Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet úgy JÓL KÖVETKEZETESEN...

Lehet úgy JÓL KÖVETKEZETESEN nevelni kutyát, hogy soha egy fizikai megmozdulásunk sincs?

Figyelt kérdés

Csak a szavinkkal nevelünk.

Mondta pár kutyás ismerős, hogy "nem tudsz úgy kutyát nevelni, hogy előbb-utóbb ne csapj oda neki, persze most nem a verésre gondolnak, de egy atyai pofon nem fog lelki sérülést okozni neki, mert amuúgyis a falkában sokkal durvább dolgokat csinálnak...."


Lehet úgy kutyát nevelni és nem egy vizslát, hanem pl egy dobermannt aki temperamentumos, hogy soha nem kell se megütni, megfogni, megállítani, és tökéletesen engedelmeskedik?



2012. jún. 6. 13:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Megütni felelsleges, de megrángatni, pofát elkapni, lökni rajta egyet biztos fogsz.
2012. jún. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

Kutyáknál szerintem sokkal jobb a fizikai fegyelmezés mint a hangbeli.

És itt kifejtem hogy nem a pofonra gondolok hanem az igazításra. Pl oldalba bökés,kézjelek,taps. Nekem ezek általában sokkal jobban bejönnek! Már rég nem kellett tanítanom de most van nálam ideiglenesbe egy kutya akit kell. Kézjelek apró szisszenések,oldalba bökés,kézfeltartás sokkal jobban bejött nála is ahogy az én kutyámnál is. Az én kutyámnak nem is kell mást csinálnom csak kéz jeleket,hogy leüljön,lefeküdjön,felálljon,pacsit vagy ötöst adjon,felcsapjon!

Sokan nem így csinálják,kutyaparkba is olyan visítozások vannak hogy jajjj bodri nem szabad,jajj fújj..stb. Kutyák meg baszn@k rá:)) Ezt az ideiglenes kutyát is kitiltottam a konyhából csupán a cssszt alkalmazással és testbeszéddel:)

De ha neked a hang vált be lehet..de nem tudom elképzelni:)

2012. jún. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Aki megüti a saját kutyáját, az nem neveli jól, és nem következetes.


Ettől függetlenül a szó mellé néha kell egy kis pofa elkapás, marnál megfogás, megrázás, ilyesmi. Ezek olyan dolgok, amiket a kutyák egymás között csinálnak, és ha te is ezt csinálod, akkor megérti, mi történik.


Ha csak megveri valaki, vagy üti a kutyáját, akkor annyit ér el, hogy lesz egy kiszámíthatatlan - esetleg agresszív, vagy félénk - kutyája, aki egyszer be fog kattanni és emberre fog támadni.

2012. jún. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Nem, mert a kutyák a legutolsó esetben figyelnek a hallásukra. A szabály, orr-szem-fül. Amikor a kiskutya megszületik, teljesen süket, és a szemei is csukva vannak, így a kutya elsősörban szagokkal tájékozódik ebben a korban, ami jól be is vésődik neki, és felnőtt korában is legfőképp a szaglását alkalmazza.

Aztán később, a szemük is kinyílik, de ekkor még mindig süketek, így a szagokat a képekkel társítják. A hallásuk jön elő utoljára, így arra hagyatkoznak a legkevésbé.

Nyilván, amikor az emberek szocializálják és elkezdik tanítani őket, a parancsszavakat hanghoz társítják, de megfigyelted már, hogy ha hanghoz egy pl kézjelet társítasz, mennyivel gyorsabb a tanulási folyamat?

Éppen ezért, a kutya pusztán a hangodról nem fogja tudni, mit kérsz tőle, és mindig szükséged lesz a testbeszédedre, a mozdulataidra ahhoz, hogy értésére hozd, mit tesz jól, és mit nem. A falkákban a kutyák nem elugatják és elmorogják egymásnak, hogy mi a probléma, hanem először a testbeszédükkel és a szagjeleikkel hozzák a másik tudtára a mondanivalót.

Én nem állítom, hogy feltétlenül oda kell csapni, mert pl nekem nagyon bejön Cesar csipkedős-böködős módszere is, és ha kezdettől fogva ilyen jelzéseket használunk, akár az atyai pofonokat is elkerülhetjük szerintem.

2012. jún. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
26%
Persze, hogy lehet, méghozzá remek eredménnyel, a megfelelő technika, módszer segítségével. Én főleg fizikai ráhatás nélkül nevelem a kutyám, egyrészt, mert közel sem vagyok olyan erős, mint ő, és egy pofon esetén valószínűleg megérezné az erőfölényét, bár biztos, hogy kisebb szemtelenségeken kívül többet nem tenne ennek tudatában sem, másrészt egy passzív domináns fellépéssel sokkal többet tudok elérni, mint néhány seggre veréssel vagy pofonnal. Való igaz, nálunk is volt pár grabanc rángatás, póráz rántás még régen, de valójában ezek nélkül is tökéletesen meg tudtam volna oldani az adott szituációt. Valószínűleg akkoriban még én sem voltam annyira felkészült.
2012. jún. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, persze ez a kutya problémáitól, adott helyzetektől is függ. Amikor egy kant akarok levenni a saját kutyámról, azért a grabancánál fogva szoktam ellökni. Verekedő kutyákat csak hanggal akkor tudsz egyedül szétválasztani, ha tökéletesen beálltak a gazdáik mögé -persze akkor nem fognak harcolni. Büntetéskor, rászóláskor előfordul, hogy a kutyához vágom a pórázt, a varázs palackot, stb.
2012. jún. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
a dobermann egy nagyon jó példa. Főleg egy domináns egyed. nála nem létezik más, csak fekete, és fehér. engedmények nincsenek. csak szigorú következetesség. Intelligenciájából adódóan azonnal észreveszi, ha gyengül a láncszem, és akkor próbálkozik. és van olyan eset amikor nem elég a pofiráncigálás, igenis keményen oda kell vágni, mert kötelessége megtanulni, hogy ő csak második. Amelyik olyan, képes visszapofázni, ezért náluk le kell rendezni. csak egyszer, de akkor rendesen. és után már minden rendben lesz.
2012. jún. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%

Az ideális eset az, amikor lehet. De ez rettentően ritka, a legtöbb kutyának igenis szüksége van minimum nyakörvre, pórázra (ezek is fizikai behatások). Illetve inkább azt mondom, hogy a legtöbb kutya-gazda párosnak szüksége van rá. Valószínűleg van olyan ember, aki képes enélkül nevelni, meg olyan kutya is, akire mindig elég rondán nézni, de ez egyáltalán nem jellemző se az átlagemberre, sem az átlagkutyára.


Mindamellett szerintem eleve természetellenes érintés nélkül nevelni. A kutyák sem csak ugatnak egymásnak, sőt. Számukra természetes dolog, hogy fizikailag hatnak egymásra.

2012. jún. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
33%
az ember audio-vizuális tipus a kutya pedig az érintésre, a mozdulatokra és a szagokra figyel elsősorban....,de mit értezz azon, hogy a falkában durva dolgokat csinálnak a kutyák, kutyafélék? ugyanis fájdalmat nem okoznak egymásnak lökdöséssekkel, odakapásokkal, testbeszédjelekkel és szagjelzésekkel:))))
2012. jún. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
akkor estenként miért fordul elő, hogy 2 kan, vagy 2 szuka verekedésénél, hogy az egyik megöli a másikat????
2012. jún. 7. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!