Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát szeretnék, de milyen...

Kutyát szeretnék, de milyen legyen a helyzetemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kicsit mesélnék akkor ha nem nem haragszol meg érte, hátha világosabban fogjuk látni nálam a kutya választást.


Nekem kutyám még soha nem volt, de mindig is álmodoztam róla a mai napig, csak lakásban élünk, ezért nem léptünk ez ügyben. Nagyon szeretem az állatokat, egy macskánk van, de úgy ember nem szeret egy állatot, mint én ezt a macskát. Nincs nap, hogy ne kényeztetném el, ne mondogatnám neki el ezerszer, hogy szeretlek, nagyon fontos számomra... Pedig csak egy állat, de nekem még is nagyon sokat jelent, az elvesztése számomra felérne egy közeli ember elvesztésével, megszakadna a szívem. Egyébként sajnos csak alszik ez a lustaság és enni kell fel, csak akkor akarja, hogy kényeztessük, ha ő jön oda hozzád..De nem is a macskáról szeretnék beszélni, csak azért írtam róla is, mert nekem az állat nem csak egy állat...


Kicsit megváltoztak itthon az idők, de a lényeg annyi ebből, hogy nagyon egyedül érzem magam, ezért szeretnék egy társat, egy barátot, akit egy kutya személyében szeretnék megtalálni.. Kölyök kutyát akarok, mert azt szeretném ha mellettem nőne fel és én nevelhetném fel, csak a legjobbat nyújtanám neki, ő lenne a szemem fénye, akire úgy vigyáznék, mint az életemre, tehát azt szeretném, hogy ő neki a lehető legjobb legyen és én megpróbálnék minden tőlem telhetőt megtenni ennek érdekében, hogy a kutya is nagyon boldog legyen.. Interneten már rengeteget böngésztem a kutyákról, mit érdemes tudni róluk, hogyan neveljem.


Egyébként külsőleg az én szívemhez a nagy termetű kutyák állnak közelebb. Elsőnek kifejezetten németjuhász kutya lebegett a szemem előtt, csak ahhoz ragaszkodtam és ha kertes házban laknánk, gondolkodás nélkül csak németjuhászt szeretnék.


Lakásban élünk. Van ismerős aki csak lebeszél, hogy a németjuhász megörülne egy lakásban, nagyon nagy a mozgásigénye és ha nem tudom kellőképpen lefárasztani, akkor ő megoldja a lakásban, hatalmas kutya, stb... Viszont van ismerős aki két kutyával is él lakásban, és nincs probléma, szeretik a kutyák... Németjuhászt szeretnék tulajdonképpen, és én mindent megtennék érte, viszont ha kell lemondok róla, mert nem bírnám ki ha nem lenne boldog kutya.

Én tényleg csak a legjobbat szeretném a kutyámnak, ezért nem akarom, hogy neki rossz legyen, így elgondolkodtam és elkezdtem nézelődni más kutyusok után is.. 16 éves vagyok és iskolába járok, sajnos egyedül lenne egy ideig, mert én délután érek csak haza, de amint hazaérnék, vinném is le egész nap, játszanék vele, sétálgatnék-, futnék vele, mindent megtennék, hogy jó legyen annak a kutyának. Egy szeretni való, barát kutyát szeretnék magam mellé. Ők az egyetlenek, akik jobban szeretnék téged saját maguknál és ők az ember legjobb barátai.. Nekem most egy ilyen barátra lenne szükségem.


Nincs gyerek ki nyúzná a kutyát,és nem tudom mikor szeretnék majd kutyát, de nekem egy álmom válna valóra, ha már a kezembe tarthatnám a kis kutyát, de macska is van, aki mindentől fél és neki sem szeretnék rosszat, így nem tudom mihez kezdjek.. Nem várom, és erről szó sincs, hogy majd ha a macska elmegy (belegondolni is rossz), akkor majd lecseréli egy kutya.. Az a macska kezdetektől fogva a szívemhez nőtt és családtagként tekintek rá. De hát egy kutya más azért mint egy lusta macska.. :)


Kérlek ne haragudjatok rám, hogy ilyen kimerítően hosszan sikerült írnom. Nagyon szépen köszönöm, aki időt szán rám. Bármilyen kérdésre, tanácsra, vevő vagyok és kíváncsian


Nagyon szépen köszönöm!


