Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 14 éves kutyám több mint egy...

14 éves kutyám több mint egy hónapja kezdett tüzelni, a vérzés már 2 hete elmúlt, de még mindig nyüszít egész nap, amit 3 hét után már nem szokott. Lehet hogy "megbolondult", mert sosem volt vemhes?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy ha úgy éli le az életét egy szuka hogy nem szül kölyköket akkor megbolondul. Annak mik a tünetei? Az hogy állandóan vinnyog meg le akar menni sétálni az lehet ennek a jele, vagy elhúzódhat 5 hétig a tüzelés? Félek hogy már "így" marad, elég idegesítő a folyamatos nyüszítése meg gondolom neki sem jó.
2012. jún. 6. 06:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
az hogy megbolondul hülyeség... inkább az lehet az oka, hogy 14 évesen szervi bajai vannak amik fájdalmat okoznak neki
2012. jún. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek, orvoshoz kéne vinni.


(Egyébként ha egy tüzelő szuka nem kap kant, akkor akár 6-8 hétig is elhúzódhat a tüzelési időszaka, láttam már néhány ilyet.)


A kutyák nem bolondulnak meg, ha nem lehetnek kölykei. Náluk ez nem úgy működik mint az embereknél, ők nem így élik ezt meg, hülyeség, amit hallottál.


A kutyát pedig tessék elvinni állatorvoshoz! Szerintem.

2012. jún. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Annak, ha egy szuka kutya nem szül, semmi hátránya nincs...Sőt! Az ellés megviseli az állat szervezetét.

Lehet, hogy elhúzódik a tüzelés, de lehet, hogy egész más baja van, érdemes lenne orvoshoz elvinni, ha nem javul.

2012. jún. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Akárhogy is, 14 évesen nem szabad ellenie, túlságosan öreg hozzá. Nem hiába hagyják abba a tenyésztést 6 évesen a szukáknál.

Az, hogy kell kölyök, hülyeség. Náluk az egész ellés, anyaság csak hormonális szinten történik. Amellett, hogy fizikailag mennyire megviseli a kutyákat az egész macera, a vemhesség, szoptatás, stb., a kölykök nem lennének egészségesek, hisz túl idős a szuka. És amit kevesen tudnak, 7-8 éves kor fölött a mutációs betegségek gyakorisága megugrik (ez az embereknél is jelen van 35-37. évtől).

Mindenképp vidd orvoshoz!

2012. jún. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem hinném hogy fájdalma van, mindig akkor nyüszög amikor már nagyon le akar menni pasizni, meg mikor kaját kunyerál. Már egy kávét sem tudok úgy meginni hogy ne sírna hogy adjak már neki is valamit. Legfinomabb falatokat kapja, de még éjfélkor is enne, nem volt ő ilyen. Ezért gondoltam hogy a hormonok a felelősek, és mert most a tavaszi tüzelés óta sokkal nyűgösebb és nem akar elmúlni.
2012. jún. 6. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!