehet, ezért nem jó feldühíteni. Ez a fajta képes arra, hogy egyik percben a család legjobb barátja legyen, a másik percben pedig nekitámadni valakinek.


Tehát a legjobb, ha nincs rottweiler a gyerekeid mellett. Bár sok múlik a kutya nevelésén is, az agresszió a vérében van"


Ez mennyire igaz? (Nem egy egyedre gondolok úgy általában) Valóban nem jó ezt a fajtát gyerekek mellet tartani?



2012. jún. 5. 18:40
1 2
 1/11 Rotis_lány ***** válasza:
Az én rottweileremen még lovagolt is a szomszéd kisgyerek. Szóval szerintem nem igaz.
2012. jún. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez egy nagy általánosítás. A mi utcánkban is van egy rottweiler. Eddig még a hangját sem hallottam soha. Egyáltalán nem agresszív. Sőt..
2012. jún. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Nem akarok álltalánosítani! És szerintem 80% a nevelésen múlik .

De közeli ismereősökkeltörtént hogy:

Volt egy asszem 1-2 év körüli kisgyerek vagy baba . A szüéők egyedeül hagyták a lakásban két szelíd Rottweilerrel amíg a kisboltba leugrottak 10-15 perc mire vissza értek a babát félig megették.

Persze eggyértelmű hogy én pl: 10 évesnél fiatalabb gyereket 5 percre nem hagynák egyedül ,tehát a szüéők hibája .Lett is uttána hatósági nyomozás johosan.De ez megtörtént. Meg gondolom egy a kutyák máshogy viszonyúlhatnak egy felnőtt emberhez vagy kissebb gyerekhez ,"mint egy ilyen kis inkább egére mint emberre hasonlító ,a gazdi minden figyelmét lekötő kis valamire" tehát nem látok a fejükbe.

Ez csak egy történet amit leírtam ,DE nehogy ez alapján dönts!!!!!! Csa van egy ilyen eléggé kemény sztorim és szeretem megosztani ha alkalmam van rás!!!

DE tényleg ne befolyásoljon.

Amúgy harci kutya ,vagy vadász nem tom de valami hasonló ,az biztos ,hogy agresszívabb egy ici picit mint egy labrador(aki kinyalja a hátsófelét a betörőnek) de ettől még lehet szelíd!

2012. jún. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt valami nagyon primitív helyen olvashattad egy nagyon primitív ember tollából.
2012. jún. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

ez egy nagy nagy baromság!


a roti ha normálisan van nevelve és nincs agyon vadítva,(egy két paraszt eszt csinálja és ebből jönnek le az ilyen vélemények)

2012. jún. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

fojtatom...


akkor egy nagyon oda adó kutya lesz, ez olyan mint a kuvasz álltalánosítás megvadul kezelhetetlen meg ilyenek..

2012. jún. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez egy oltári nagy baromság... ez bármelyik kutyára igaz lehet, amelyiket elrontotta a gazdája, vagy agyonszaporított ideggyenge. Ha normálisan van nevelve, nem fog egyik pillanatról a másikra megtámadni valakit, se a roti, se akármelyik másik fajta. Lehet gyerekek mellett is tartani, szereti őket, de általános szabály, hogy gyereket és kutyát soha 1 percre se hagyunk magára, akármilyen megbízható is a kutya.
2012. jún. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

az egyik ismerősünknek rotija van.


a gyerekek a kutyán lovagolnak "nyuzzák a pofiját meg ilyenek..." és soha egyszer sem kapott oda. csak a farkát csóválja és nyalogat.


ha nagy a "nyúzás"inkább elvonul.. mint egy szelíd kutya,.



de ha idegen jön akkor szét buritaná a kerítést...



nevelés és hozzá értés kérdése semmi más.

2012. jún. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. jún. 5. 19:58
 10/11 anonim ***** válasza:
Megtaláltam közben, hogy hol olvastad, olvasgattam még az állatos cikkeiket, és arra jutottam, hogy a három kutyás cikket író hölgyeményből kettőt döglött hallal beleznék ki szívem szerint. Olyan egyenes utat fektettek le az elrontott/kidobott/elaltatott kutyáig, hogy el nem tudom mondani.
2012. jún. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!