2012. jún. 5. 22:28
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem próbálkozz kisebb testű kutyával! A német juhásznak valóban nem tenne jót a lakásban főleg,hogy a fél napot egyedül töltené. Amig nincs kertes házatok de valami férfihoz illő kutyát szeretnél érdemes a kistestű vagy közepes testű kutyák között keresgélni. Javaslom a Francia Bulldogot vagy az Angol Bulldogot ezeknek kevés mozgás is elég. Vagy Spániel(nekem például az van lakásban)
2012. jún. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én a vizslát ajánlom első kutyának tökéletes és jól elvan panelban is mert nincs annyira nagy munka igénye mint egy németjuhásznak. Én is vizslát tartok panelban és mint az előbb is írtam jól elvan bár sokat kell vele sétálni és játszani. A nevelése is könnyű bár nem mindig, olyan hízelgő, aranyos hogy ellen állhatatlan. Méretét tekintve közepes. Nagyon okosak és gyorsan tanulnak. Imádják az ember közelségét.
2012. jún. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, az előző ajánlotta a kis testű kutyákat. Gyakori hogy egy pl. terriernek vagy éppen spánielnet is elég nagy a mozgás igényük elvégre vadász kutyák. Ha kicsit különlegesebbet szeretnél tudom még ajánlani a drótszőrű magyar vizslát vagy a német rokont
2012. jún. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Bronsisklau válasza:
szia!Nekem francia bulldogom van panelba!első kutyás vagyok én is,nem momdnom h nem gyűlt meg vele a bajom első hónapokba de csak szeretni lehet őket.bearanyozzák az egész napodat.elég makacs természet,de nevelés függvénye.azt nem jelenteném ki h nincs nagy mozgásigénye mert sokszor beindul itthon is főleg kiskorába:) de így pl 10 hónaposan már nyugodtabb,nagyon sokat tud alduni,de mikor lemegyünk akkor van h órákig eljátszik más kutyával,természetre is nagyon jók,bartáságosak,jól szocializálhatók.nagyon ragaszkodóak,viszont elég betegesek is túltenyésztettségük miatt.de ezeken kívül csak ajánlani tudom,ha van egy fbullod soha nem fogod egyedül érezni magad ezt garantálom:)
2012. jún. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A német juhász ilyen hozzáállással, hogy te máris a kutya szolgájának gondolod magad, felejtős. Bocsi, ha nyers a megfogalmazás, de ez a minden második mondatban "mindent meg akarok neki adni" meg "legyen neki a legjobb" egy kicsit túlzás. Lelki szemeim előtt az jelenik meg, hogy megérkezik hozzád egy kutya, akinek határozott, erős vezetőre van szüksége, ehelyett kap egy lakájt, aki állandóan lesi minden kívánságát. Egyenes út a viselkedési problémák felé.

Szóval azt tartsd szem előtt mindig, hogy a kutyának kell beilleszkednie a te életedbe, nem pedig neked alkalmazkodni a kutyáéhoz. Persze ha tévedtem a hozzáállásoddal kapcsolatban, akkor ne haragudj, csak hát ez a fajta nem játék, jobb megelőzni a problémákat, mint akkor kezelni, amikor már 35 kilós a kutya. És persze az egész minden más fajtára is értendő, mindegyiknek elsősorban erős vezetőre van szüksége, akkor lesznek igazán boldogok és alkalmasak a barát szerepére.


Elvan a németjuhász a lakásban is amúgy, nem otthon kell lemozgatni. Csak mondjuk egy nyugodtabb kölyköt válassz, ne azt, amelyik először a nyakadba ugrik, és vidd kutyaiskolába mindenképpen. Nem azért, mert csak ott okosodhat, hanem mert neki szüksége van az olyan jellegű elfoglaltságra, amit egy kutyaiskola nyújt.

