Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Whippet jó házörző is...

A Whippet jó házörző is egyben? Mennyire védi a ház udvarát amiben lakik? Mennyire jó jelzőkutyának (is)? Ha bejön valaki az udvarba "hivatalosan" akkor avval mit kezd? Ha "hívatlan" vendég tolakodna be pl éjjel akkor avval mit csinál?

Figyelt kérdés
Előre is hálám a tanácsokért!
2012. jún. 6. 10:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy az agár félék nem igazán jó házörzők, kivéve a magyar agár. Magyar agárról tapasztalatból is tudom, hogy ugat, de ettől többet azért nem tesz, mondjuk nem is jött még be senki idegen az ugató kutya mellett. Úgyhogy azért ez nem biztos. :) Még az orosz agárból is kinézem hogy jó házörző, de a whippet szinte biztos hogy nem.
2012. jún. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%

Az agarak nem jó házőrzők. Gyakorlatilag nem érdekli őket az ilyesmi. Őket egy dolog izgatja, a hajsza és a préda elfogása, megölése.

A whippet ráadásul az egyik legkisebb agár. Egy 10kilós jószágtól ne várjunk házőrzést, mikor még a 25kilós magyar agár sem őríz.

2012. jún. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

mit kezd,ha valaki bejön? a nyakába ugrik, üdvözli és játszani hívja.

az agarak társasági lények,eszükbe sem jut házat őrizni

2012. jún. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Múltkor mentem egy whippetes ismerőshöz, a kutya egy hangot nem hallatott, viszont azonnal befeküdt az ölembe egy kis simire.
2012. jún. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%

Hát az agarak elméletileg egygazdás kutyák, nem nagyon hízelegnek a család tagokon kívül senkinek.

Amúgy meg kb állni fog a fotelben és ugat ha bejön valaki, és nem alussza át a dolgot!

Ne tarts agarat ha házőrzőt keresel!

2012. jún. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
az agarak hízelegnek mindenkinek. egygazdásak,de imádják,ha szeretgetik őket, mindenkihez mennek simiért
2012. jún. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
ráadásul nagyon nagyon lusták. :) amikor épp nem futás és munka van akkor imádnak pihenni. a nap többi részében lustálkodnak. :)
2012. jún. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A whippet nem jó kertbe, csak lakásban szabad tartani! Egyrészt ő társasági kutya, arra lett "kitalálva", hogy éjjel nappal a gazdájával legyen, másrészt egy kis hidegebb, nedvesebb éjszakától könnyen megfázhat, télen pedig pár napnál tovább nem bírná kint. Egyáltalán hogy jut ilyen ostobaság az eszedbe, kérdező?!
2012. jún. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A whippetet csak lakásban lehet tartani, rendkívül fázós, tehát a házőrzés eleve kizárt nála.
2012. jún. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

8/9-re Félreértettél, azaz nem jól fogtad fel....... egy szóval nem írtam, hogy udvaron lakna. Udvart védi: tehát ha valaki bejön a kertkapun - pl. napközben , nyáron stb variációk - és a lakást/házat bentről is tudja hangokkal védeni nem? Tehát ugat :)

Azért köszönöm a csípős hozzászólást!


A többiknek meg hálás köszönet a kedves, értelmes hozzászólásokért!

2012. jún. 13. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!