Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap kiesett a kiskutyám...

Tegnap kiesett a kiskutyám foga, mit kell tennem? (lent)

Figyelt kérdés

van egy 3 éves francia bulldogom, tegnap sétáltunk, és ahogy szokott most is bepörgött. A járda szélén mindig leszoktam ültetni, hogy várja meg mig elmegy a kocsi, ha nem jön kocsi akkor is le kell ülnie, ezzel nincs is gond. A gond akkor volt amikor mondtam bneki hogy jol van mehetsz, neki indult és ahogy a másik járdára szemben fel akart ugrani (persze mind ezt nagyon gyorsan csinálta mert mindig örül ha futhat) megbotlott, és a két első lábán megcsúszott vagy egy métert, a kis pofája meg elkezdett vérezni, amikor meg tudtam neki nézni és meg is engedte, akkor láttam hogy az alsó fogai közül egy kiesett, az vérezhetett, pont középen, szegénykémnek.

Mit kell ilyenkor csinálnom? vigyem el orvoshoz, vagy hagyjam, mert a kutya gyógyítja önmagát? Nem nyüszit, nem fáj neki, már akkor el is állt a vérzés, eszik rendesen. Köszi



2012. jún. 7. 08:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg ha nem fájlalja nincs nagy baj, viszont a biztonság kedvéért én elvinném egy vizitre az orvoshoz, biztos, ami biztos.
2012. jún. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak is kiesett az egyik alsó foga, nem hiszem, hogy fájt neki, mert nem sírt, azóta sincs semmi baja. Sztem nem kell semmit csinálnod.
2012. jún. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én elvinném biztos ami biztos alapon.Lehet a foggyökér bent maradt és az nem a legjobb.

Nekem mopszom van és átérzem a gondjaidat :)Nálunk a szemét szokta sérülés érni..De eddig soha nem gyógyította meg magát :)

2012. jún. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha a 2 metszőfog közötti ről van szó, akkor nem probléma,azoknak nincsen idegcsatornájuk,nem fáj. (idős kutyánál gyakran tövik is kopik.)

Gondolom nem showkutya,mert akkor pótlás kéne)

2012. jún. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha eszik, tud rágni, akkor semmi probléma, de ezekre figyelj oda, és ha az egyik jelentkezik nála, vidd orvoshoz.
2012. jún. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
keresek egy képet amin látszik melyik fogról van szó...
2012. jún. 7. 09:23
 7/11 A kérdező kommentje:

[link]


ez nem az én kutyim, sajna ő nem engedi hogy a szájába nyúljak, vagyis megengedi, nem csinál semmit csak elhúzza a pofáját amint a fényképező után nyúlok :)

2012. jún. 7. 09:26
 8/11 anonim ***** válasza:
Az a fog nem fáj neki, (ez az ami akár tövig is kophat) ha kiesett, hát kiesett
2012. jún. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

az a legkisebb kis foga nincs meg, valószínű, hogy az eshetett ki, mert nincs ott, és úgy emlékszem eddig ott volt, nem szoktam nézni a pofiját belülről.

már nem vérzik, tegnap is csak egy kicsit volt véres a szája széle, evett is utána egy órával, nem nyüszít, úgyhogy valószínű nem fáj neki.

2012. jún. 7. 09:27
 10/11 anonim ***** válasza:

nekem a körme tört le a kutyámnak tegnapelőtt rettentően vérzett és mind a 2 lábán. Én amint hazahoztam felhívtam a dokit. Persze 2 különböző eset de én ha nem vagyok benne biztos hogy elvigyem -e a dokihoz mindig felhívom! Most is mondta telefonba hogy nem szükséges ezért bevinnem mert lefertőtlenítettem már.

Egyszóval dokid majd megmondja mi a teendő! Tanácsolom legközelebb is ezt tedd,én nem akarok senkit megbántani ezzel de senkinek a válaszába nem bíznék annyira mint a dokim tanácsába!

2012. jún. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!