De ha nem érzed magad elég erősnek egy igazi munkakutyához, akkor inkább válassz valami kevésbé határozott fajtát, vagy egy menhelyi keveréket; hosszú még az élet, bele fog férni a német juhász is, amikor már tényleg felkészültél rá, addig pedig megkönnyítheted a saját életedet és a kutyádét is :) Amit akarunk, meg amire szükségünk van, sokszor két teljesen különböző dolog :)

2012. jún. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Helo!

Ez mind szép és jó,de ha mondjuk egy németjuhászt is így elfogsz kényeztetni,akkor átfogja venni a falkavezérséget,

neki egy határozottabb,következetes vezető kell,aki meg mondja neki hogy mit csináljon.

Hát német juhászt én sem ajánlanék lakásba,mert munkakutya,ha nem foglalkoztatják akkor ő talál magának elfoglaltságot és mondjuk szétszedi a házat.

Őt nagyon lekell fárasztani,én is iskolás vagyok,tudom hogyha hazaérsz mondjuk 3-ra nagy fáradtan már fáradt vagy,és utána még meg kell tanulni megint ,na meg ha van egy német juhászod,akkor 2 óra testmozgás,de abból minimum 40 percet fussatok,és csak úgy ha viszed suliba is.Meg határozottan fogod nevelni,nem kényeztetgetni :) mert úgy a fejedre nő,és akkor kapsz egy rossz kutyát,aki nem engedelmeskedik neked és ha úgy van akár megis haraphat.

Első kutyának kicsit egyszerűbbet ajánlanék,főleg lakásba.

2012. jún. 6. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

elöző vagyok,suli alatt kutyasulit értek.

Ja és ha németjuhászt választassz valami nyugodtabbat az alomból,ne annyira dominánsat és inkább szukát.

2012. jún. 6. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha lakásban tartod, akkor vgay rövidszőrű kutyát válassz, vagy olyat aminek nem hullik konkrétan a szőre és csak kozmetikával (trimmeléssel) lehet karbantartani, ugyanis az évi 2 vedlés nem nagyon fog tetszeni otthon senkinek, egy németjuhász tipusú bundával rendelkező kutya (nem ennek a fajtának van a leghosszabb szőre) is komoly gondokat tud okozni ilyen téren a lakásban. Erről pedig se leszoktatni nem tudod, sem kivédeni. Ezzel számolj. Nagyon sok kellemetlenségtől és vitától óvod meg magad és a kutyát is a későbbiekben, még a legkutyaszeretőbb családban is problémát okoz ez, amikor minden tele van kutyaszőrrel és akárhogy takarítod, porszívózod akkor is minden tele van vele. A másik a kutya neme. Ha szikát veszel, készülj az évi 2 tüzeléssel, ami szintén költséges mert tüelőbugyit kell venni neki különben szétpecsételi az egész házat amiről ugye szintén nem tehet. Ha kant választasz , és nem tudja kellő ideig tartani a pisit, és véletlenül bepisil nagyon erős szag lesz az egész házban. A legjobb az lenne ha még 1 éves kora előtt ivartalanítanád. Sok felesleges kellemetlenségtől kímélnéd meg mindkettőtöket. Az ivartalanítás költsége testméretfüggő tehát minél nagyobb az állat, annál többe kerül (altatóanyag miatt) ezért jobb hamar túlesni ezen, a pénztárcád is szeretni fogja. Értem hogy a nagytestű kutyákhoz húz a szived, én mégis a középtermetűek felé terelgetnélek. A családdal meg kell beszélned, hogy amennyiben neked nincs még jövedelmed, tehát nem tudod állni a kutya havi fenntartási költségeit, ők tudnak e ebben neked segíteni. Egy kutya nem csak annyiból áll hogy napi fél-egy órát sétálsz vele és leviszed pisilni. Havonta több ezer forinttal számolj: kutyatáp, oltások az első egy évben több később évi egy, valamint havonta kullancs és bolha elleni készítmény. Ha nagyon szűkösre vesszük a keretet, akkor is számolj kb 8 ezer forinttal átlagosan, a kölyök első évében több lesz.

