Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szobatiszta még mindig?

Miért nem szobatiszta még mindig?

Figyelt kérdés
4 hónapos Spániel kiskutyám van. Mióta le lehet vinni azóta minden kaja és ivás után leviszem,hogy ott végezze a dolgát. A pisi az 70% ban már kint történik de a kaki az nem. Lent vagyok vele 2 órát és semmi! Felviszem elkezd üríteni mire felkapnám végez vagy felkapom és tovább végzi a dolgát az ölembe. Már nagyon mérges vagyok! Nem hiszem el,hogy nem érti meg hogy nem játszani megyünk le hanem,hogy elvégezze a dolgát.
2012. jún. 5. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de nem sok 4 hónapos kutya szobatiszta... enyém 6 hós és az előbb is bekakált...
2012. jún. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ismerősömnek ugyan ennyi idős a Skót Juhásza és szobatiszta neki teljesen! Mindenki megszól,hogy ennyi idős és még mindig bepiszkít. Ezért szeretnék tanácsot kapni.
2012. jún. 5. 21:42
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok kutya csak 6-7 hónaposan lesz szobatiszta, ne legyél türelmetlen. Az ismerősödnek mázlija van, neked nincs.

Nem szoktattátok véletlenül pelenkára kiskorában? Mert akkor azt javaslom, hogy hordj le vele a pelenkát, úgy szoktasd át a lenti kakálásra. Ha ez nem játszott, akkor egész egyszerűen csapd be, indulj el vele fölfelé, de fordulj vissza, amikor már látod, hogy készül kakálni, és vidd le megint. Vagy szánj rá egy fél napot, mondjuk hétvégén, amikor addig lent vagy vele, amíg nem sikerül oda kakálnia. Két órát még simán kibírhat, de ötöt vagy hatot nem valószínű, pláne ha mozgatod. Vidd olyan helyekre, ahol más kutyák ürülékének a szagát érezheti (persze csak ha megvan már minden szükséges oltása).

És ismétlem, mindemellett legyél vele türelmes. Minden kutya más ütemben sajátítja el a szobatisztaságot, nektek kicsit lassabban megy, ez van :)

2012. jún. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Na igen sajnos pelenka játszik. Próbáltam,hogy a pelenkát az ajtóhoz teszem de továbbra is a régi helyre csinál.Gondoltam én is rá,hogy leviszem a pelenkát.Ha sétálni megyünk akkor mindig van kaki is,de naponta csak 1x viszem el 3 órára sétálni a többi mozgatást a nagy udvarunkban csinálom.Ha séta közben tud kakilni akkor az udvaron miért nem?
2012. jún. 5. 22:20
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért nem kakil odalenn és séta közben, mert megtnaítottad neki hogy a lakás a wc. (fordítsd meg kutyésszel: ott a pelenka, amire wc-zni kell. Megtanítottad ő meg ügyes mert hamar megértette hogy oda kell piszkítson. De szerinted egyik hétről a másikra hogyan értse meg hogy mai eddig jó volt és elvárás akkor most minden ok nélkül átálljon? Nem érti mit kérsz tőle azért nem teszi. Dem iért is tennéd, hiszen erre szoktattad.)Szóval ez totálisan a te feleősséged, még akkor is ha tudatlanság miatt. Előre szólok, hogy elég komoly melód lesz vele. Ugyanis egy teljesen berögződött, megtanított dolgot kell kiszedned majd belőle.

A pisi amúgy azért ment könnyebben mert ahhoz nem kell annyi (szag)inger. Magadról is tudod hogy pisilni akkor is tudsz ha nem kell még nagyon, míg a nagywc-zéshez már azért el kell telnie kis időnek.

Azt próbáld meg megérteni hogy a kutya nem azért kakil be, mert rosszat akar neked hanem mert erre tanítottad. Nagyon lesarkítva: ház=wc. ezt gondolja ő.

Meg lehet tanítani hogy ne tegye de sok idő és 20szor annyi energia mintha kezdetektől fogva helyesen lett volna tanítva neki. Ha ezt a részét megértetted, hogy hol rontottad el, és helyre akarod hozni, jelezz és segítek hogy tudod róla lenevelni.

2012. jún. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! A gond csak az ezzel amit leírtál,hogy elhoztam 8 hetes korában keményen 1 oltással. Elárulnád mégis,hogy hordtam volna ki wc-zni ha ki sem lehetett vinni? Nem akartam én pelenkát használni,de ha egyszer nem lehet kivinni akkor nem lehet, ki kellett valamit találni. Szóval nem tudatlanságból lett ez így. Nem akartam,hogy addig is amíg nem lehet kiszoktatni össze vissza csináljon a lakásban.
2012. jún. 6. 10:45
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért pisilni kakilni egy 5-10 percre nyugodtan le lehet vinni a kutyát oltás nélkül is, csak nem érintkezhet lent más állatokkal, illetve azok ürülékére.

Erre az egyre kell odafigyelni és le lehet vinni a dolgát végezni, nem muszáj a pelenkát használni (vagy csak azt).


Én ezzel a módszerrel neveltem fel nem egy kutyát és mindegyik hamar szobatiszta lett hála a sűrű, sok sétának az első perctől kezdve.


A mai kutyák túl vannak féltve nagyon, nem kell mindennek bedőlni. A kutyának vannak szükségletei, megtanulta, hogy nincs kivíve, otthon van egy hely, amit ő kijelölt wc-nek. Erről nehezebb leszoktatni és sokkal több türelem kell hozzá, mintha eleinte is levitted volna legalább pisilni-kakilni a már fent, többiek által említett technikákat alkalmazva. (dr. Kovács Ilona a gödöllői dokink, aki egy szuper doki, még annó ő mondta, hogy ennyi séta nyugodtan belefér, azért ennyire nem kell túlfélteni a kutyát, szóval nem kútfőből mondom.)

2012. jún. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kipróbáltam a kaki egy helyre hordását az udvaron és 2 óránként leviszem a kutyust! Eddig nem történt baleset a lakásban! :)
2012. jún. 6. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!