Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vizslások!? Bővebben lent!...

Vizslások!? Bővebben lent! Csak normális válaszokat légyszi!

Figyelt kérdés

Van egy 11 hónapos kan magyar vizslám, okos alap gyakorlatokat tudja DE nagy kertünkben egész nap szaladgál és ígyis marad energiája ami nem lenne baj mert elvinném(elviszem) sétálni De itt jön a baj!!

Akar hányszor elmegyek vele sétálni ha egy háznál ugatnak a kutyák ő megáll leül és nem birom csak nagyon nehezen arébb húzni hogy induljon el!!

-Hogy tudnám megtanítani/rávenni arra hogy ne ijedjen meg más kutyáktól???



2012. jún. 6. 20:38
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
És mégegy kérdés, barátom kutyájával ha átjön kb. fél éves közepes termetű kutya akkor ha nem lenne az enyémen póráz és nem fognám akkor simán nekiugrana a másik kutyának! Erről hogy tudnám leszoktatni?!
2012. jún. 6. 20:47
 2/17 anonim ***** válasza:

Ha a barátodnak szuka a kutyája, akkor egyértelmű!

Egyszerűen csak tavasz van és kanos a kutyád!

2012. jún. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Szereti a hasát a kutyusod? Jutalomfalattal próbáltad már? Még azelőtt tereld el vele a figyelmét, mielőtt az ugatós kutyák kerítéséhez érnétek. VAgy pl. labdával is csinálhatod, bármivel, amit szeret és jól motiválható.


Idegen területen is így viselkedik más kutyákkal, vagy csak ha otthon van és az ő területére megy valaki?

2012. jún. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Igen barátom kutyája szuka de nemhinném hogy már ivarérett!

Igen ha én emgyek a haveromhoz akkor ottis nekiugrana a kutyájának!

Igen, nagyon mohó,falánk szinte egy nagy lábasnyi kaját is megeszik egyszerre aztán majd szétdurran a hasa!(ez ritkán fordul elő mert ha látom hogymár nagyon sok lenne neki a kaja akkor elveszem előle)

Sajnos a környékünkön mniden háznál van kutya, de azt észrevettem hogy múltkor haverommal mentünk ketten és amikor leült volna a kutya az egyik ház előtt akkor mindketten hívtuk és jött is le se ült! De nem mindig van úgy hogy 2en sétáltatnánk a kutyát!

Amúgy hogy bírnám még lekötni az energiáit? van hogy dobálom neki a labdát agilytizek vele egész délelőtt futok is vele és mégis marad még energiája!

2012. jún. 6. 21:32
 5/17 A kérdező kommentje:

Még annyit hogy múltkor volt egy kóbor kutya amikor sétáltattam egyedül és elkezdett lassan közeledni hozzá aztán meg megugrott feléje kicsit a kutya szaladt ő meg szaladt volna utána alig bírtam visszafogni!

És tényleg nagyon kele-kotya, kajla, egy energia bomba de nem tudom mitévő legyek se sétáltatni nem tudom rendesen és még az energiáját sem tudom lekötni...!

2012. jún. 6. 21:35
 6/17 anonim ***** válasza:

Ezek szerint kajával motiválható :)

Karikázz fel neki virslit, menjetek sétálni. Gondolom ilyenkor mezőre vagy olyasmi helyre mentek, ahol aztán el tudod őt engedni. Végig legyen a kezedben jutalomfalat, tartsd az orra fölé és vezesd így végig, persze folyamatosan adj neki. Etetés előtt csináld ezt, akkor még jobban motiválható.


Hát egy vizsla energiáját kielégíteni nem egyszerű, de próbáld úgy, hogy ne csak rohangáljon és egy labdával játsszon, hanem az agyát is fáraszd közben. Olyanra gondolok, hogy fogj 2-3 labdát, dobd el neki és tanítsd meg, hogy azt hozza vissza, amelyikre rámutatsz neki. Így koncentrál és az agya is fárad.

Kutyasuliba nem tudod vinni szocializálni? Jó lenne, ha más kutyákkal is játszhatna, az is jó élmény neki.

Nézd meg az Egyik kutya más nem 2-vel ezelőtti adását. Abban pont egy problémás vizsla van, igaz teljesen más gonddal, de a végén van egy bemutató, hogy hogy lehet jól lefárasztani az ilyen energiabomba kutyusokat.

Most nézem a holnapot, hasznos dolgok vannak fent, ha nem tudok suliba menni, nézd meg az összes részt és kezdj el vele engedelmességi gyakorlatokat csinálni (lábnál követés, behívás, stb.).

[link]

2012. jún. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
az utcán leülősdit már le írták hogy kajával tereld el a figyelmét. A lefárasztásról annyit hogy nekem is van vizslám panelba és én agyilag fárasztom főleg próbáld meg minden nap tanítani egy kicsit. Tanuljatok meg frisbeezni az is egy nagyon jó sport és közbe lehet a már megtanult trükköket is alkalmazni szóval egyszerre testileg és szellemileg is fárad.
2012. jún. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Tanítani, fárasztani, szocializálni.Tanulhattok alapviselkedési formákat, trükköket is, és javaslom még a klikkeres viselkedésformálást. Kitalálod, hogy milyen feladatot akarsz véghezvinni vele. Tegyük fel, hogy ez most a pacsi. Megállsz egy helyben. Mikor odamegy hozzád a kutya, klikk falat. Mikor újra odamegy, megint. Egy idő után erre már nem klikkelsz, hanem vársz amíg valami mást is csinál. Leül, klikk falat. És újra. Ezentúl le fog ülni, mert tudja hogy az jó. Ezek után nagyon pontosnak kell lenned. Amint egy icipicit megmozdítja a mancsát, klikk falat.aztán fel fogja emelni a mancsát, de csak akkor klikkelsz, ha magasabbra emeli. És így, minden lépésen áthaladva, eljuthattok a kívánt feladat végrehajtásáig. Ez azért jó, mert a kutyát agyilag lefárasztja, ki kell találnia, hogy mire gondolsz. Ezzel a módszerrel bármit meg lehet neki tanítani.

néhány trükk: *****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. jún. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A videó amin a vizsla van mintha az enyémet látnám csak az enyém nem ugrál rám..:D

Tudnátok még mondani olyan dolgokat amivel szellemileg letudom fárasztani?

2012. jún. 8. 14:09
 10/17 anonim ***** válasza:

Lehet kapni tök jó interaktív játékokat. A kutyaovis oktatónkat borderei vannak, ilyesmikkel 20 perc alatt lefárasztja őket agyilag, emellé 1-1,5 óra labdázás és a kutyák kidőlnek :D


Az alsó 4 a legjobb :)


[link]

2012. jún. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!