Ha eddig minden oké, és tudjátok vállalni akkor azt javaslom hogy mindenképpen akkor vegyetek kutyát amikor neked nyári szünet van, mert több mint 2 hónapig otthon vagy és az alapdolgokra meg tudod tanítani hogy mire kell, ne legyenek felesleges balesetek (szobatisztaság) plusz a kutyának kialakíthatod tudatosan a napirendjét és ő is könnyebben fogja venni az akadályokat.

Ezek után, a kutyára a következő javaslatokat tenném:

vizsla, uszkár (több méretben van), snauczer (szintén több méret), cavalier king charles spániel (bár ez már kisebb méretű).

Ezek a fajták szerencsére nem agyonszaporítottak, találhatsz jó eséllyel egészséges egyedet, de ha valóban olyan nagyon tudatos vagy ahogy leírod, akkor ezen kutyák keverékéből válassz egyet a menhelyen, és ments meg egy életet. Kölyökkutyák is vannak ott sajnos szép számmal. Az ott dolgozók értenek hozzá és meg tudják mondani hogy kb. milyen jelleme lesz és segítenek neked kiválasztani.

Remélem segítettem.

Ha lesz időd és meglesz a kutyus, írd meg mire jutottál, esetleg képet is rakhatnál ide. Köszi :)

2012. jún. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok ismét, aki visszatérve olvasná a válaszom.


Először is had köszönjem meg mindenkinek a válaszát, nem keseredtem el, inkább okultam és tanultam a javaslataitokból és pozitívan állok hozzá.


Azt szeretném hozzátenni, hogy igen, erről én is olvastam itt: ( [link] és nem tartom magamat alkalmatlannak erre sem, ha kell akkor képes lennék nevelni őt így is. Viszont ebben az időszakomban képtelen lennék erre, hogy ennyire lefárasszam a németjuhász kutyát, mert van, hogy tényleg néha "hulla" fáradtan érek haza az iskolából, nem lenne annyi időm rá, hogy eleget foglalkoztassam és erőm sem, hogy kellőképpen lefárasszam... és akkor még a lakás is. Talán majd ha felnőtt ember leszek és kertes házban fogok élni, akkor ismét elgondolkodok a németjuhász kutyán, de még hosszú az élet, ez való igaz! :)


Én azt hiszem már eldöntöttem a jövendőbeli kutyát. Vizsla kutyát szeretnék, mert többen is ajánlották és vele nyilván könnyebb dolgom lesz, mint egy németjuhásszal. Meg amiatt is, hogy apukám amikor szeretett volna venni nekem egy kutyát, akkor ő is kis kölyök vizslát szeretett volna. Sajnos apukám már elment, de biztos boldog lenne, ha láthatná majd később, amikor már gondozhatom a kis vizslát. :''(


Mindenképpen a saját pénzemből szeretném gondozni a kutyát. Most van elég pénzem, mivel én amióta élek, csak gyűjtögettem és soha semmire nem költöttem, csak ha ajándékot vettem szüleimnek, de egy kutyára hajlandó vagyok annyit, amennyit szükséges. Már volt lehetőségem dolgozni, amiből szintén szereztem pénzt, de még tervezem, hogy megyek, mert véletlenül sem szeretnék meglepetést később.


Számos oldalon feliratkoztam, kedvencbe tettem, ami a kutyákkal kapcsolatos.


Mindenkinek a válaszát pozitívra értékeltem és még egyszer hálás köszönet, hogy időt szántattok rám és a javaslataitokkal segítettetek rajtam. Ez nekem nagyon sokat jelent. Örülök, hogy ennyire sok segítőkész ember van.


Mint már említettem, továbbra is minden tanácsra, javaslatra vevő vagyok és hálás köszönet értük. Mindig figyelni fogom a bejegyzést, így válaszolni fogok.


További szép napot mindenkinek!

Sziasztok!


-Utolsó válaszolónak még üzenném: Természetesen mesélek majd és készítek neked képet róla.

2012. jún. 6. 15:25
 10/10 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Örülök hogy vizslát választottál.
2012. jún. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!